טיסת בוקר #35

  • אלבום חדש למוזיקאי האמריקאי קארל בלאו, Introducing Karl Blau עם כמה מחוות ממש יפות. הנה מה שהוא עשה לשיר הקאנטרי המפורסם, That’s How I Got To Memphis. (תודה ליאיר יונה).

 

  • השבוע בפינת Day of the Dead שמענו את המחווה של This is the Kit ל- Jack-A-Roe. במקרה הזה, כמו בעוד כמה שירים באלבום המחווה החדש, מדובר בקאבר לקאבר, שהגרייטפול דד ביצעו לראשונה במאי 1977. היות שאין לו גרסה זמינה ברשת, הנה השיר של This is the Kit ששמענו, מתוך האלבום Bashed Out שיצא בשנה שעברה.

  • הוצאה מורחבת לאלבום ההופעה הגדול של ואן מוריסון, It’s Too Late to Stop Now. עם חומרים שלא ראו אור באלבום המקורי מהופעות בסנטה מוניקה, לוס אנג’לס ולונדון מ- 1973.

  • את השעה השנייה פתחנו עם אלבום חדש לפסנתרן והיוצר, אלן טוסיינט, שהלך לעולמו בנובמבר האחרון. באלבום, American Tunes הוא מנגן על פסנתר בלבד שירים של דיוק אלינגטון, פאטס וולטר, פרופסור לונגהייר, פול סימון ואחרים. טוסיינט עיצב במידה רבה את הסאונד של ניו אורלינס משנות השישים ועד לשנותיו המאוחרות. בהמשך שמענו את הנגן הטרומבון הצעיר, Trombone Shorty מבצע את השיר המפורסם של טוסיינט (שמתארח כאן הפסנתר), On Your Way Down, מתוך האלבום Backatown מ- 2010.

  • הפסטיבל המפורסם Bonnaroo, התקיים השבוע בפעם ה- 15 במנצ’סטר שבטנסי. השתתפו בו אמנים כמו פרל ג’אם, טיים אימפלה, LCD Soundsystem, M83 ורבים אחרים. Dead & Company הגלגול הנוכחי של הגרייטפול דד, חתמו את הפסטיבל ביום ראשון. אמנם בקיץ שעבר חגגנו את האיחוד של הגרייטפול דד כגרייטפול דד, אבל בפועל חברי ההרכב המשיכו להופיע בהרכבים שונים מאז מותו של ג’רי גרסיה ב- 1995. בהרכב הנוכחי חברים בוב וויר והמתופפים ביל קרויצמן ומיקי הארט מהדד (כלומר כולם חוץ מפיל לש), ביחד עם הגיטריסט והיוצר ג’ון מאייר, הבסיסט אוטל ברברידג’ (שניגן עם ה- Allman Brothers Band), והקלידן ג’ף צ’ימאני (שהופיע איתם במופעי האיחוד). ההפתעה של המופע הייתה דונה גודשו שהצטרפה ללהקה לראשונה אחרי כמה שנים. למרות שהיו כמה שהרימו גבה על החיבור של הדד עם מאייר, הם נשמעים נהדר ביחד ומומלץ מאוד לצפות במופע המלא מהפסטיבל וגם בנאום הקצר והמדויק של בובי בסופו על הטבח באורלנדו.

https://www.youtube.com/watch?v=FrAQsnVysag

https://www.youtube.com/watch?v=M0LMMfbdAEE

Tracklist:
1 . Holocene – Bon Iver
2 . Getting Gone – Mutual Benefit
3 . Just Like A Woman – Peter Bruntnell
4 . I Don’t Mind – Psychic Ills
5 . That’s How I Got To Memphis – Karl Blau
6 . Black Flower Blooming – The Dead Tongues
7 . Sitting On The Fence – Phil Cook
8 . Rain Craw – Tony Joe White
9 . Silver John – This Is The Kit
10 . Jack A Roe – This Is The Kit
11 . Brown Skin Girl – Leon Bridges
12 . Brown Eyed Girl – Van Morrison
13 . Viper’s Drag- Allen Toussaint
14 . What Is Success – Allen Toussaint
15 . On Your Way Down – Trombone Shorty
16 . Time Moves Slow – Badbadnotgood
17 . PASS IT ON – Wailers
18 . Big Ship – Fredrick Mcgregor
19 . Paz E Amor – Os Incriveis
20 . Just Kissed My Baby – The Meters
21 . I Ain’t Superstitious – Howlin’ Wolf
22 . Sid Redad – Fadoul
23 . Ain’t Gonna Give It Up – Charles Bradley
24 . Rickshaw – Cymande
25 . Tennessee Jed – Dead And Company – Live @Bonnaroo 2016

Photo by: alfarman @flickr

תגיות או לא להיות
,
0 replies on “טיסת בוקר #35”