מצב טיסה #62

  • לקח לי זמן להגיע אל האלבום החדש של המוזיקאית הנורווגית, סוזנה סונדפר וזה קרה בנסיעת לילה אחת בשבוע שעבר בחזרה משידור שלא רציתי שתגמר לפני שהאלבום מסתיים. יום למחרת, המשכתי איתה באוזניות בטיול בשדות מחוץ לקיבוץ והתאהבתי סופית. הטיסה המריאה השבוע עם Mantra, השיר שפותח את אלבומה המהפנט, Music For People In Trouble.

  • הרכב הקאנטרי-פולק הקנדי The Deep Dark Woods חוזרים עם אלבום חדש בשם Yarrow, כחמש שנים מאז אלבומם האחרון, Jubilee. באלבום מתארחים גם צמד המוזיקאים הקנדיים, קייסי וקלייטון שהוציא לא מזמן את אלבומם הרביעי בהפקת ג’ף טווידי (Wilco). שמענו את בתכנית את הסינגל הראשון, Fallen Leaves, שגם פותח את האלבום.

  • מייביס סטייפלס שרה בצעירותה עם משפחת הגוספל ה-Staple Singers כשמרטין לותר צעד למען זכויות השחורים בארה”ב וגם כמה עשורים אחרי הגזענות בארה”ב לא יורדת מסדר היום. מייביס, בדרכה בוחרת תמיד במסרים של אופטימיות ושל קירוב לבבות ולא של קיטוב. באלבומה החדש If All I Was Was Black שיראה אור ב-17 בנובמבר היא חזרה לעבוד עם ג’ף טווידי, שכבר הפיק שניים מאלבומיה, ביניהם You’re Not Alone מ-2010 שזכה בגראמי בקטגוריית האמריקנה. טווידי שכתב את שירי האלבום ומנגן באחד מהם.

  • לאללה-לאס יש EP חדש עם שלוש מחוות. השיר שפותח אותו הוא הביצוע שלהם ל-Fish on the Sand של ג’ורג’ הריסון. במקור, מתוך אלבומו Cloud 9 שיחגוג 30 בקרוב.

  • שיר שני מתוך האלבום של Gun Outfit שיראה אור בקרוב באחד הלייבלים האהובים עלי בשנים האחרונות, Paradise of Bachelors. שמו של השיר, Landscape Painter די מתאר את הוויב ואת הקליפ צילם וערך חברה הרכב, דילן שארפ.

  • Trouble No More, החלק ה-13 בסדרת הבוטלגים של דילן, בדרך והפעם הוא תופס את דילן בשנים 79-81 – התקופה שבה הוא התנצר והוציא את האלבומים: Slow Train Coming, Saved ו-Shot of Love. המהדורה המורחבת תכלול אאוט-טייקים, שירים גנוזים, קטעים מחזרות והופעות חיות כולל DVD עם תיעוד מסיבוב ההופעות בשנת 1980. המארז יראה אור ב-3 בנובמבר וב-9 בנובמבר אקדיש לו תכנית מיוחדת ב”ספיישל של חצות” בכאן 88. בינתיים הנה אחד השירים הגנוזים של דילן שיופיעו בו.

  • קורט וקורטני. הדבר הראשון שקופץ לראש הם קורט קוביין וקורטני לאב, אך אנחנו מדברים על צמד אחר, זוג מוזיקלי – שיתוף הפעולה בין קורט וייל לקורטני ברנט באלבום Lotta Sea Lice שיצא בסופ”ש.

 

Tracklist:
1. Mantra – Susanne Sundfør
2. Waiting Around – John Stammers
3. Where My Love Lies Asleep – Gene Clark
4. Fallen Leaves – The Deep Dark Woods
5. A Certain Kind Of Memory – Kacy & Clayton
6. Little Bit – Mavis Stapes
7. Cloud 9 – George Harrison
8. Fish on the Sand – Allah-Las
9. Landscape Painter – Gun Outfit
10. Gulfport You’ve Been on my Mind – Hiss Golden Messenger
11. Making a Liar out of Me – Bob Dylan
12. Over Everything – Courtney Barnett & Kurt Vile
13. Walkin’ on a Pretty Day – Kurt Vile
14. Somewhere in the Night – Cal Tjader
15. One for Buzayhew – Mulatu Astatke and his Ethiopian Quintet
16. Black Maybe – Syreeta
17. Iron Jaws – Charles Williams
18. Other Worlds – Wildflower
19. I’m a Muslim Man – Okay Temiz & Johnny Dyani
20. Moniebah – Pharoah Sanders
21. Glad to Be Unhappy – Nels Cline
22. Surfer Girl – Bill Frisell
23. I’ll Keep it with Mine – Fairport Convention

Photo by Michał Parzuchowski on Unsplash

0 replies on “מצב טיסה #62”