טיסת בוקר #76

טיסת בוקר בתכנית אחת לפני האחרונה עם מחוות למרל האגרד מאת בוני פרינס בילי ו-ווילי נלסון, הקאמבק של זמר הסול דון בריינט, אלבום אוסף חדש לג’ון מרטין, 30 שנה למותו של פול באטרפילד ועוד המון דברים טובים.

  • את יום העצמאות השנה העברתי בים ולמרות שהיינו די מבודדים ולא היה לידינו אף אחד בטווח של 300 מטר עדיין התעוררתי ב-1:30 בלילה לצלילי מוזיקה נוראית שהזכירה לי איפה אני חי. הפיד בפייסבוק הראה שפרויקט “100 הימים הראשונים שלנו” הגיע לסיומו. במסגרת הפרויקט פורסם שיר אחד בכל יום למאה ימי הכהונה הראשונים של טראמפ. שירים מקוריים לצד אאוט-טייקים ומחוות, כשכל ההכנסות נתרמו לארגוני נשים, סביבה, מהגרים ועוד ארגונים שנפגעים מהמדינות החדשה של הנשיא האמריקאי. השיר שנבחר לחתום את הפרויקט היפה הזה הוא מחווה של Phosphorescent ל-This Land is Your Land האגדי של וודי גאת’רי, שהפך למעין המנון אמריקאי נוסף ולאחד משירי הפולק הקאנונים. מת’יו הוק (Phosphorescent) העלה פוסט לעמוד הפייסבוק שלו וסיפר על הצורך שהרגיש לנגן אותו בהופעות בשנה האחרונה ועל הגבול המטושטש בשיר בין האישי לפוליטי. זה היה צירוף מקרים מוזר להאזין לו דווקא ביום העצמאות שלנו – כשמשנה לשנה אני מרגיש יותר זר בארצי.

  • באביב שעבר הלך לעולמו מרל האגרד, מיוצרי הקאנטרי הגדולים בארצות הברית (כאן תוכלו להאזין לשעה שלמה שהקדשתי לו זמן קצר לאחר מותו). השבוע שמענו שתי מחוות חדשות לזכרו. אחת מגיעה מחברו של האגרד למסע הארוך, ווילי נלסון, שאף הקליט עם האגרד אלבום זמן קצר לפני מותו. בשיר המרגש, He Won’t Ever Be Gone אפשר לשמוע רפרנסים לכמה משיריו המפורסמים של האגרד כמו Mama Tried, The Fugitive ועוד והוא ראה אור באלבומו החדש של נלסון, God’s Problem Child. היום גם רואה אור אלבומו החדש של זמר הפולק-קאנטרי בוני פרינס בילי, המוקדש כולו לזכרו של האגרד. כאן תוכלו להאזין לו.

  • מתוך האלבום החדש של El Michels Affair שמכיל מחוות ל- Wu Tang Clan, שמענו את הביצוע שלהם ל-Snakes ביחד עם זמר הסול לי פילדס.

  • הרכב הסרף הישראלי, “גולשי האבן, הנייר והמספריים” ישיק מחר (שבת) אלבום חדש שהוקלט בקול הקמפוס. בהופעה שתתקיים באברהם הוסטל יהיו ים אורחים, ביניהם אורי ברואנר כנרות, שגם הפיק את האלבום, לירון עמרם, עוזי רמירז, ניצן חורש ודניאלה מילוא. עוזי נבון ו- The Girls יממו ועל הפטיפונים לפני ואחרי יהיו עופר טל ומארקי Fאנק. על הסאונד אורי ורטהיים שהקליט ומיקסס את האלבום.

  • המוזיקאי דון ברייאנט כתב שירים ללייבל הסול, Hi Records בממפיס, שבו היה חתום אל גרין. ב-1973 הוא כתב השיר I Can’t Stand The Rain לזמרת אן פיבלס וזמן קצר לאחר מכן השניים נישאו. כיום בגיל 75 הוא חזר עם האלבום, Don’t Give Up On Love, לאחר כמה עשורים של שתיקה. בתכנית שמענו את הסינגל הראשון שיצא מהאלבום, How Do I Get There.

Tracklist:
1 . This Land Is Your Land – Phosphorescent
2 . Gimmie A Holler – Bill Frisell
3 . Sacrificial – Wooden Wand
4 . Melting Grid – Julie Byrne
5 . The Fugitive – Prince Bonnie Billy
6 . Things Aren’t Funny Anymore – Merle Haggard
7 . He Won’t Ever Be Gone – Willie Nelson
8 . Pancho And Lefty – Emmylou Harris
9 . Don’t Think Twice It’s All Alright – John Martyn
10 . New Day – John Martyn
11 . Feels So Real – Grandaddy
12 . It’s Beyond Me – Vetiver
13 . Cul De Sac – Van Morrison
14 . Run That Body Down – Paul Simon
15 . One Another – Mac Demarco
16 . Snakes – El Michels Affair & Lee Fields
17 . Arapaho – RPS Surfers
18 . Here I Am – Al Green
19 . I Can’t Stand The Rain – Ann Peebles
20 . How Do I Get There – Don Bryant
21 . Make Me Yours – Bettye Swann
22 . Tough Talk – The Crusaders
23 . Born In Chicago – Butterfield Blues Band
24 . Get Out Of My Life Woman – Butterfield Blues Band
25 . One More Headache – Butterfield Blues Band
26 . Love, Deep As The Ocean – Muddy Waters
27 . Got My Mojo Working – Levon Helm And The RCO All Stars

תגיות או לא להיות
0 replies on “טיסת בוקר #76”