מצב טיסה #46

מצב טיסה בתכנית אחרונה מהאולפן של רשות השידור, החל משבוע הבא התכנית תשודר מדי שבוע בימי שבת בחצות (בלילה שבין שבת לראשון). למי שנבהל מהשעה – התכניות ימשיכו להעלות לעמוד המיקסקלאוד ולכאן. התכנית אמש נפתחה בהשמעת בכורה מתוך, Another Summer of Love, אלבומם השני של הרכב הקאנטרי-רוק, GospelbeacH שיראה אור ביוני. בהמשך שמענו מהאלבומים החדשים של Real Estate, Sky Country, גולשי האבן הנייר והמספרים, ג’ון אנדרוס והאב ג’ון מיסטי. את השעה הראשונה חתמנו עם הגרייטפול דד מתוך ההופעה בקורנל שראתה אור במארז החדש Get Shown the Light. על כמה מהדברים שקרו בשעה השנייה תוכלו לקרוא כאן בהמשך.

סרט דוקומנטרי קצר ואלבום חדש למוזיקאי הבריטי סם שאפרד, שעומד מאחורי Floating Points. בשנה שעברה הם הגיעו לטור בארה”ב עם האלבום Eleania שיצא ב-2015 ולפני ההופעות עצרו לנגן במדבר מוהבי. המפגש שלהם עם המדבר הוליד את הסרט והאלבום Reflections – Mojave Desert שיראו אור בסוף החודש.  בסינגל הראשון מתוכו, Silurian Blue אפשר לשמוע כיצד המדבר מחלחל פנימה לגא’ם ג’אזי טריפי מרחף עם השפעות של קראוט רוק.

אי.פי חדש להרכב האלקטרו-ג’אז הבריטי, The Comet Is Coming, שראה אור לכבוד יום חנויות התקליטים.

את הלהקה היפנית Kikagaku Moyo גילית בסיכומים של 2016 בבלוג של אנטנות השמיימה של ארז סובל. האי.פי החדש שלהם, Stone Garden, נולד מתוך ג’אמים של כמה ימים בפראג ולאחר מכן זוקק בביתם בטוקיו לחמשת השירים שמצאו את דרכם לאלבום. בתכנית שמענו את Nobakitani עם צלילי הסיטאר המדיטטיביים.

בתכנית הקודמת שמענו קטע מתוך הפסקול שכתבו ה-Heliocentrics לסרט הדוקומנטרי, The Sunshine Makers, המספר את סיפורם של טים סקאלי וניק סאנד מיצרני ומפיצי הלסד הגדולים של שנות השישים. במקביל, יש להם עוד אלבום בקנה, A World Of Masks שייצא בקרוב. כך הוא נפתח.

https://www.youtube.com/watch?v=GQd16e9tDnY

כשאני נתקל בשם מת’יו הולסול ובלייבל שלו, Gondwana Records, זה כמעט הימור בטוח. הג’אזיסט ונגן החצוצרה הבריטי הפיק את אלבומו החדש של הזמר דוויט טריבל שיראה אור ביוני. בסינגל הראשון שפותח את האלבום, Inspirations,  הוא גם מנגן לצדו. לאוהבי הספיריטואל ג’אז.

https://www.youtube.com/watch?v=8fjbRtz4Oho

 

Tracklist:
1 . In The Desert – Gospelbeach
2 . White Light – Real Estate
3 . Sleepy Poems – Sky Country
4 . Meron – RPS Surfers
5 . Sun Powers – Morgan Delt
6 . Evening View – Spaceface
7 . Drivers – John Andrews And The Yawns
8 . So I’m Growing Old On Magic Mountain – Father John Misty
9 . Morning Dew – Grateful Dead – Live @ Cornell – May 8, 1977
10 . Silurian Blue – Floating Points
11 . Start Running – The Comet Is Coming
12 . Nobakitani – Kikagaku Moyo
13 . Made Of The Sun – Heliocentrics
14 . Kalahari Suite – Emmanuel Abdul Rahim
15 . What The World Needs Now Is Love – Dwight Trible
16 . Journey In Satchidananda – Matthew Halsall And The Gondwana Orchestra
17 . Rama Rama – Alice Coltrane
18 . I Must Have Been Blind – Tim Buckley

תגיות או לא להיות
2 replies on “מצב טיסה #46”
 1. says: מיקה תמרי

  גיל יקר,
  מזלי שסגירת התחנה הובילה אותי לשיטוטים פוריים ברשת לכיוון מקורות אחרים בהם אוכל “לשמור על קשר” עמכם, שדרנים יקרים, וכך מצאתי את הבלוג הזה שלך.
  למדתי לאורך השנים שכשיש משהו טוב לומר למישהו עדיף לומר לו, מאשר להניח שהוא יודע וכך לתת לפוטנציאל השימחה שבגילוי להשאר לא ממומש.
  אז… גיל. תודה. בשנה האחרונה מצאתי עצמי מחכה לאורך השבוע לשעה האחת הפנויה, לשעתיים הבאות הפנויות, שבהן אוכל להדליק את המחשב, לנווט למקום הנכון ולאפשר לעצמי להיות עטופה בצלילים שבקעו, בזכותך, אל תוך חלל החדר שלי וארגו סביבי מעטפת בתוכה נולד עולם ששווה לחיות בו. בכל פעם מחדש. עטופה, שלווה ומתמלאת בשקט גדול הייתי מאזינה לעוד שיר ועוד, ולקול המנחם שלך שזרם בניהם.
  כשהייתי קטנה הייתי יושבת לבד בחדר מול הרדיו של הורי, שרה ומדברת חזרה אל תוך הרמקולים שלו, קרוב קרוב, כך שרק השדרן ישמע. היינו החברים הכי טובים, השדרן הנעלם ברדיו ואני. עם הפרידה מהתוכניות שלך אני מבינה שלא כלכך השתניתי ושבמקום עמוק בתוכי עדיין הייתי מדברת חזרה אל השדרן ומאמינה שהוא שומע.
  אז תודה רבה על ההאזנה הקשובה והמנחמת שלך, גיל.
  מי יתן והמתנה היפה שהעברת בשנים אלו תמצא את דרכה לגדול יותר ויותר בעולמנו ולהוליד שמחה ואהבה בלבבות מלאי הגעגוע של כולנו.
  בהוקרה גדולה,
  מיקה

  1. says: גיל מטוס

   תודה רבה מיקה על המילים היפות שכתבת. אם יש עתיד לרדיו הוא נמצא רק בחיבור האישי שבין השדרן למאזינים ובעריכה האישית – היכן שהמחשב או אנשים שעורכים על פי אלגוריתם עדיין לא יכולים להחליף אותנו. אני אמשיך לשדר את מצב טיסה מדי שבת בחצות ולהעלות לכאן את התכניות.
   Keep on Truckin’

Comments are closed.