מצב טיסה #153

מצב טיסה עם גיל מטוס

  • לאחרונה גיליתי מחדש את המוזיקאית האמריקאית H.C. McEntire. היא הייתה הסולנית של Mount Moriah ששמענו בתכנית והיא גם זמרת הליווי של אנג’ל אולסן, מה שאומר שראיתי אותה בהופעה איתה ב-2017 בגרין מן. אחרי שנתיים עם אולסן בדרכים היא חזרה הביתה לדורהם שבקרולינה הצפונית והתמקמה בחווה קטנה ליד הנחל Eno במקום. הזמן שהיא העבירה שם הוליד את אלבום הסולו השני שלה Eno Axis. הבידוד והחיים הפשוטים יצרו אלבום מיוחד עם שלווה פנימית שזורמת לאורכו. הסאונד נשמע אחיד והוא שואב אותך פנימה כרצף אחד של קצת יותר מחצי שעה. אגב, בין המוזיקאים שמלווים אותה כאן נמצא גם נייתן בולס על הבנג’ו, מי שניגן עם סטיב גאן וגם עם מייקל צ’פמן.

  • לפני פחות משבועיים קיבלנו בהפתעה סינגל חדש מקווין מורבי לקראת אלבום חדש – אלבום שישי בשבע שנים. ב-Campfire מתארחת זוגתו Waxahatchee (קייטי קראצ’פילד) שגם הוציאה אלבום מעולה משלה בתחילת השנה. האווירה בשיר מזכירה את Singing Saw מ-2015, האלבום האהוב עלי של מורבי אז אני כבר מחכה לשמוע את האלבום המלא שייצא ב-16 באוקטובר. בינתיים, מורבי הכריז על סדרת הופעות רשת שבכל אחת הוא מבצע אלבום שלם שלו במלואו לפני הסדר – כולל שירים שהוא מעולם לא ביצע בהופעה. בסוף השבוע עם הופיע עם אלבום הבכורה, Harlem River.

  • לקראת אלבום מחווה ל-Siamese Dream של הסמאשינג פאמפקינגס, Fruit Bats הוציאו סינגל שני – הביצוע שלהם ל-Hummer.

  • הטריו Bonny Light Horseman הם אריק די ג’ונסון מ-Fruit Bats, אנאיס מיטשל וג’וש קאופמן מדה נשיונל. בתחילת השנה הם הוציאו את אלבום הבכורה שלהם ומאז הם משחררים מחוות. אחרי Green Rocky Road ששמענו לפני כמה שבועות הגיעה המחווה שלהם ל-Buzzin’ Fly של טים באקלי.

  • ב-1984 ראה אור אלבום בשם Sons of Ethiopia של ההרכב Admas. מדובר בקבוצת מוזיקאים שנולדו באתיופיה והיגרו לארה”ב. בוושינגטון הם יצרו אלבום אינסטרומנטלי עם מוזיקה אתיופית מסורתית שמבוצעת על סינתיסייזרים ומכונות תופים. התוצאה היא אלבום מיוחד שיש בו ניחוח נוסטלגי עם אווירה עתידנית. לאחרונה האלבום יצא בהוצאה מחודשת.

  • גם הקלידן Kibrom Birhane נולד באתיופיה ופועל בלוס אנג’לס. שמענו בתכנית את קטע הנושא של האי.פי החדש שלו Circles, שמשלב בין הג’אז האתיופי של מולאטו אסטטקה עם השפעות של ספירטואל ג’אז.

  • ההרכב Twenty-Four Carat Black פעל באוהיו לתקופה קצרה בשנות השבעים המקודמות והוציא אלבום אחד בזמן אמת. האלבום הזה די נשכח ורק כעבור כמה עשורים בזכות סימפולים של מוזיקאים כמו Jay-Z, קאנדריק לאמאר ו-Pusha T הם חזרו לתודעה. בינתיים הלייבל Numero Group, שעושה עבודת קודש, שולף חומרים גנוזים שלהם. לאחרונה הם שחררו עוד מוזיקה תחת האלבום III.

Tracklist:
1. Brigid Mae Power – I Had To Keep My Circle Small
2. The Saxophones – Take My Fantasy
3. My Morning Jacket – The First Time
4. H.C. McEntire – Footman’s Coat
5. H.C. McEntire – High Rise
6. Waxahatchee – Arkadelphia
7. Kevin Morby – Campfire
8. Widowspeak – Plum
9. Fruit Bats – Hummer
10. Bonny Light Horseman – Buzzin’ Fly
11. M. Ward – Oh Lonesome Me
12. Annie Lennox – Don’t Let It Bring You Down
13. Yo La Tengo – Green Arrow
14. The Sweet Enoughs – Dream Puppy
15. Traffik Island – The Mathematician
16. Sinj Clarke – Unas Horas
17. Aldorande – Summer Body
18. Admas – Tez Alegn Yetintu
19. Kibrom Birhane – Circles
20. 24 Carat Black – Skeleton Coast
21. Andrew Wasylyk – Last Sunbeams of Childhood
22. John Martyn – Some People Are Crazy

Photo by Ry Van on Unsplash

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *