מצב טיסה #113

  • אחרי אלבום שהחזיר אותו לתודעה בשנה שעברה ועוד מחווה מרעננת לסטיבי וונדר שהוא הקליט לספוטיפיי, זמר הקאנטרי – פולק ג’ון פריין חוזר עם מחווה נוספת. הפעם, לכבוד אירועי הדרבי של קנטקי הוא הקליט את השיר My Old Kentucky Home, Goodnight – שיר שנכתב באמצע המאה ה-19 והוא כבר הקליט בפעם הראשונה לפני 15 שנים.

  • ברוס ספרינגסטין בדרך לאלבום חדש שיראה אור ביולי – כחמש שנים אחרי אלבומו הקודם. הסינגל הראשון מתוכו, Hello Sunshine, מביא איתו רוחות מהחוף המערבי ותור הזהב של שנות השישים-שבעים והרבה אנרגיית דרכים.

  • Calexico ו-Iron & Wine כבר הוציאו אי.פי משותף לפני 14 שנים ובקרוב הם יוציאו ביחד אלבום מלא שילווה בסיבוב הופעות. את הסינגל הראשון מתוכו כבר שמענו לפני כמה תכניות והוא גם נכנס לבחירות העורכים של כאן 88. Midnight Sun, הוא הסינגל השני מתוך האלבום Years to Burn שיראה אור ב-14 ביוני.

  • בקרוב ימלאו שש שנים למותו של ג’יי ג’יי קייל ובשבוע שעבר ראה אור האלבום Stay Around שמכיל שירים של קייל שטרם ראו אור. האלבום הזה קצת חמק מתחת לרדאר ושיר הנושא מתוכו ששמענו בתכנית הוא עוד תזכורת לכמה טוב לשמוע את ג’יי ג’יי קייל!

  • בעוד שבועיים יראה אור אלבומו השלישי של ספנסר רדקליף, Hot Spring. בינתיים הוא הוציא סינגל ראשון מתוכו Here Comes the Snow – וזה אחד השירים היפים ששמעתי לאחרונה.

Craig Finn מלהקת The Hold Steady הוציא אלבום סולו חדש עם השם המבריק I Need a New War. שם האלבום נולד מתוך השיר Grant at Galena שעוסק בנשיאה ה-18 של ארה”ב ובגנרל, יוליסס סימפסון גרנט והמשבר שהיה לו בחייו האזרחיים לאחר שעזב את הצבא ולפני שהתגייס שוב כדי ללחום במלחמת האזרחים האמריקאית.

  • להקת Wand חזרה עם Laughing Matter, אלבום חמישי בתוך שש שנים. האלבום הזה הולך לכיוונים יותר פסיכדליים ו-Rio Grande הוא אחד השירים היפים שתמצאו בפנים.

  • בשבועות האחרונים חזרנו לשמוע את הצמד Hampshire & Foat שהוציאו את אלבומם Saint Lawrence, אלבום רביעי בתוך שנתיים. את הצמד הזה הכרתי בזכות הקלידן גרג פואט שהוציא אלבומי ספיריטואל ג’אז תחת השם The Greg Foat Group. בסוף השבוע הוא הוציא אלבום חדש בהפתעה שנקרא The Mage . באלבום משתתפים מוזיקאים וותיקים כמו ריי ראסל ודנקן למונט שיצרו מוזיקת ספריות בשנות השבעים, לבין מוזיקאים עכשוויים כמו המתופף מוזס בויד ומלקולם קאטו, חבר להקת ה-Heliocentrics.

  • סינגל חדש מבית היוצר של Delights, הלייבל של מארקי Fאנק. חתום עליו המוזיקאי, המפיק והעיתונאי פול אוסבורן, שמקליט תחת השם Project Gemini וזה הריליס הראשון שלו. מארקי Fאנק מלווה אותו על הקלידים ושוזין (עוזי נבון) על התופים. על המאסטרינג, אורי Mixmonster ורטהיים.

 עקבו אחרי הפלייליסט של התכנית בספוטיפיי – עם המון מוזיקה חדשה

 

Tracklist:
1. John Prine – My Old Kentucky Home, Goodnight
2. Bruce Springsteen – Hello Sunshine
3. Calexico and Iron & Wine – Midnight Sun
4. Aldous Harding – Zoo Eyes
5. Ari Roar – Change All the Words
6. Kevin Morby – Piss River
7. J.J. Cale – Stay Around
8. Spencer Radcliffe & Everyone Else – Here Comes The Snow
9. Jake Xerxes Fussell – Michael Was Hearty
10. Craig Finn – Grant at Galena
11. Bill Callahan – Seagull
12. Wand – Rio Grande
13. Garcia Peoples – Canvas
14. Hampshire & Foat – The Broken Promise
15. Greg Foat – Driffting
16. Duncan Lamont – Lazy Sunday
17. Kamasi Washington – Desire
18. Yusef Lateef – Nubian Lady(Metisse Remix)
19. Project Gemini – Forest Creeper
20. Karl Hector & The Malcouns – Stossgebet
21. Black Flower – Future Flora
22. Sun Ra and His Arkestra – The All of Everything
23. Van Morrison – Fair Play

Photo by Fritz Bielmeier on Unsplash