מצב טיסה #81

  • גם השבוע שמענו את האלבום החדש של זמר הקאנטרי-פולק הוותיק ג’ון פריין. The Tree of Forgiveness הוא האלבום הראשון שלו עם חומרים מקוריים מזה 13 שנה ועל הפקתו אמון דייב קוב, מי שעובד עם כמה מהשמות הטובים באלטרנטיב קאנטרי כמו סטרג’ייל סימפסון, כרטיס סטייפלטון, ג’ייסון איזבל ואחרים. השיר Lonesome Friends of Science הוא עוד דוגמא ליכולת של פריין לכתוב טקסטים נהדרים גם ממרום גילו (71). במקרה הזה מנוקדת מבט של אדם שמבקש להישאר חופשי בתודעתו אל מול העולם החיצוני הרציונאלי והמורכב.

The lonesome friends of science say
“The world will end most any day”
Well, if it does, then that’s okay
‘Cause I don’t live here anyway
I live down deep inside my head
Well, long ago I made my bed
I get my mail in Tennessee
My wife, my dog, my kids, and me

  • הזמרת ג’ס ווילאמסון הוציאה השבוע את הסינגל השלישי לקראת האלבום החדש והשלישי שלה Cosmic Wink. הוא הרבה יותר איטי ומהורהר מקודמיו ואפוף באווירה קודרת.

  • לפני כשבועיים בביקור בחנות השריטה של אורי ב”ש בקיבוץ מעברות הצטיידתי בהוצאה המחודשת של אלבום הבכורה של Help Yourself משנת 1971 אלבום שנכשל מסחרית בזמן אמת. אני זוכר את האלבום הזה מהשיר Old Man שמלווה אותי עוד מהתקופה של התכנית “שאמאל” בקול הקמפוס ז”ל. בפעם הראשונה שגיליתי אותם הייתי בטוח שמדובר במחווה לניל יאנג ואחרי שהאזנתי והבנתי שאין קשר, הרווחתי שיר נהדר ולהקה נהדרת. והנה ספויילר: הם לא אמריקאים! למרות שהם נשמעים כמו כל כך הרבה דברים טובים שקרו בחוף המערבי בשנים ההן.

  • והנה עוד להקה בריטית שמספיק לשמוע לכמה שניות כדי לקבוע בביטחון כי מדובר בלהקה שמגיעה מאזור המפרץ וממשיכה את דרכה של הבירדס. ואולי זה קשור גם לשם של האלבום החדש של The Hanging Stars שראה אור בתחילת השנה וכבר עלה כמה פעמים על הטיסה שלנו: Songs from Somewhere Else.

  • את המוזיקאי מייקל נאו שמענו כמה פעמים בטיסות בשני האלבומים שהוא הוציא בשנתיים האחרונות – Mowing ו-Some Twist וגם בהרכב הקודם שלו לצד זוגתו, Cotton Jones עם האלבום Paranoid Cocoon מ-2009 שהוא מעין פנינת אינדי-פולק נסתרת שמזכירה לי תמיד הימים ברדיו קול הקמפוס. השבוע התבשרנו שהוא יוציא אלבום חדש בקיץ כשהוא מלווה בהרכב מלא בשם The Mighty Thread. הנה הסינגל הראשון מתוכו.

  • אלבום חדש להרכב האמריקאי הוותיק Dr. Dog.

  • את השעה השנייה של הטיסה פתחנו בטריפ אלקטרוני שמיימי עם אלבום הסולו הראשון של סאניי יאמדה, חצי מהצד Moon Duo שמקליטה תחת השם Vive La Void. מיד אחריה המשכנו אל החדש של Mind Over Mirrors. אפשר לקרוא עליו יותר בטיסה הזו.

  • לפני שבועיים השמעתי בתכנית את האלבום החדש של יוחאי וולף, They Do Not Move וכעת הוא כבר זמין בבנדקמפ, בספוטיפיי ובשאר שירותי הסטרימינג. זה אלבום שהוקלט במשך כארבע שנים בהשראת הסופר, המחזאי והמשורר סמואל בקט, כשכל אחת מהרצועות באלבום נעשה בהשראת יצירה אחרת שלו. וולף מנגן כמעט על כל מה שאתם שומעים כאן!

  • הם מגיעים מיפן והתרגום של השם שלהם הוא “דרום גרמניה” והם אוכלים קראוטרוק לארוחת בוקר. Minami Deutsch הוציאו את אלבומם השני, With Dim Light. בתכנית שמענו את Bitter Moon, רצועה רגועה יותר באלבום ובתכנית השבועית שלי ביום חמישי בחרתי את I’ve Seen a U.F.O שכבר יושב על הביט המוטורי של הקראוטרוק והוא נשמע כמו המסיבה הכי טובה בחלל

  • המתופף והמפיק הבריטי, ניק וודמנסי מקליט תחת השם Emanative עתיד להוציא את האלבום Earth באמצע יוני. הוויב הוא ג’אז ספיריטואלי ובין המשתתפים באלבום הם אידריס אקמור מנהיג להקת הפירמידות (שמוציאים גם הם אלבום חדש), מוזיקאי האפרוביט Dele Sosimi שעבד עם פלה קוטי, הג’אזיסט הבריטי נט בירקל ומלקולם קאטו מה- Heliocentrics. ועם נבחרת כזו נראה הולך להיות פה משהו טוב.

Tracklist:
1. Townes Van Zandt – If I Needed You
2. John Prine – Lonesome Friend of Science
3. John Prine – Sam Stone
4. Damien Jurado – Lou-Jean
5. Jess Williamson – Wild Rain
6. Pat Ament – Wayward
7. Help Yourself – Old Man
8. Trummors – Breezin’
9. The Hanging Stars – On a Sweet Summers Day
10. Micahel Nau & The Mighty Thread – Less Than Positive
11. Dr. Dog – Buzzing in the Light
12. Gene Clark – Some Missundersanding
13. Vive Le Void – Matter
14. Mind Over Mirrors – Zeitgebers
15. Yochai Wold – But Under Us, All Moved
16. Minami Deutsch – Bitter Moon
17. Emanative – Dawn Child (Sunrise)
18. Alan Hawkshaw & Brian Bennett – Name of the Game
19. Eugene McDaniels – Jagger the Dagger
20. Billy Cobham – Heather
21. Jon Hopkins – Feel First Life
22. Etta James – At Last

עדכון: מוזמנים לעקוב אחרי הפלייליסט הזה בספוטיפיי עם המוזיקה החדשה שמושמעת בטיסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *