טיסת בוקר נפרדת

טיסת בוקר נוחתת אחרי שנה וחצי באוויר. כשהתחלתי לשדר בבוקר לא כל כך ידעתי לאיזה כיוון התכנית הזו תלך. בעשר השנים שבהן אני משדר ברדיו, הלילה תמיד היה המקום הטבעי בשבילי ותכנית בוקר, ועוד מוקדם בבוקר, נראתה לי בהתחלה כמגבלה. אך די מהר התחלתי ליהנות ממנה, לתת מקום לעוד מוזיקה להיכנס, לשחרר כמה הרגלי עריכה נוקשים, אך לא לוותר על המהות. לשלב בין מוזיקה ישנה שלא תמיד שומעים ברדיו, לבין מוזיקה חדשה שכמעט תמיד נשמעת מוכרת ונישאת על כתפי ענקים. וכמובן, לתת הרבה מקום לאורחי הכבוד של הטיסה: דילן או השירים שלו בביצועים אחרים, ואן מוריסון, הבנד והגרייטפול דד וג’רי גרסיה שכמעט תמיד חתמו את התכנית.

טיסת בוקר הפכה למעין ריטואל – ההשכמה ב-4:44 , הנסיעה השקטה בחושך מהקיבוץ, ההתעוררות באולפן, התה הירוק של השעה הראשונה והקפה השחור, שרתח תמיד בתחילת השעה השנייה. (אגב, את ערכת הקפה כולל המים החמים הבאתי איתי מהבית – הם לא חלק מהפסיליטיס שלנו). ולבסוף להגיע הביתה, לערוך את התכנית, להעלות אותה לכאן ולהמשיך לחומוס אבו עומר בטירה בעשר וקצת כשהבטן נדבקת לגב מרוב רעב.

כמה מילים על השינוי הצפוי במעבר של 88 לתאגיד: מעולם לא עניין אותי לשדר בפריים טיים ואף לא התעניינתי בתכנית יומית, לפחות לא בשלב הזה, אך התאכזבתי לגלות בחודשים האחרונים שבניגוד למה שציפיתי, בלוח השידורים החדש של 88 יש לי דווקא פחות מקום. החל מהשבוע הבא אשדר רק את מצב טיסה מדי שבת בחצות. זו לא שעה קלה, אך נראה שכרגע זה המקום שבו אוכל להמשיך לעשות את הרדיו שאני מאמין בו ולהשמיע את המוזיקה שאני אוהב עם כמה שפחות פשרות. אמשיך להעלות לכאן את התכניות ובכלל לכתוב על מוזיקה ולהעלות סטים מחוץ לרדיו וזו גם הסיבה שפתחתי את הבלוג הזה – שתהיה לי פינה משלי שאינה תלויה בגחמות הפוליטיות של אף אחד. מאחורי הקלעים, בעבודתי החדשה בתאגיד אהיה אמון על המדיה החברתית והדיגיטל של 88 ואמשיך לנהל את עמוד הפייסבוק של התחנה ביחד עם תומר מולוידזון.

תודה לכל מי שעלה על הטיסה הזו בשנה וחצי האחרונות. תודה על כל התגובות התומכות והאוהבות ולכל מי שנלחם להשאיר אותה. תודה לקרן ראובן שהמתיקה את השידור האחרון ולאלון שילוח ולסיוון טאטי אהובתי שהפתיעו אותי הבוקר והגיעו לאולפן עם עוגה ועם מטוס גדול. על המטוס בתמונה, שהיא הכינה ביחד עם אוהד בן יצחק, כתובות התגובות שהשארתם על התכנית בפייסבוק  – חברים טובים לצד מאזינים שאת חלקם לא פגשתי אך המוזיקה מחברת בינינו.

ממשיכים לטוס…

16 replies on “טיסת בוקר נפרדת”
 1. says: מיכל אלפרשטיין

  גיל יקר,
  אני מהמאזינות שאתה לא מכיר אבל מאלו שהמוסיקה בהחלט מחברת בינינו 🙂
  התחלתי להאזין לתוכניות שלך רק בחודשים האחרונים, אבל מהרגע הראשון התאהבתי. ההשקעה והמסירות שלך ניכרות בכל תוכנית ותוכנית, העריכה המוקפדת והמקצועית מעוררת הערכה והמוסיקה פשוט מעולה. תודה רבה על כל זה. אמשיך להאזין כמובן למצב טיסה, ומחכה לדברים נוספים שיבואו ממך. בהצלחה!

 2. says: ערן

  האהבה שלך לגרייטפול דד וג’רי גרסיה בפרט, יצרה בי אהבה לרדיו שלא ידעתי שקיימת. לכל מקום שתקח את המוזיקה , הדד הדס איתך גיל.
  תודה!

 3. says: עדוא

  תודה רבה גיל!
  האיכויות המיוחדות האלה שהעברת נקלטו ועשו טוב (במעט שיצא לי לשמוע),
  בשבילי זה הקסם הזה של שנות ה- 70 ארה”ב שלא נתקל בו במחוזות אחרים.
  התוכנית היום במיוחד נהדרת…
  שאלה דבילית למי שאין לו פייסבוק ולא מתמצא, איך אני יכול לראות רשימת השידור שלך של היום? (חיפשתי בדף של הקלאוד ולא מצאתי…)
  שא ברכה סע בברכה וטוס בביטחה 🙂

 4. says: אביב

  אתגעגע מאוד לתוכנית המיוחדת שלך.
  תודה רבה על שעות השידור הרבות והמיוחדות.
  היה תענוג לפתוח איתך את הבוקר.
  בהצלחה

 5. says: יעל

  התוכניות שלך הן מהנפלאות ביותר ש-88 שידרה במתכונתה הקודמת. מוזיקה נפלאה, ברובה לא מוכרת וקריינות אינטיליגנטית שפשוט תענוג להאזין לה. תמיד היה לי חבל שהשעות שניתנו לך היו לא שגרתיות, ועכשיו זה בכלל מקומם.
  מברכת על הבלוג הזה, אנא המשך לערוך ולהעלות לכאן את התוכניות הנפלאות שלך, האלטרנטיבה הכי טובה לרדיו.
  תודה!

  1. says: גיל מטוס

   תודה יעל 🙂 השעות הלא שגרתיות הן הכי טובות.
   אמשיך לטוס בלילה ולעדכן כאן.

 6. says: עמית

  גיל,
  אני עוקב אחריך עוד מימי 106 המופלאה. מאז שעברת ל-88 מצאתי את עצמי נשאב לעולם המוזיקלי של “מצב טיסה” ונגזרותיה, במה שהפך לתחנות חובה במהלך השבוע (כולל לפעמים השכמה במיוחד בשישי בבוקר עם קפה שחור לצלילי התכנית).
  יותר מהמוזיקה הנפלאה, יותר מהידע העצום וההסברים האף-פעם-לא-מיותרים, יותר מהקצב הנכון, מהפשטות, ומסגנון ההגשה הנעים, ויותר מהחופש ומהאומץ להביע דעה – אתה שייך לזן נכחד ומיוחד של מגישי רדיו שבאמת מעוררים השראה.
  ומקווה שאני לא אגזים עם אגיד שאתה גם מאלו שהופכים את המקום הזה לסובלני יותר וטוב יותר ממה שהוא יכול היה להיות.
  תודה על תכנית נפלאה. בטוח שזו לא הטיסה האחרונה.

 7. says: דובק

  תודה רבה על תוכניות בוקר מצויינות. היתה טיסה משובחת!

 8. says: שחף

  כל כך שמח על שהכל מתועד.. תוכנית מדהימה שעדיין מחפש בחצי אוטומוט כשמתעורר במיקס קלאוד.
  עכשיו – שבת בבוקר 7:16 באוקטובר 2017 ירושלים, הצלילים המופלאים והקול שלך גיל, מלווים את הקפה השני.
  המון המון תודה, ממשיך לעקוב אחר פעילותך.

Comments are closed.