הגרייטפול דד בהופעה בדקאלב – 1977

גרייטפול דד

לגרייטפול דד יש ארכיביסט במשרה מלאה – קוראים לו דיוויד למיו ובין היתר הוא אמון על סדרת אלבומי ההופעות שנקראת Dave’s Picks. החל מ-2012, כל שלושה חודשים יוצאת הופעה אחרת מתוך הארכיון העצום של הלהקה הכי מתועדת בהיסטוריה (וזה בנוסף לעוד ריליסים ומארזים שיוצאים במקביל). העשור החדש נפתח אתמול עם האלבום ה-33 בסדרה ומדובר בלא פחות מאחת ההופעות הכי טובות של הדד. הקלטות של ההופעה הסתובבו כבר במשך שנים על קסטות ועברו ביראת כבוד מדד הד לדד הד והיא כבר נמצאת ברשת לא מעט זמן, אבל אתמול סוף סוף קיבלנו את ההוצאה הרשמית, אחרי שהסלילים המקוריים חזרו לידי הלהקה רק לפני כשלוש שנים. 

1977 נחשבת לאחת השנים הטובות של הדד שפשוט התפוצצו בהופעות, וההופעה שיצאה אמש מצטרפת לעוד 24 אלבומי הופעה רק מאותה שנה! אמש במצב טיסה חזרנו לשם – 29 באוקטובר 1977 באונ’ צפון אילנוי בעיר דקאלב. איזה לילה מטורף. מצלילי הפתיחה המרימים של Might as Well דרך Let it Grow המפותל והפסיכדלי ועד לסט שני מרהיב שמורכב ברובו מרצף אחד ארוך. 

Tracklist:
1. Grateful Dead – Might As Well
2. Grateful Dead – Jack Straw
3. Grateful Dead – Ramble On Rose
4. Grateful Dead – Let It Grow
5. Grateful Dead – Friend of the Devil
6. Grateful Dead – Estimated Prophet > Eyes of the World > Space > St. Stephen > Not Fade Away > Black Peter > Sugar Magnolia

גרייטפול דד

One reply on “הגרייטפול דד בהופעה בדקאלב – 1977”
  1. says: ג'ף

    אהבתי. מוזר שמעתי הרבה על the greatfull dead ומשוםמה לאמכיר את המוזיקה שלהם. איזה הפסד. חחחח הוספתי אותם לרישמת ההשמעה שלהם.

Comments are closed.