מצב טיסה #66

  • 2017 מסתיימת עוד רגע ובקרוב יגיעו הסיכומים, גם בתכנית וגם כאן באתר. אחד מאלבומי השנה שלי הוא Clipper Ship של ג’יימס טות’ ג’קסון שמקליט תחת השם Wooden Wand. באלבום הזה מגנים לצדו גלן קוצ’י מווילקו על כלי ההקשה והגיטריסט ג’יימס אלקינגטון, שהוציא השנה את אלבום הבכורה שלו. Wooden Wand משחרר מלא הקלטות ביתיות לעמוד הבנדקמפ שלו ובסוף השבוע הוא הוא העלה שני שירים שהוקלטו בסשן ב-2015 שבו הוקלטו חלק משירי האלבום.

  • את אלבום הבכורה של  Bedouine, שם הבמה של Azniv Korkejian, שמענו הרבה בטיסות האחרונות ובסוף השבוע ראתה אור המהדורה המורחבת של האלבום, עם כמה הקלטות שלא נכנסו אליו. אזניב נולדה בסוריה להורים ארמנים ואת השיר Louise שיצא עכשיו היא שרה בארמנית.

  • זה היה סוף שבוע גדול לאוהבי ניל יאנג – פרט לאלבומו החדש The Visitor ביחד עם Promise of the Real הוא השיק את הארכיון הענק שלו. באתר החדש אפשר להאזין לכל ההקלטות של יאנג לאורך השנים, מסודרות בטיים ליין יפה ובאיכות סאונד מטורפת. מוזמנים לפנות לעצמכם כמה שעות.

האזינו לאלבום החדש

לארכיון ניל יאנג

  • הלהקה הצרפתית Death & Vanilla תוציא בתחילת השנה הבאה את האלבום The Tenant שהוא למעשה פסקול אלטרנטיבי מדומיין שהיא הקליטה לסרטו המפורסם של רומן פולנסקי, “הדייר” מ-1976. האלבום הוקלט לייב בפסטיבל Cinemascore ב-2015 שבו הם ניגנו לרקע הסרט המוקרן.

  • סינגל חדש להרכב הג’אז-Fאנק הבריטי The Natural Yogurt Band

  • אחת מתגליות סוף השנה היותר מעניינות שהיו לי – אלבום חדש להרכב הצרפתי, Forever Pavot. פסקול לילי יפיפה.

  • פרויקט חדש של מחווה אינסטרומנטלית לראפר ד”ר דרה מאת Sly5thAve של המולטי אינסטרומנטליסט Sylvester Onyejiaka (פרינס, טיילור סוויפט)

  • הלייבל Finders Keepers הוציא בסוף השבוע אלבום שמרכז הקלטות אלקטרוניות של המוזיקאי הטורקי, Gökçen Kaynatan שהחל את דרכו בסוף שנות החמישים. זה אוסף ראשון של הניסויים האלקטרוניים שלו עם סינתיסייזרים שמתחילים מ-1968.

  • סן רא מעולם לא הקליט אלבום שתויג כ”מוזיקת אקזוטיקה” , שהייתה הרבה יותר נקייה מהסאונד שלו, אולם אלבום אוסף כפול שראה אור לאחרונה מרכז הקלטות שונות שלו שיכולות להתאים לקטלוג הזה.

  • הלייבל אנלוג אפריקה ממשיך לדלות אוצרות מהיבשת. הפעם עם אסופת הקלטות של מוזיקאי מקמרון בשם חמד קלקבה. הם אפילו איתרו אותו ומסתבר שהוא היה דמות ציבורית מכובדת – קולונל בצבא קמרון ונשיא הקונפדרציה של האתלטיקה האפריקאית. קלקבה התרגש מהפרויקט ושלח ללייבל חומרים שהתווספו להוצאה המחודשת הזו. במהלך העבודה על האלבום הוא סיפר שהשירים הללו שהוקלטו באמצע שנות השבעים היו חלק מתנועה רחבה יותר של מוזיקאים מקמרון שבאמצעות קלידים, תופים וגיטרות חשמליות הפיחו חיים חדשים במקצבים המסורתיים של קמרון והסביבה.

Tracklist:
1. John Barleycorn – Traffic
2. Wading the Vapors – James Elkington
3. Aurora – Wooden Wand
4. When You Find Trouble- Uncle Tupelo
5. Louise – Bedouine
6. North of Anywhere – Jack Cooper
7. תומר ישעיהו – זמן פריז
8. Done – Frazey Ford
9. Gulfport You’ve Been On My Mind – Hiss Golden Messenger
10. Just to Be With You – The Paul Butterfield Blues Band
11. Nightingail – Harvey Mandel
12. Carnival – Neil Young
13. The Tenant – Philippe Sarde
14. Dioz Delirium – Death & Vanilla
15. The 13 Moons of Neptune – The Natural Yogurt Band
16. La soupe à la grolle – Forever Pavot
17. Still D.R.E – Sly5thAve
18. Shiribaz – Gökçen Kaynatan
19. Paradise – Sun Ra
20. Tchakoulaté – Hamad Kalkaba
21. Trouble Sleep Yanga Wake Em’ – Fela Kuti
22. Sketches of Brunswick East II – King Gizzard & The Lizard Wizard
23. Cherry Blossom – Matthew Halsall
24. You Don’t Care – Terry Calier

Photo by Fré Sonneveld on Unsplash

0 replies on “מצב טיסה #66”