טיסת בוקר #31

  • בתחילת השעה הראשונה טעמנו קצת מעולמם של הרכב האינדי-רוק Real Estate שיבקרו אותנו בארץ ביום רביעי הקרוב להופעה אחת בבארבי. את Primitive מאלבומם האחרון, Atlas לצדם של שני שירים מתוך אלבומי סולו של חברי ההרכב – Many Moons, אלבום הבכורה של הגיטריסט והסולן מרטין קורטני ו- Country Agenda, אלבומו של הבסיסט אלכס בליקר, שניהם יצאו בשנה שעברה. שניהם מומלצים.

  • ביום שלישי הלך לעולמו זמר הקאנטרי גיא קלארק בגיל 74. קלארק החל את דרכו בשנות השבעים ופעל בנאשוויל כחלק מסצנת מוזיקת הקאנטרי האלטרנטיבית שזכתה לכינוי Outlaw Country ומזוהים איתה אמנים כמו טאונס ואן זאנדט, סטיב יאנג, בילי ג’ו שייבר, סטיב ארל, דיויד אלן קו ומוזיקאים נוספים שיצאו נגד הסאונד הנוצץ והשמרני של הקאנטרי המסורתי. לזכרו של קלארק שמענו שני שירים משני אלבומיו הראשונים. L.A Freeway, אחד משיריו המפורסמים והטובים ושיר Texas Cookin’ שיר הנושא של אלבומו השני שיצא ב- 76.

  • לאחר מותו של קלארק פרסם המוזיקאי Todd Snider מההרכב Hard Working Americans פוסט בעמוד הפייסבוק של הלהקה על המפגש שלו עם קלארק. מסתבר שקלארק נכח בהופעה שלו ובסופה הוא ניגש אליו וביקש ממנו שיקפוץ לביתו כדי לדבר איתו על משהו. כשטוד הגיע לשם למחרת, קלארק שאל אותו אם באמת עניין אותו מה הקהל חושב על ההופעה כשהוא שאל אותם אם הם נהנים, כפי שמוזיקאים רבים עושים בהופעות. טוד השיב שלא באמת עניין אותו וקלארק נשם לרווחה ואמר לו: “תודה לאל, אנחנו לא עושים את זה”. טוד שאל “מי לא עושה את זה?” וקלארק השיב: “אנחנו”. זה סיפור קטן ויפה שדי מעביר את הרוח של קלארק ושל הזרם שהוא משתייך אליו ובמובן מסוים גם של מרבית המוזיקאים שאני אוהב. ההרכב Hard Working Americans הוציאו אלבום חדש בשבוע שעבר ושמענו מתוכו את הסינגל Massacre. אחד מחברי ההרכב הוא הגיטריסט ניל קאסל, שהקדשתי לו תכנית מיוחדת לא מזמן במצב טיסה ביחד עם תומר קופר.
  • מבלי להמעיט מערכם או מחשיבותם של בריאן וילסון והביץ’ בויז שחגגו השבוע 50 שנה ל- Pet Sounds, עבורי Blonde on Blonde של דילן, שחגג גם הוא יומולדת 50 ביום שני, הוא אלבום משמעותי יותר. שיריו וכמה מהטקסטים החידתיים שלו מלווים אותי שנים. החיבור של דילן, אל קופר ורובי רוברטסון מהבנד עם נגני האולפן המוכשרים של נאשוויל, תהליך העבודה הכאוטי על האלבום שבו כתב דילן חלק מהשירים תוך כדי ההקלטות, הגוונים המוזיקליים הרבים שיש בו, הטקסטים המתוחכמים, הבחירה להוציא אלבום כפול, התעוזה לחתום אותו עם Sad Eyed Lady – שיר של 11 דקות שנפרש על כל הצד הרביעי של התקליט, תמונתו המטושטשת על העטיפה כמו החזיונות של ג’ואנה ועולם הצללים והאשליות שדילן יצא נגנו – זה דילן בשיאו עם אחד מהאלבומים הגדולים בהיסטוריה של המוזיקה האמריקאית.

  • את החלק האחרון של טיסת בוקר הקדשתי היום לדילן. הוא נפתח עם המיקס המשובח של המפיק מארק רונסון ל- Most Likely You Go Your Way מ- 2007, המשיך עם Stuck Inside of Mobile with The Memphis Blues Again מהשירים האהובים עלי באלבום ולסיום, הגיעו הגרייטפול דד עם הביצוע שלהם ל- Visions of Johanna. מתוך הופעה בסולט לייק סיטי שביוטה ב-21 בפברואר, 1995 – חצי שנה לפני מותו של ג’רי גרסיה. ההופעה הזו נבחרה לייצג את שנת 95 במארז Thirty Trips Around the Sun שכולל 30 הופעות של הלהקה (אחת מכל שנה) על גבי 80 דיסקים.

  • ואם כבר הזכרנו את דילן, אתם מוזמנים לקרוא ראיון עם המוזיקאי הצעיר קווין מורבי שמספר על השפעתו של דילן ואפילו חושף תמונה ישנה שלו מנסה לחקות את עטיפת Blonde on Blonde. על אלבומו האחרון של מורבי, Singing Saw, כתבתי כאן לפני כמה שבועות וזה אחד מהאלבומים האהובים עלי בזמן האחרון.
  • וביום שלישי הקרוב (24.5) נחגוג יומולדת 75 לדילן ב- 88FM. לאורך היום ננגן את שיריו עם כמה תכניות מיוחדות ואת השעתיים של מצב טיסה אקדיש לסדרת הבוטלגים עם חומרים מכל השנים וטעימות מהטייקים ומהשירים שנשארו על שולחן העבודה.

Tracklist:
1 . Albion Moonlight – William Tyler
2 . Merriweather – Aldous Harding
3 . Horizons – Damian Jurado
4 . Little Dream I Had – Alex Bleeker And The Freaks
5 . Awake – Martin Courtney
6 . Primitive – Real Estate
7 . Massacre – Hard Working Americans
8 . L.a. Freeway – Guy Clark
9 . Texas Coockin – Guy Clark
10 . I Been To Georgia On A Fast Train – Billy Joe Shaver
11 . Two Trains – Lowell George
12 . I’m That Way – Bobby Charles
13 . Voodoo – Neville Brothers
14 . In The Treetops – Mammal Hands
15 . La Cote – Ahmed Malek
16 . Bones – Michael Kiwanuka
17 . Is There Any Love – Trevor Dandy
18 . Come A Little Closer – Etta James
19 . The Beast – Ikebe Shakedown
20 . Iwarangh – Bombino
21 . What Have You Done – Shelton Naomi & The Gospel Queens
22 . Messie Bessie – Shirley Scott
23 . Most Likely You Go Your Way (And I’ll Go Mine) – Mark Ronson Mix
24 . Stuck Inside Of Mobile With The Memphis Blues Agian – Bob Dylan
25 . Visions Of Johanna – Grateful Dead

Photo Credit: Steffen Geyer @Flickr (cc)

תגיות או לא להיות
, , ,