מצב טיסה #57

 • עמוס צימרמן מוציא את Snapshot, אי.פי חדש שיושק בלבונטין ביום רביעי הקרוב (6.9)

 • ריק אבלרון הוא הבמאי של הסרט The Comedy והוא גם ביים קליפים לאנג’ל אולסן ו-Strand of Oaks. ביחד עם אמילי רקס הם מקליטים תחת השם Lean Year ואלבום הבכורה שלהם צפוי לצאת ב-20 באוקטובר. זה הסינגל הראשון.

 • הצמד הקנדי קייסי וקלייטון חזר עם, The Siren’s Song, אלבום פולק-רוק חדש ויפה. גף טווידי מווילקו על ההפקה.

 • הלייבל Earth שאחראי על ההוצאות המחודשות של ברט יאנש בשנים האחרונות הוציא לאחרונה את האלבום היחיד של הצמד ג’ון קומפטון ודיוויד בטו. In California ראה אור ב-1971 ומשתתפים בו מוזיקאים מלהקת הקאנטרי רוק Poco כמו ראסטי יאנג וג’ים מסינה וגם רנדי מייזנר שהיה חבר בפוקו וב-Eagles.פנינת קאנטרי פולק שלא הייתי מודע לקיומה עד שקיבלתי את התקליט מהלייבל.

[bandcamp width=100% height=120 album=2747337570 size=large bgcol=ffffff linkcol=0687f5 tracklist=false artwork=small]

 • האלבום החדש של גרג אולמן, Southern Blood  שהוקלט בחודשים האחרונים לחייו יראה אור ביום שישי, חצי שנה לאחר מותו מסרטן הכבד. בינתיים אפשר להאזין לכולו באתר של NPR. יש פה הרבה מחוות יפות כמו Once I Was של טים באקלי, Black Muddy River של גרייטפול דד, Going Going Gone של דילן ו- I Love The Life I Live הקלאסי של ווילי דיקסון. שמענו בתכנית את השיר שחותם את האלבום, Song for Adam ביחד עם ג’קסון בראון.  להאזנה
 • קארל בלאו בדרך לאלבום שני בלייבל Bella Union. האלבום הקודם שלו בלייבל היה אחד מאלבומי השנה שלי ב-2016 בזכות המחוות היפות שהוא ביצע שם לשירי קאנטרי-פולק. באלבום Out Her Space שייצא בנובמבר כולל שירים מקוריים של בלאו כמו הסינגל הראשון ששמענו אמש בתכנית.

 • את השעה השנייה של הטיסה פתחנו עם טריו הג’אז, Wildflowers שגיליתי לאחרונה. האלבום שלהם מורכב משירים שהוקלטו באולפן וטייקים מהופעות חיות והוא יצא גם על ויניל במהדורה קטנה מאוד ובהפקה ביתית. מומלץ לאוהבי ה-Spiritual Jazz. איך אפשר בכלל לא לאהוב ספיריטואל ג’אז?!

 • חלק מהשעה השנייה הוקדש למוזיקאי האתיופי, הקלידן ונגן האקורדיון, היילו מרגיה – מחלוצי האתיו-ג’אז,, לקראת ההופעה שלו בארץ ב-21 בספטמבר בבארבי. שמענו קטעים משלושת הריליסים שראו אור בלייבל Awesome Tapes From Africa כולל האלבום עם ה-Walias שבו הוא מנגן עם מולטו אסטטקה. וגם שיתוף פעולה עם מקס וויטפילד. את המופע של מרגיה בארץ יפתח ספי ציזלינג עם האלבום החדש, Beyond the Things I Know וזו עוד סיבה טובה להיות שם.

 • החבורה האוסטרלית, King Gizzard and the Lizard Wizard, הבטיחו לנו חמישה אלבומים השנה ונראה שהם עומדים בקצב וגם שומרים על רף גבוה. באלבום השלישי שלהם לשנה זו, Sketches Of Brunswick East, הם משתפים פעולה עם Mild High Club ובאווירת הג’אז האתיופי של השעה השנייה, שמענו את Tezeta שנקרא על שם אחד הקטעים המפורסמים והיפים של מולטו אסטטקה וגם מושפע מאוד מהסאונד של אסטטקה.

 • מק דמרקו ו-Fruits Bats הם חלק מהאמנים שלוקחים חלק בפרויקט בשם Philia שמוקדש למלחמה באיסלמופוביה שמתחזקת בארצות הברית. שמענו מתוכו את הטריו Khruangbin במחווה אינסטרומנטלית לזמרת האיראנית המפורסמת, Googoosh.

 • עוד ריליס חזק של הלייבל Habibi Funk הפעם להרכב המצרי, Al Massireen שפעל בשנות ה-70 וחיבר את המוזיקה הערבית לסאונדים של דיסקו וסול.

 • בשבוע שעבר מלאו 80 שנה להולדתה של אליס קולטריין והתכנית Jazz Line-Up ב-BBC  הקדישה לה פרק מיוחד שבו התארח נגן החצוצרה והמפיק, מת’יו הולסול והאיש מאחורי הלייבל Gondwana. הולסול סיפר על ההשפעה הגדולה שהייתה לאליס על המוזיקה שלו והוא אף הקליט מחוות לכמה מהשירים שלה בעבר. בתכנית הוא השמיע את אחד מהפרויקטים החדשים שלו, האלבום החדש של הזמר דווייט טריבל, Inspirations, שהוא הפיק וגם מנגן בו. טריבל הקליט מחווה לקטע האינסטרומנטלי, Dear Lord של ג’ון קולטריין עם מילים שהוא כתב. הוא סיפר שבעבר טריבל חלק במה עם ג’ון ואליס וביצע את השיר הזה, לאחר מכן אליס התקשרה אליו להודות לו על המחווה ועל המילים שכתב ועבורו זה היה אירוע מרגש שמלווה אותו עד היום.

Tracklist:
1. Untitled – Bert Jansch
2. Time and a Place – Amos Zimerman
3. Call it Dreaming – Iron & Wine
4. Come and See – Lean Year
5. Knocked Down – The War on Drugs
6. Carpenter’s Daughter – Hand Habits
7. Breezin’ – Trummors
8. Homesick Kid – Compton & Batteau
9. A Lifeboat – Kacy & Clayton
10. How to Fight Loneliness – Wilco
11. Song for Adam – Gregg Allman
12. Slow Children – Karl Blau
13. Two Pence Piece – This is the Kit
14. Where the Earth Meets the Sky – WildFlowers
15. Gubèlyé – Mulatu Astatke
16. Ambasel – Hailu Mergia
17. Weder Harer Guzo – Hailu Mergia & Dahlak Band
18. Eti Gual Blenai – Hailu Mergia & The Walias
19. Yegle Nesh – Hailu Mergia with Max Whitefield
20. Tezeta – King Gizzard & The Lizard Wizard
21. Spider Wolf – Polyrhythmics
22. Ma Be Ham Nemiresim – Khruangbin
23. West El Ghabat – Al Massireen
24. Very Light Blue feat. Elran Dekel – Sefi Zisling
25. The Ankh of Amen-Ra – Alice Coltrane
26. Dear Lord – Dwight Trible

Photo by Austin Prock on Unsplash

0 replies on “מצב טיסה #57”