מצב טיסה #41

השבוע במצב טיסה: פרידה מג’קי ליבזיט מתופף להקת Can שהלך לעולמו בשבוע שעבר ומהבסיסט ג’ון ווטון (קינג קרימזון, אסיה, U.K ועוד) שהלך לעולמו אמש. אלבום מחווה חדש ל-Kinks ושירים חדשים של מייקל צ’פמן, Promised Land Sound, Sky Country, אידריס אקמור, King Gizzard & The Lizard Wizard ועוד.

  • פתחנו את התכנית עם אלבומו החדש של מייקל צ’פמן, 50, עליו כתבתי בהרחבה למדור הרשימה המשותפת באתר של 88 אפ.אם. בהמשך השעה האזנו למשהו נוסף מבית היוצר של לייבל הפולק המיוחד, Paradise Of Bachelors. סינגל ראשון לקראת אלבום להרכב הקאנטרי-רוק-אמריקנה מנשוויל, Promised Land Sound. באלבום שיראה אור בהמשך השנה הם משתפים פעולה באולפן עם פאט סנסון (Wilco) ועם בילי בנט שעבד עם MGMT. על הסינגל הראשון, By the Rain כתבו חברי הלהקה: “השיר הזה הוא על מישהו שמצפה לשינוי חיובי שמסתיים באופן בלתי צפוי ובלתי רצוי”.

  • לכבוד חגיגות ה-50 ל- Something Else by The Kinksהוציא מגזין המוזיקה מוג’ו אלבום מחווה לשירי האלבום המקורי בהשתתפות אמנים כמו: Nada Surf, מייק הארווי, Ty Segal ועוד. בתכנית שמענו את הביצוע של המוזיקאי ההולנדי, יאקו גרדנר ל- Lazy Old Sun.

  • בשנה שעברה הם הוציאו שני אלבומים וגיליתי אותם באיחור, רק בעונת הסיכומים. השנה רק התחילה ויש כבר אלבום חדש להרכב הקאנטרי-רוק, Sky Country מקליפורניה. אפשר להאזין לו בבנדקמפ ולהוריד בחינם או בכמה שתבחרו לשלם עבורו.

  • סינגל חדש לאידריס אקמור והפרימדיות, שהחלו את דרכם בשנות ה-70 ועשו קאמבק שנים האחרונות. על האלבום, We Be All Africans שראה אור בשנה שעברה, אתם יכולים לקרוא ברשימת אלבומי השנה שלי. לפני כשבועיים הם הוציאו סינגל ביחד הזמר גאי וואן מגאנה.

  • בספטמבר האחרון שב המוזיקאי האתיופי, Girma Bèyènè לארצו אחרי 25 שנה שבהן חי בארה”ב. הביקור שלו פתח את התיאבון להקליט ולהופיע וגם הוליד חלק חדש בסדרת האוספים éthiopiques, המתעדת מוזיקה אתיופית מתקופות שונות עם הקלטות של אמנים כמו מולטו אסטטקה, גטאצ’וו מקוריה, אמהוי צגה־מרים גברו ועוד, המוזיקה של Girma Bèyènè כבר תועדה בשניים מהאוספים הישנים יותר. החלק ה-30 של הסדרה מוקדש לשיתוף הפעולה החדש שלו עם הלהקה הצרפתית הצעירה Akalé Wubé.

  • לעיתים נדמה ש-Masters of War הוא בחירה קלה מדי לקאבר, מעין שיר אנטי מלחמה שנוח להשכיר, מה שהוליד כמה ביצועים בינוניים לאחד משירי המחאה הגדולים. כאלו שלא תמיד הצליחו לבטא את הטקסט החריף שכתב דילן בתחילת שנות השישים. המחווה בת 8 הדקות של הסקסופוניסט צ’ארלס לויד ומלכת האמריקנה, לוסינדה וויליאמס שייכת לקבוצה השנייה. החוליה המקשרת כאן היא הגיטריסט ביל פריזל שכבר ביצע בעבר את השיר ומגנן בהרכב של לויד וגם עם ולוסינדה באלבומה האחרון, Highway 20. השיר הוקלט בהופעה בנובמבר וראה אור ביום ההשבעה של טראמפ. לויד והלהקה יודעים כיצד לבנות את המתח – מתי לתת למוזיקה להיות דומיננטית יותר ומתי לפנות מקום למילים ולשורות המחץ. ולוסינדה שרה אותו בטוטאליות ובכאב – אפשר להרגיש את הזעם, להרגיש שהיא נמצאת שם לגמרי – מעמידה למשפט את אדוני המלחמה.

  • הקולקטיב האוסטרלי, King Gizzard & The Lizard Wizard ממשיך לעבוד במרץ לקראת אלבום נוסף. Flying Microtonal Banana יראה אור בסוף פברואר. בינתיים, אפשר כבר להאזין לשלושה שירים מתוכו בעמוד הבנדקמפ של הלהקה. בתכנית שמענו את Nuclear Fusion

Tracklist:
1 . Rosh Pina – Michael Chapman
2 . The Drop – Steve Gunn
3 . High And Dry – Allah Las
4 . Baja Red – Sky Country
5 . By The Rain – Promised Land Sound
6 . Sweetness – Damien Jurado & Richard Swift
7 . Lazy Old Sun – Jacco Gardner
8 . Tinoge Ya Ta’a Ba – Idris Ackamoor & The Pyramids
9 . Muziiqawi Slit – Girma Bèyènè & Akalé Wubé
10 . Orange – Karl Hector & Malcouns
11 . Masters Of War – Charles Lloyd & The Marvels ft. Lucinda Williams
12 . Future Days – Can
13 . Aspectacle – Can
14 . Spoon – Can
15 . Twilight World – Holger Czukay, Jah Wobble, Jaki Liebezeit
16 . Nuclear Fusion – King Gizzard And The Lizard Wizard
17 . Zab Bi – Zura
18 . Down And Out – Boozoo Bajou
19 . Brian Bennett & Alan Hawkshaw
20 . The Beginning Is The End – Marielle V Jakobsons
21 . Starless – King Crimson

תגיות או לא להיות
,