מצב טיסה #144

מצב טיסה

 • לפני כמה שנים שידרתי ב-88 תכנית מיוחדת על קרן דלטון סביב אלבום אוסף עם מחוות לשירים שלה. השבוע קיבלתי הודעה מיעל פלדינגר (Phototaxis) שהאזינה לתכנית ושיש לה שיר חדש בהשראתה. Come Home הוא הסינגל הראשון של פלדי לקראת אלבום חדש באנגלית.

 • הלייבל Mexican Summer השיק את Looking Glass, סדרת סינגלים שיצאו בתקופת הקורונה. בין המשתתפים שהוציאו שירים חדשים בחודשיים האחרונים הם: אריאל פינק, Bedouine, מרי לאטימור, Kikagaku Moyo ועוד. שמענו בתכנית את השיר Sereia Sentimental של המוזיקאי הברזילאי, Sessa.

 • סינגל חדש להרכב הבריטי The Clientele – מחווה לשיר של Shack מ-2006. כל הרווחים מהמכירות בבנדקמפ יתרמו למאבק של Black Lives Matter.

 • Los Days הוא פרויקט חדש של טומי גוררו וג’וש ליפי. השניים התמקמו בחדר באזור ג’ושוע טרי בקליפורניה עם כמה גיטרות ומעט ציוד ובמשך חמישה ימים יצרו מאפס את Singing Sands. אלבום אינסטרומנטלי, מדיטטיבי ומלא בהשראה מהמדבר.

 • בספטמבר ימלאו 50 שנה ל-Paranoid, האלבום השני של בלאק סבאת’. לרגל החגיגות הלייבל Sacred Bones הוציא את Titled What Is This That Stands Before Me?, אלבום מחווה עם כמה מאמני הלייבל כמו: מריסנה נדלר, The Soft Moon והילארי וודס. שמענו את הביצוע של Moon Duo ל-Planet Caravan, אחד השירים הפסיכדלים המיוחדים בקטלוג של בלאק סבאת’.

 • את ההרכב ההולנדי YĪN YĪN שמענו בשנה שעברה עם אלבום הבכורה שלהם, The Rabbit That Hunts Tigers, שהיה אחד מאלבומי השנה שלי ל-2019. הם הוציאו לאחרונה סינגל חדש עם קליפ זום ברוח התקופה. אם אתם אוהבים את Khruangbin שימו אוזן על החבר’ה האלה.

 • המפיק והמוזיקאי הבריטי וויל דורי – Skinshape לקראת אלבום חדש שיראה אור בשבוע הבא. Afande הוא הסינגל השלישי מתוכו וכמו הקודמים גם כאן הוויב הוא יותר אפריקאי.

 • סינגל שני לקוטימן לקראת האלבום Wachaga שיראה אור ב-17 ביולי. האלבום נולד אחרי ביקור של קוטי בטנזניה ב-2014. הוא הגיע לשם עם מכשיר הקלטה ואת הצלילים שהוא הביא משם הוא רקח לפרויקט חדש שבו הוא מנגן על כל הכלים.

 • בשנה שעברה נחשפתי למוזיקאי הבריטי ג’ון ג’והנה באלבום Seven Metal Mountains. לאחרונה הוא הוציא אוסף של אאוט-טייקים והקלטות דמו מהשנים 2015-2017 ובסוף השבוע האחרון נדבקתי קשות לביצוע שלו ל-Take My Hand, Precious Lord. זה שיר גוספל ישן ומוכר שזכה לעשרות ביצועים של אמנים גדולים כמו נינה סימון, אלביס וארית’ה פרנקלין. ובכל זאת הביצוע הקטן והקצר הזה עם מכונת תופים וגיטרה חשמלית עושה הרבה חסד לשיר ומרומם את הנפש.

הפלייליסט של מצב טיסה בספוטיפיי – עם המון מוזיקה חדשה

Tracklist:
1. Karen Dalton – In The Evening (It’s So Hard To Tell Who’s Going To Love You The Best)
2. Feldy – Come Home
3. Sessa – Sereia Sentimental
4. John Martyn – Head And Heart
5. Zachary Cale – Mad Season
6. The Clientele – Closer
7. The Electric Soft Parade – Saturday
8. Los Days – Twilight
9. M. Ward – Migration of Souls
10. Blake Mills – May Later
11. Woods – Just to Fall Asleep
12. The Souljazz Orchestra – Serenity
13. Black Sabbath – Planet Caravan
14. Moon Duo – Planet Caravan
15. Modern Studies – Brother
16. Flying Lotus – Debbie Is Depressed – Instrumental
17. Islet – Be More Mared
18. YĪN YĪN – Haw Phin
19. Sven Wunder – Komorebi
20. Skinshape – Afande
21. Kutiman – Awake in the Rain
22. Chip Wickham – Blue to Red
23. Dorothy Ashby – Moonlight In Vermont
24. Fools – Deefyfe
25. John Johanna – Take My Hand, Precious Lord

Photo by Shashank Shekhar on Unsplash

1 Comment

 • וואו ! תוכנית משובחת במיוחד השבוע. תודה גיל, יש פה כמה תגליות מעניינות מאוד.
  מקווים שתחזיק מעמד בלי גרין-מן השנה – אנחנו נהיה בסדר כל עוד אתה משדר.
  3>

Comments are closed.