מצב טיסה #61


השעה הראשונה של מצב טיסה הוקדשה בחלקה לזכרו של טום פטי שהלך מאיתנו בתחילת השבוע שעבר. הידיעות על מותו המפתיע של פטי כבר היו רשמיות ביום שלישי, התאריך שבו ציינו גם 50 שנה למותו של זמר המחאה ואחד מאבות הפולק האמריקאי – וודי גאתרי. והטיסה השבוע חיברה בין שני הצמתים הגדולים הללו במוזיקה האמריקאית. היא נפתחה עם וודי גאתרי מהאלבום המיתולוגי Dust Bowl Ballads שהוקלט ב-1940 ועסק בסיפורים מאחורי סופות האבק ההרסניות של שנות ה-30. מיד אחריו הגיעו ה-Byrds שביצעו את שירו של גאתרי, Deportee (Plane Wreck at Los Gatos) והובילו אל ה-Flying Burrito Brothers ההרכב שייסדו בסיסט הבירדס, כריס הילמן ביחד עם גראהם פרסונס.

משם המשכנו אל אלבומו החדש של הילמן שראה אור לאחרונה. אחרי למעלה מעשור מאז אלבומו הקודם כשהוא מתקרב לגיל 73 הוציא הילמן את Bidin’ My Time שבו מתארחים בין היתר דיוויד קרוסבי ורוג’ר מקגווין. את האלבום הפיק לא אחר מטום פטי והוא נחתם במחווה של הילמן לשירו Wildflowers. מכאן התחילה מחווה צנועה לטום פטי עם כמה שירים אהובים בוויב יותר רגוע.

שעה שנייה
לפני כמה שבועות השמעתי בתכנית קטע מיוחד בשם Fussin’ and Fightin’ של זארה מקפרליין, שהיה הסינגל הראשון מאלבומה החדש Arise. בשבוע שעבר יצא האלבום המלא שהופק על ידי מוזס בויד שגם מתופף בו. יש לו סאונד מיוחד שמחבר בין קליפסו ורגאיי (כולל מחווה ל- Fisherman של הקונגוס) לספירטואל ג’אז וזה עובד נהדר. שמענו מתוכו את Silhouette שבו מנגן הסקסופוניסט, Shabaka Hutching (חבר The Comet is Coming).

אחרי שב-2015 הוא הוציא לא פחות מאלבום משולש, ה-EP החדש של קמאסי וושניגטון, Harmony of Difference, נגמר די מהר ומשאיר טעם של עוד. הקטע, Truth שממנו נולד ה-EP אמנם יצא כבר לפני כמה חודשים אבל אתמול זו הייתה הזדמנות לחזור אליו שוב – 13 דקות של יופי טהור. וכדאי גם לקרוא את הכתבה בפיצ’פורק שבה וושינגטון מספר על המוזיקה שהשפיעה עליו בתקופות שונות בחיים – מהפנתר הוורוד, דרך N.W.A, ג’ון קולטריין, פלה קוטי ו איגור סטרווינסקי.

Tracklist:
1. Dusty Old Dust (So Long It’s Been Good to Know Yuh) – Woody Guthrie
2. Deportee (Plane Wreck at Los Gatos) – The Byrds
3. Sin City – The Flying Burrito Brothers
4. She Don’t Care About Time – Chris Hillman
5. Wildflowers (Tom Petty Cover) – Chris Hillman
6. It’s Good to Be King – Tom Petty
7. Sins of My Youth – Tom Petty and the Heartbreakers
8. Hung Up and Overdue – Tom Petty and the Heartbreakers
9. Louisiana Rain – Tom Petty and the Heartbreakers
10. Strange Days – GospelbeacH
11. If You Had a Heart to Break – Chris Robinson Brotherhood
12. Pain – The War on Drugs
13. Crystal River – Mudcrutch
14. Silhouette – Zara McFarlane
15. Joyoys – Shabaka & The Ancestors
16. Truth – Kamasi Washington
17. True Nature – Jim James
18. Rolling Stoned – King Gizzard and the Lizard Wizard & Mild High Club
19. You Are Loved – Four Tet
20. Gathering Moss – Tindersticks
21. Neil McCauley – Joseph Shabson
22. It’ll Take a Long Time – Sandy Denny

Photo by Tobias Tullius on Unsplash

0 replies on “מצב טיסה #61”