ג’ימי הנדריקס | הפודקאסט

ג'ימי הנדריקס

במלאות 50 שנה למותו, תומר מולוידזון וגיל מטוס צוללים עמוק לסיפורו של ג’ימי הנדריקס שהפך לאגדת גיטרה וב-27 שנים הספיק יותר ממה שרובנו לא מספיקים בחיים שלמים. מיני סדרה של כאן 88 הסכתים. עורכת סאונד ומיקס: רחל רפאלי.

הנדריקס | פרק 1: ארמונות בחול

ב-24 השנים שג’ימי הנדריקס חי עד שהוא התפרסם הוא חווה עוני, אובדן, סבל וכישלונות שבאו לידי ביטוי בשירים שלו. הם הפכו אותו לאחד הכותבים הגדולים אך לא מספיק מוערכים של שנות ה-60. רבות נכתב וסופר על שנות הקריירה הנוצצות שלו ועל מותו הטרגי אך עד כמה אנחנו מכירים אותו באמת? כדי להבין את היצירה שלו צריך להבין את חייו לפני שנולד מחדש כ-ג’ימי הנדריקס, אגדת גיטרה.

הנדריקס | פרק 2: האם אתה מנוסה?

ב-29 ביוני 1962 טוראי ג’ימי מארשל הנדריקס שוחרר מהצנחנים. הוא מצא את עצמו ללא כסף וללא קורת גג בעיר זרה כ-4000 קילומטר מביתו שבסיאטל. הייתה לו רק גיטרה וחלום לכבוש את העולם. הוא יגשים את החלום הזה ביום מן הימים אבל הוא קודם נאלץ ללמוד שיעור ארוך וקשה. שיעור שאם לא יתמסר לו הוא לא ימצא את הזהות העצמית שלו ויאלץ לנצח לעמוד בצילם של אחרים ובצילו של האדם הלבן.

הנדריקס | פרק 3: היי ג’ו

ב-24 בספטמבר 1966 נחת ג’ימי הנדריקס לראשונה בלונדון. אחרי שנים שבהן רעב ללחם, נעצר, גויס לצבא והקליט עם ענקי התקופה, הוא הרגיש שהפעם הגיעה ההזדמנות האמיתית שלו. בתשעת החודשים שלו בלונדון ובאירופה בכלל, הוא הפך למוזיקאי מצליח בפני עצמו, הקים את ה-Experience והוציא אלבום בכורה, הפך לאייקון אופנה ועשה בית ספר לכל מוזיקאי שראה אותו מופיע.

הנדריקס | פרק 4: חדר מלא במראות

בתוך פחות משנה כבש ג’ימי הנדריקס את אירופה, עם להקה משלו ועם אלבום בכורה שהגיע למקום השני במצעד הבריטי, מקום אחד בלבד אחרי סרג’נט פפר של הביטלס. אבל במולדת מעטים ידעו מי הוא. ביוני 1967 הוא חזר לארצות הברית להופיע באירוע שיהפוך לפסטיבל החשוב ביותר בשנות השישים. הנדריקס כובש את אמריקה, פוגש את משפחתו אחרי שבע שנים ומתחיל להבין שהוא לא יכול לברוח מהעבר שלו.

הנדריקס | פרק 5: חי היום

בגיל 26, בשיא ההצלחה שלו, ג’ימי הנדריקס מאבד שליטה. הוא נעצר, מגביר את צריכת הסמים והאלכוהול ואפילו נחטף! האקספיריינס מתפרקים ומופעלים עליו לחצים לשחרר עוד אלבומים מסחריים ולהופיע. תוך כדי הוא ממשיך לכתוב בקצב מטורף, משיק אולפן הקלטות משלו ומחשמל את ההמנון האמריקאי בהופעה הבלתי נשכחת בפסטיבל וודסטוק. אירוע אחד ביבשת אפריקה מפחיד אותו במיוחד וגורם לו להאמין שהוא לא יזכה להגיע לגיל 28.

 

One reply on “ג’ימי הנדריקס | הפודקאסט”

Comments are closed.