תנודות #8

מסתבר שעדיין לא פרסמתי כאן בבלוג את התכנית השנייה שלי ב-88 שמשודרת בימי חמישי ב-23:00 ובינתיים עולה למיקסקלאוד כבר חודשיים. באתר של 88 קוראים לה פרוגרסיב שזה שם נוראי וחסר מעוף. גם משום שאני לא משמיע בתכנית רק פרוגרסיב – וטוב שכך! במיקסקלאוד קוראים לה Oscillations על שם הקטע הזה של Silver Apples. בכל מקרה, אתמול התכנית הוקלטה מראש בזמן שהייתי בשעת השידור האחרונה של קול הקמפוס והיא נפתחה במחווה קטנה עם קטע מתוך האלבום שאמאל של גונג – האלבום שעל שמו קראתי לתכנית הרדיו הראשונה שלי בקול הקמפוס. בהמשך הגיעו כמה דברים חדשים ומחודשים שכדאי להאזין להם.

 

המפיק הנורבגי פרינס תומאס (Prins Thomas) לקח את האלבום האחרון של הלהקה השוודית Dungen ומיקסס אותו. האלבום המקורי Haxan שיצא בשנה שעברה הוא פסקול שלהם לסרט האנימציה הגרמני, The Adventures of Prince Achmed, מ-1929. תומאס סיפר ש-Dungen היא אחת הלהקות האהובות עליו ושמה שהוא עשה כאן זה לשחק עם חומרי הגלם – לפעמים עם אלמנט קטן שהתפתח לקטע שלם ובחלק מהמקרים הוא התרחק מהמקור. כדאי גם לבדוק את, Square One האלבום המשותף והחדש של תומאס עם המוזיקאי והמפיק ביורן טורסקה.

להאזנה

חלון הראווה של החנות Sound of the Universe בסוהו היה מלא באלבום האוסף החדש, Space, Energy and Light, כשביקרתי שם. האוסף החדש מבית היוצר של הלייבל Soul Jazz הוא אלבום כפול עם הקלטות של מוזיקה אלקטרונית ניסיונית, חלוצי סינתיסייזר מתחילת שנות השישים ועד לשנת 88. חלק מהמשתתפים באלבום היו חלוצי מוזיקת Proto-New Age  שפעלו בשולי תעשיית המוזיקה עם לייבלים עצמאיים שהפיצו את המוזיקה ברשתות משלהם, ממרכזי מדיטציה דרך חנויות למזון בריא ואשרמים.

שלושה עשורים של חלל.

בתחילת החודש ראה אור EP בשם Lime and Limpid Green להרכב The Claypool Lennon Delirium, שיתוף פעולה בין הבסיסט לס קלייפול מ-Primus לבין הפסיכונאוט שון לנון. האי.פי שיצא קודם לכבוד יום חנויות התקליטים, מרכז ארבע מחוות שנולדו קודם כל בהופעות של הצמד ולאחר מכו הוקלטו באולפן. יש כאן קאוור ל-In The Court of the Crimson King, ל-Boris the Spider, של ה-Who ול-Satori של הלהקה היפנית Flower Traveling Band. בתכנית שמענו את המחווה ל-Astronomy Domine שפותח את אלבום הבכורה של פינק פלויד וכאן תוכלו להאזין לתכנית שהקדשתי לו לפני כמה שבועות בספיישל של חצות ב-88.

להאזנה

בסוף השבוע שעבר ראה אור האלבום Orc של Thee of Sees שהוקלט הפעם תחת השם Oh Sees כחלק מהוורסיות הרבות לשם הלהקה. לפני שבוע בתכנית שהקדשתי לפסטיבל גרין-מן סיפרתי שבפסטיבל כזה נאלצים לעשות הרבה וויתורים ולצערי פספסתי כמעט את כל ההופעה שלהם. הגעתי רק בסוף לחזות ברבע שעה אחרונה של טירוף פסיכדלי מתודלק בשני מתופפים.

בום

Tracklist:
1. Peace One – John McLaughlin
2. Wingful of Eyes – Gong
3. Kalifen –  Prins Thomas
4. On U – Bjørn Torske & Prins Thomas
5. To the Other Side of the Sky – Michael Garrison (Space, Energy & Light: Experimental Electronic and Acoustic Soundscapes 1961-88)
6. By Water – Stratis (Space, Energy & Light: Experimental Electronic and Acoustic Soundscapes 1961-88)
7. Paranoise – Oh Sees
8. Astronomy Domine – The Claypool Lennon Delirium
9. Careful With That Axe, Eugene – Pink Floyd

 

 

0 replies on “תנודות #8”