מצב טיסה #132

מצב טיסה

 • סינגל חדש ופולקי להרכב הוולשי, Boy Azooga. הקיץ הם יופיעו בפסטיבל Green Man

 • גיליתי אותה דרך הליינאפים של Green Man ושל End of the Road בקיץ (כן, עדיין מתלבט לאיזה מהם ללכת השנה) ואני כבר יכול להכריז על האלבום שלה כאחד מאלבומי השנה שלי ל-2020. המוזיקאית האירית, Aoife Nessa Frances הוציאה לאחרונה את אלבום הבכורה שלה Land of No Junction ואני שוקע לתוכו הרבה בימים האחרונים. 

 • הנה עוד מישהו בתחילת דרכו. קוראים לו סאם ברטון ובקרוב הוא יוציא את אלבום הבכורה שלו. על ההפקה אמון ג’רוויס טווניר מלהקת Woods ומי שגם הפיק והשתתף באלבום של Purple Mountain הפרויקט של דיוויד ברמן זכרונו לברכה – ואחד מהאלבומים היפים שיצאו ב-2019. I Can Go With You הוא הסינגל הראשון שלו.

 • המוזיקאי הקנדי אנדי שאף חזר עם אלבום חדש The Neon Skyline. ב-2016 הוא הוציא את האלבום The Party וגם האלבום החדש שלו הוא סוג של אלבום קונספט שמתחיל בשיר הנושא – במפגש של חברים שמתפתח בבר שנקרא Neon Skyline. מאוד פול סיימון בוויב שלו.

 • אלבום ראשון לסופרגרופ הפולקית Bonny Light Horseman. טריו שמורכב מאריק ג’ונסון מלהקת Fruit Bats, ג’וש קאופמן מדה נשיונל והזמרת אנאיס מיטשל. יחד הם לוקחים שירי פולק ישנים או כל מיני אלמנטים משירים כאלה ומעניקים להם חיים חדשים ומרעננים. 

 • שרון ואן אטן הפתיעה בשבוע שעבר עם שיר וקליפ מצויינים. 

 • סינגל ראשון לסטיבן מלקמוס (Pavement) לקראת האלבום Traditional Techniques שיראה אור ב-6 במרץ.

 • הצמד הקליפורני Mapche בדרך לאלבום חדש From Liberty Street שגם הוא יראה אור במרץ. הסינגל הראשון מתוכו Life On Fire כבר עושה חשק לשמוע הכל. על ההפקה אמון דן הורן ששיתף פעולה עם המון מיקרי התכנית – קאס מקומבס, ג’ונתן ווילסון, אללה לאס, ו-Circles Around the Sun. 

https://www.youtube.com/watch?v=-wLquILK0XY

 • לכריס רובינסון (The Black Crows, Circle Around the Sun) יש פרויקט צד נוסף שנקרא Green Leaf Rustlers. הם מבצעים בהופעות קאברים לכל מיני שירי קאנטרי-רוק של אמנים כמו גראהם פרסונס, בוב דילן, ג’יי ג’יי קייל ואחרים. במרץ יראה אור האלבום הראשון שלהם שהוא למעשה אלבום הופעה. מי שהקליטה אותם ואחראית על המיקס היא בטי קנטור ג’קסון שחתומה על כמה מההקלטות הגדולות של הגרייטפול דד ולפני כמה שנים גם עבדה עם Chris Robinson Brotherhood. שמענו בתכנית את הביצוע שלהם ל-No Expectations של הרולינג סטונס. ואם כבר הזכרנו את בטי קנטור, אז היא חתומה גם על ההקלטה של החלק החדש וה-33 של Dave’s Picks, סדרת ההופעות של הגרייטפול דד – בשבוע שעבר הקדשתי תכנית מיוחדת להופעה הזו. וכאן תוכלו להאזין לפודקאסט חדש עם ראיון עם קנטור על הימים שלה עם הגרייטפול דד.

 • הסקסופוניסט שאבקה האצ’ינגס הוא שם שאנחנו שומעים הרבה בתכנית. לאחרונה הזכרתי אותו גם בתכניות סיכום העשור של מצב טיסה עם שני ההרכבים הפעילים והמצויינים שלו The Comet Is Coming ו-Sons of Kemet. יש לו גם פרויקט נוסף בשם Shabaka And The Ancestors שעד כה הוציא רק אלבום אחד ב-2016. אז הנה הם עם שיר ראשון לקראת אלבום חדש, We Are Sent Here By History. 

 • הקלידן ונגן האקורדיון היילו מרגיה הוא מאבות המזון של הג’אז האתיופי. בשנים האחרונות קיבלנו כל מיני הוצאות מחודשות של הקלטות נדירות שלו משנות ה-70 באתיופיה. ב-2018 מרגיה הוציא לראשונה אלבום חדש אחרי שני עשורים, אלבום שיצא בלייבל Awesome Tapes from Africa שגם הוציא את החומרים הישנים שלו. מרגיה חזר לתודעה והוא מופיע לא מעט ואפילו ביקר אותנו כאן בארץ. במרץ הוא יוצא אלבום חדש – הנה טעימה ראשונה מתוכו.

 • חדש בלייבל של מארקי Fאנק: בסוף החודש יראה אור חלק חדש של Project Gemini – המוזיקאי הבריטי פול אוסבון יחד עם שוזין (עוזי נבון) על התופים ומארקי Fאנק.

 • ה-Heliocentrics חוזרים עם האלבום Infinity of Now שייצא בקרוב וכרגיל הם חריפים ומעושנים היטב. 

Tracklist:
1. Dream Awhile – Bonnie “Prince” Billy
2. O Silly Me – Boy Azooga
3. Aoife Nessa Frances – Here in the Dark
4. Sam Burton – I Can Go With You
5. Andy Shauf – Neon Skyline
6. Bonny Light Horseman – The Roving B
7. Sharon Van Etten – Beaten Down
8. John Moreland – East October
9. Stephen Malkmus – Xian Man
10. Mapache – Life On Fire
11. Green Leaf Rustlers – No Expectations
12. Grateful Dead – Row Jimmy – Live at Barton Hall, Cornell University, Ithaca, NY 5/8/77
13. Makaya McCraven – Lucy In The Sky With Diamonds
14. Shabaka and the Ancestors – Go My Heart, Go To Heaven
15. Hailu Mergia – Abichu Nega Nega
16. Sefi Zisling – The Sky Sings
17. Holy Hive – Hypnosis
18. The Sorcerers – Opening Titles
19. Project Gemini – The Ritual
20. Jungle Fire – Quémalo
21. The Heliocentrics – Burning Wooden Ship
22. Khruangbin & Leon Bridges – Midnight
23. John Carroll Kirby – Blueberry Beads
24. Robert Wyatt – At Last I Am Free

Photo by Peter Gonzalez on Unsplash

0 replies on “מצב טיסה #132”