מצב טיסה #156

מצב טיסה

  • סינגל רביעי ואחרון לקראת האלבום החדש של קווין מורבי, שיראה אור בשבוע הבא. Sundowner הוא שיר הנושא ולפי מורבי הוא גם מרכז כוח הכבידה של האלבום כולו. בהודעה לעיתונות הוא כתב שלפני שהוא חזר לגור בקנזס הוא חי בשני החופים של ארצות הברית במשך עשור. בעוד שבניו יורק ובלוס אנג’לס הוא פרח בלילות – אחרי שהשמש ירדה, פתאום בקנזס הוא החל לחשוש מהשקיעה ורדף ככל יכולתו אחרי השמש. זה מתכתב עם Don’t Underestimate Midwest American Sun הסינגל הקודם שלו. Sundowner הוא שיר מינימליסטי ואינטימי יותר, שנשמע כאילו אתה יושב עם מורבי מסביב למדורה.

  • ההרכב Safe Cube נולד ב-2011 בג’אמים ליליים במפרסת בתל אביב של עמוס צימרמן, אמיתי וילק ליאור רודן. ב-2016 הם הוציאו את אלבום הבכורה שלהם, In Your Head ששמענו גם במצב טיסה וגם בתכנית הבוקר ששידרתי אז, טיסת בוקר. היום הם שחררו את האלבום השני, Here We Go Again ו-Can’t Bleed הוא הסינגל השני מתוכו. באלבום מנגנים גם עידו אשד ודורון בוטניק שאחראי על המיקס. הוא הוקלט על ידי מתן אשכנזי באולפני “אוזן מוסיקלית” בקיבוץ מעברות.

  • בחודשים האחרונים מוזיקאים רבים פותחים את הארכיונים שלהם. כשאין הופעות ופסטיבלים יש יותר זמן ליצור ולחפור בהקלטות ישנות, שיכולות להפוך למקור הכנסה צנוע. בסוף השבוע שעבר להקת Woods שחררה את (Reflections Vol. 1 (Bumble Bee Crown King, החלק הראשון באוסף שמרכז הקלטות של הלהקה מ-2009 עד 2013 (כולל חלק מהתקופה שקווין מורבי היה חבר בלהקה). שמענו בתכנית את Be Kind My Love שיר שהוקלט במקור לאלבום With Light and With Love ב-2013 ולא נכנס אליו. בזמן הבידוד הם הוסיפו את תפקידי הבס והקלידים להקלטת הדמו המקורית.

  • שמענו את השיר הזה כבר לפני כמה שבועות בתכנית, אבל את הקליפ לא יצא לי לשתף כאן. אז זו הזמנות להזכיר לכם שוב להקשיב לאלבום החדש של H.C. McEntire. היא הייתה הסולנית של Mount Moriah וליוותה בשנים האחרונות את אנג’ל אולסן בהופעות. Eno Axis הוא אלבום הסולו השני שלה והוא יהיה כאן בקרוב שוב גם ברשימת אלבומי השנה שלי.

  • הצמד Gunn-Truscinski הם המתופף ג’ון טרוסינסקי והגיטריסט סטיב גאן, אחד מהמוזיקאים המושמעים יותר במצב טיסה. בסוף השבוע הם הוציאו את אלבומם הרביעי, Gunn-Truscinski וגם כאן הם הולכים למקומות היותר כבדים, מדיטטיביים ומג’ומג’מים. שמענו את הקטע שחותם את האלבום, For Eddie Hazel שהוא מעין הומאז’ לגיטריסט הגדול אדי הייזל מ-Fאנקדליק ו-Parliament.

  • החצוצרן והמפיק מת’יו הולסול חוזר עם אלבום סולו חדש אחרי חמש שנים. וגם הוא מחבק את השמש. האלבום Salute to the Sun יראה אור בסוף נובמבר. שמענו בתכנית את הקטע הראשון מתוכו, Joyful Spirits of the Universe.

  • אלבום שני ל-Cattivo, פרויקט אינסטרומנטלי של המוזיקאי עומר פרקש שהוא מעין הומאז’ ל-Library Music ולפסקולים לסרטי אימה איטלקיים משנות השישים. האלבום ראה אור בלייבל העצמאי Schwarz Neon Licht Records.

Tracklist:
1. Chico Bernardes – Distante
2. Kevin Morby – Sundowner
3. The Barr Brothers – Come in the Water
4. Safe Cube – Can’t Bleed
5. Widowspeak – Plum
6. Woods – Hollow Home
7. Woods – Be Kind My Love
8. H.C. McEntire – River’s Jaw
9. Cafe Racer – Second Coming
10. Gunn – Truscinski Duo – For Eddie Hazel
11. Eddie Hazel – From The Bottom Of My Heart
12. Christian Kleine – Return of the Underground
13. Group Modular – The Whale Submarine
14. The Heliocentrics – Space Cake
15. Mistura Pura – Blue Bus
16. Ray Barretto – Acid
17. Matthew Halsall – Joyful Spirits of the Universe
18. Black Nile – Second Serving
19. Dougie Stu – Another One For Slug
20. Suzanne Kraft – Flatiron
21. Cattivo – Marchand De Rêves
22. Mike Cooper – Paumalu
23. Charlie Megira – Tomorrow’s Gone

0 replies on “מצב טיסה #156”