טיסת בוקר #59

  • פתחנו את התכנית באווירה חלומית עם צלילי הגיטרה של מריסה אנדרסון, מוזיקאית מפורטלנד. כבר כמה זמן שאני נתקל בשמה ולאחרונה הגעתי אל אלבומהInto the Light  שראה אור בקיץ. אלבומי גיטרה אינסטרומנטליים הם לרוב טריטוריה גברית אך אנדרסון נכנסת אליה בקלות ועושה את זה עם המון רגש. היא מנגנת כאן על הגיטרות, כולל לאפ גיטר ופדל סטיל גם על כלי הקשה ופסנתר. שמענו את שיר הנושא של האלבום.

  • יש סיכוי טוב שהייתי מפספס את האלבום הזה לולא סיכום השנה הנהדר שכתב ארז סובל לבלוג שלו, “אנטנות השמיימה” ואחרי שקראתי אותו מיהרתי לקנות עותק בבנדקמפ. האלבום הוא The Ghost of Jim של הרכב הקאנטרי-פולק Sky Country והוא נקרא על שם זמר הפולק ג’ים סאליבן שהביא לעולם שני אלבומים לפני מותו המסתורי ב-1975. זה לא אלבום מחווה אלא מוזיקה שמנסה ללכוד את הרוח של ג’ים וזה נשמע נהדר. אלבום שמתלבש כמו כפפה על טיסת הבוקר ויש בו הרבה מן האמריקנה הקוסמית שאנחנו שומעים בתכנית.

  • בשבוע שעבר שמענו בתכנית Hands Habits, הרכב של מג דאפי, שמנגנת עם קווין מורבי בשנתיים האחרונות. השבוע היא הוציא סינגל שני לקראת אלבום הבכורה שלה שיראה אור בפברואר. השיר הזה שואב פנימה מהשנייה הראשונה שהיא מתחילה לשיר ואני מצפה מאוד לשמוע את שאר השירים.
[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/291363589″ params=”auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true” width=”100%” height=”450″ iframe=”true” /]

 

  • את Matthew E White כבר שמעתם בתכנית ואלבומו השני, Fresh Blood היה חלק מתכנית סיכום השנה של 2015. בקרוב הוא יוציא אלבום משותף עם הזמרת הצעירה Flo Morrissey שהוציאה בשנה שעברה את אלבום הבכורה שלה ואת יום הולדתה ה-22 היא תחגוג בסוף החודש. אלבומם, Gentlewoman, Ruby Man יראה אור בתחילת ינואר ויש בו מחוות לוולווט אנדרגאונד, לאונרד כהן, ג’יימס בלייק ועוד. שמענו את הביצוע שלהם ל-Looking For You של המוזיקאי והשחקן הצרפתי נינו פרר ו-רדיה פריי – ואם אתם לא מכירים את המקור מ-1974 אני מפציר בכם להאזין לו!

  • משהו שנשמע כאילו הוא הגיע מטורקיה של שנות ה-60 עם הסאונד של הרוק האנתולי שצמח באותן שנים. הזמרת Derya Yildirim מלווה בהרכב, Group Simsek שחבריו מגיעים מטורקיה, גרמניה, צרפת, אנגליה ואיטליה. הסינגל הראשון מתוך האי.פי שיראה אור במרץ, הוא מחווה למוזיקאי הטורקי Aşık Mahzuni.

Tracklist:
1 . Into The Light – Marisa Anderson
2 . Mack The Knife – Jimmie Dale Gilmore
3 . California Tale – Sky Country
4 . Flower Glass – Hand Habits
5 . The Roundabout – Ryley Walker
6 . Highland Grace – Hiss Golden Messenger
7 . Flowers In December – Mazzy Star
8 . Reason To Run – EZTV
9 . We Aren’t The World (safety Girl) – Wilco
10 . Topanga Canyon – John Phillips
11 . I’ll Change For You – Duane & Gregg Allman
12 . Rain – Dickey Betts
13 . האיש שבי – אהוד אריאל
14 . It’s All Over Now Baby Blue – Bob Dylan
15 . Looking For You – Matthew E White & Flo Morrissey
16 . Skiptracing – Mild High Club
17 . Nem Kaldi – Derya Yildirim And Group Simsek
18 . עדר של כבשים – תומר ישעיהו
19 . Montame En La Tormenta – La Mecanica Popular
20 . It’s Gonna Rain – The Souljazz Orchestra
21 . Rain Down Tears – Levon Helm And The Rco All Stars
22 . I Got A Mind To Give Up Living – Butterfield Blues Band
23 . Pull Away – Leon Bridges
24 . Delirium – Case/lang/veirs
25 . Candy Man – Grateful Dead
26 . Box Of Rain – Kurt Vile

תגיות או לא להיות