הופעות חדשות של טים באקלי – תכנית מיוחדת

טים באקלי עבר דרך ארוכה במסע המוזיקלי הקצר שלו על כדור הארץ. מאלבום הבכורה שלו ב-1966 ועד למותו ב-1975 בגיל 28 בלבד, הוא לא הפסיק לחקור ולהתפתח. מפולק-רוק ופסיכדליה ועד ג’אז, אוונגארד ו-Fאנק, באקלי היה אינדיבידואליסט, סקרן, מלא בתשוקה ומי שלא חסך בביקורת על תעשיית המוזיקה ועל קרנבל האהבה של שנות השישים. ואם צריך לבחור נקודת זמן אחת, הרי ששנת 1969 נחשבת לשיא הפוריות שלו כיוצר. באותה השנה הוא הוציא את אלבומו השלישי Happy / Sad שמסמל את המעבר שלו לג’אז. שלושה חודשים לאחר מכן ראה אור אלבומו הרביעי Blue Afternoon ושבועיים אחרי ההופעות האלו, הוא כבר הקליט את כל החומרים לאלבומו החמישי Lorca וגם את חלק מהשירים שיגיעו אחריו.

מי שהיה בהופעות של באקלי ב-1969 זכה לשמוע לא מעט שירים שטרם הוקלטו לאלבומיו וגם לראות את באקלי בפיק יצירתי – מלא באנרגיה עם ביצועים מג’ומג’מים ומאולתרים (ולפעמים גם חצי אפויים), שנמשכים לעיתים קרובות למעלה מ-10 דקות. זו הייתה חלק מהגישה החדשה של באקלי שבאותה העת הפסיק להתאמן מתוך מטרה לייצר ספונטניות על הבמה.

שני אלבומי הופעה שראו אור לפני פחות משלושה שבועות חוזרים אל התקופה הזו בחודש ספטמבר של 1969 במועדון הטרובדור בהוליווד. ואם אתם בקיאים בדיסקוגרפיה של באקלי ובאלבומי ההופעה שראו אור לאחר מותו אתם וודאי זוכרים את ההוצאה הנהדרת: Trubadour 1969 מ-1994 ושואלים מדוע יש צורך בשני אלבומי הופעה נוספים מאותן הופעות. אז למרות הדמיון ברשימות השירים, מאלבום הטרובדור שיצא ב-94 נעדר אחד מהשירים הטובים של טים באקלי, Buzzing Fly (במקור מ-Happy Sad) ושירים נוספים כמו Lorca ו- Anonymous Proposition. אך מה שמצדיק את ההוצאות המחודשות הוא בעיקר האופי של ההופעות האלו ואלמנט האלתור שבהן שהופך את הביצועים לשונים זה מזה. חלק מהשירים היו עדיין בהתהוות לפני גרסת האולפן ועל הסלילים המקוריים אפילו נתנו להם שמות שונים. השיר Lorca נקרא 5/4 והשיר Anonymous Proposition נקרא בכלל Slow Samba.

שתי ההוצאות החדשות נקראות Greetings from West Hollywood ו-Venice Mating Call – הראשונה זמינה גם על גבי תקליט כפול והשנייה זמינה רק על גבי דיסקים. למרות ששמות השירים כמעט זהים, יש רק חפיפה של שני שירים בלבד (באותו הביצוע)  וסך הכל בשתי ההוצאות יש 19 הקלטות שטרם ראו אור.

ועכשיו תתחילו להאזין ליופי הזה – לאווירה המיוחדת של ההופעות ולתחושת האינטימיות שנשמרת בהן – לאופן שבו השירים מתמזגים זה לתוך זה כמו ההשפעות של טים באקלי. רק חודשיים לפני כן, ביולי של אותה השנה, ראה אור אלבומו המופתי של מיילס דיוויס, In a Silent Way ולאורך ההופעות אפשר לשמוע אותו בתוך הסט של באקלי.

Tracklist:
1. Buzzin’ Fly
2. Strange Feelin’
3. Chase the Blues Away
4. I Had A Talt With My Woman
5. Blue Melody
6. Nobody Walkin’
7. Venice Mating Call
8. I Don’t Neet It to Rain
9. (I Wanna) Testify
10. Anonymous Prepostion
11. Lorca
12. Driftin’
13. Gypsy Woman

תגיות או לא להיות
, ,
0 replies on “הופעות חדשות של טים באקלי – תכנית מיוחדת”