מצב טיסה #149

  • אחרי אלבום בכורה שיצא ב-2016 תחת השם Flock of Dimes, המוזיקאית ג’ן ווסנר (Wye Oak) הוחתמה בלייבל Sub Pop והוציאה אי.פי חדש. שמענו בתכנית את שיר הנושא מתוכו, Like So Much Desire.

  • The Jayhawks, הרכב הקאנטרי רוק הוותיק שפועל כבר למעלה משלושה עשורים חזרו עם XOXO אלבומם החדש וה-11.

  • את מדליין קני שמענו לאחרונה בתכנית עם השיר Sucker שבו מתארח קורט ווגנר מ-Lambchop. השבוע שמענו את Pictures of You, הסינגל השלישי מתוך אלבומה השלישי, Sucker’s Lunch.

  • ב-2017 הטריו Loma נולד, עם נציגים מהלהקות Band To Watch ו-Shearwater. השיר Black Willow מאלבום הבכורה שלהם מ-2018, היה אחד משירי השנה שלי ועכשיו הם בדרך להוציא אלבום שני. באלבום Don’t Shy Away שיראה אור ב-23 באוקטובר מתארחת ג’ן ווסנר ששמענו בתכנית (Flock of Dimes) ואת השיר שחותם את האלבום הפיק לא אחר מבריאן אינו, שהעיד על עצמו כמעריץ של Loma.

  • בסוף השבוע שעבר ראה אור, Long Lost Solace Find, אלבום הבכורה של מייק פוליזי (Purling Hiss). באלבום מתארחים החברים מפילדלפיה, קורט וייל שעודד אותו להוציא את האלבום הזה ומשתתף לכל אורכו. לצד המפיק ג’ף זיגלר שעבר עם The War on the Drugs. מומלץ לכל חובבי הגיטריסטים שאנחנו שומעים בתכנית כמו סטיב גאן ו-ווילאם טיילר.

  • כבר כמה שנים שהלייבל העצמאי Mama Bird Record פועל בפורטלנד, אורגון. זה הלייבל שהביא לנו את I Need to Start a Garden, אלבום הבכורה של היילי הנדריקס. חתומות שם גם ג’ני או וקורטני מארי אנדרוס וגם מוזיקאים מוכרים יותר כמו דמייאן ג’וראדו ו-Vetiver הוציאו שם אלבומים. לאחרונה גיליתי בקטלוג של הלייבל את ג’יימס וולאס שמקליט תחת השם Skyway Man. אלבומו The World Only Ends When You Die ייצא ב-23 באוקטובר ו-Muddy Water נשמע כמו יופי של סיפתח.

  • מורט גרסון היה מוזיקאי, מלחין ומעבד קנדי שעבד עם אמנים רבים כמו סיימון וגרפונקל וגלן קמפבל. בשנות השישים הוא היה מהראשונים לאמץ את הסינתיסייזר מוג ובמשך שנים נשאב אל עולמות המוזיקה האלקטרונית, עד למותו ב-2008. הלייבל הנהדר Sacred Bones יוצא בקרוב את האלבום האוסף, Music From Patch Cord Productions עם הקלטות שלו שטרם ראו אור. הנה טעימה ראשונה.

  • עוד ריליס מבטיח מבית היוצר של רו טייפס. Duo Brothers הם המתופף סול מונק (אביב כהן) והגיטריסט והבסיסט יונתן לוי. האלבום הראשון שלהם יראה אור בסוף השבוע הבא (14 באוגוסט) ובין האורחים באלבום מנגן גם החצוצרן אבישי כהן.

  • המפיק והמוזיקאי מלוס אנג’לס, Shlohmo, חוזר עם אי.פי חדש. Looking At Plants הוא הסינגל הראשון מתוכו.

Tracklist:
1. Malena Zavala – I’m Leaving Home – Live at Studio 2 – Yucatan Session
2. Flock of Dimes – Like So Much Desire
3. The Jayhawks – Across My Field
4. Jaye Bartell – Too Late
5. Yves Jarvis – Victim
6. Madeline Kenney – Picture of You
7. Loma – Ocotillo
8. Skyway Man – Muddy Water
9. Mike Polizze – Bainmarie
10. Jess Williamson – Sorceress
11. Woods – Where Do You Go When You Dream
12. Purple Mountains – Margaritas at the Mall
13. Purple Mountains – Snow is Falling in Manhattan
14. Silver Jews – Suffering Jukebox
15. Mort Garson – This Is My Beloved
16. Orions Belte – We Should Stay Like This Forever
17. Duo Brothers – One Note
18. Shlohmo – Looking at Plants
19. Khruangbin – One to Remember
20. Thousand Foot Whale Claw – The Garden from Above
21. Alma De La Selva – Chipek
22. Yazz Ahmed – Jamil Jamal
23. Alice Coltrane – Blue Nile
24. Grateful Dead – Eyes of the World – Live at Nassau Coliseum, Uniondale, New York 3/29/90

Photo by Melita Dsouza on Unsplash

0 replies on “מצב טיסה #149”