מצב טיסה #166

מצב טיסה. צילום: הדר בשארי

  • יותר משיר, Hard Drive נשמע כמו רצף של מחשבות, הרהורים בקול רם של המוזיקאית האמריקאית קסנדרה ג’נקינס. זה הסינגל השני מתוך האלבום השני שלה, An Overview on Phenomenal Nature, שראה אור בסוף השבוע. מי שהפיק אותו וגם מנגן כאן לצידה הוא ג’וש קאופמן שעבד בין היתר עם דה נשיונל, The War on Drugs, Hiss Golden Messenger והוא גם חלק מהטריו Bonny Light Horseman.

  • ההוצאה המחודשת של Stage Fright, האלבום השלישי של הבנד היא מתנה משמחת – תמצאו כאן מיקס חדש לשירים בסדר אחר מזה שמופיע באלבום – הסדר שבו הם היו צריכים להיות, לפי מה שנכתב בחוברת שמלווה את האלבום. יש כאן מופע שלם שלהם מיוני 1971 ברויאל אלברט הול בלונדון וגם כמה הקלטות שטח של ג’אמים ליליים של כמה מחברי הלהקה. Stage Fright תמיד נפל בצלם שני האלבומים הראשונים הגדולים של הבנד, אבל הקסם עדיין כאן, רגע פני שהלהקה כבר תהיה פחות להקה.

  • ב-2009 דן אורבך מהבלק קיז פגש את טוני ג’ו וויט, מהקולות המיוחדים והלא מספיק מוכרים מהדרום האמריקאי ומי שכתב את השירים Polk Salad Annie שאלביס הקליט, וגם את Rainy Down In Georgia. במפגש בפסטיבל באוסטרליה הם דיברו על האפשרות לעשות משהו ביחד אבל זה לא קרה. וויט הלך לעולמו ב-2018 בגיל 75. לאחר מותו, בנו ג’ודי מצא תשע הקלטות דמו שלו שמעולם לא פרסמו והוא החליט להעביר אותן לאורבך. יחד עם להקה של מוזיקאים מנשוויל, שכוללת גם את מרקוס קינג, הם מלווים את הדמויים של וייט – לקראת האלבום Smoke From The Chimney שיראה אור במאי. Boot Money הוא הסינגל הראשון מתוכו.

  • שיתוף פעולה מפתיע בין היוצר והגיטריסט ריילי ווקר לבין הלהקה היפנית Kikagaku Moyo – שניהם שמות שמלווים את מצב טיסה בשנים האחרונות והג’אם שלהם שראה אור עכשיו הוקלט ב-2018 בפסטיבל ?Le Guess Who בהולנד.

  • “לא לשכוח את השמש” סינגל ראשון ונהדר לטל למדן לקראת אלבום חדש. על ההפקה והנגינה לצדו: בן אבגיא (סילבי ז’אן, תומר ישעיהו, הילה רוח).

  • בסוף השבוע הבא יראה אור אלבום רימיקסים ל- Will This Make Me Good, האלבום שניק חכים הוציא בשנה שעברה. הסינגל הראשון הוא מיקס חדש ודי מתבקש של BADBADNOTGOOD ל-QADIR, השיר הכי טוב מתוכו.

  • חתמנו את הטיסה השבוע עם גרסה מחודשת של יוצר הסול דורנד ג’ונס לשיר שלו Cruisin’ to the Park שראה אור ב-2019. בגרסה החדשה הוא משתף פעולה עם ההרכב האינדי-לטיני Y La Bamba.

Tracklist:
1. Nathan Salsburg – VI (The Rocks of Redemption)
2. Jeffrey Silverstein – River Running By
3. Lambchop – Where Grass Won’t Grow
4. Cassandra Jenkins – Hard Drive
5. The Weather Station – Subdivisions
6. The Band – All La Glory – Remix / 2020
7. The Band – Rockin’ Chair – Live At The Royal Albert Hall, June 1971
8. The Band – Across The Great Divide – Live At The Royal Albert Hall, June 1971
9. The Band – Don’t Do It – Live At The Royal Albert Hall, June 1971
10. Tony Joe White – The Change
11. Tony Joe White – Boot Money
12. Margo Price – Tennessee Song
13. Ryley Walker & Kikagaku Moyo – Pour Dampness Down In The Stream
14. Rozi Plain – Inner Circle
15. Burial, Four Tet, Thom Yorke – Her Revolution
16. Steve Cobby – Keeping Ourselves Together
17. Helado Negro – Lotta Love
18. טל למדן – לא לשכוח את השמש
19. Nick Hakim – QADIR (BADBADNOTGOOD Remix)
20. Harry James – From Dogs to Ducks
21. Harry James – The Bandit
22. Bobby Oroza – I Got Love
23. Durand Jones & The Indications – Cruisin’ to the Parque feat. Y La Bamba

*את התמונה היפה שמלווה את הטיסה צילמה השבוע הדר בשארי אי שם בכביש עוקף של אורה – עמינדב. מוזמנים לבקר באתר שלה ובאינסטגרם.

0 replies on “מצב טיסה #166”