מצב טיסה #40

 • ביום שישי הקרוב יראה אור “50” אלבומו החדש של הגיטריסט והיוצר הבריטי מייקל צ’פמן, שיחגוג בשבוע הבא את יום הולדתו ה-76. את האלבום הפיק סטיב גאן, מי שנמנה עם דור ההמשך של צ’פמן. וגאן לא היחיד, באלבום משתתפים גיטריסטים נוספים שגדלו על המוזיקה צ’פמן כמו Nathan Bowles ו-James Elkington (ג’ף טויידי) שאף הוציאו אלבום משותף לפני שנתיים. צ’פמן כבר הקליט בארה”ב ואף הוציא אני אלבומים שנקראים Americana ובכל זאת הוא מגדיר את אלבומו החדש כאלבום האמריקאי שלו. שמענו את הסינגל השלישי מתוכו, “ממפיס בחורף” – מבט קודר מאוד על ממפיס שאותה זוכר צ’מפן מהביקור שלו בעיר להקלטת האלבום Savage Amusement באמצע שנות ה-70. עם השיר פתחנו את השעה הראשונה של התכנית שהייתה בעיקר באזורים האפלים של אמריקה, גם כשחלק מהמוזיקאים לא הגיעו משם.

 • מתחת לראדר של סיכומי השנה, המשיכו לצאת אלבומים טובים גם בחודש דצמבר. אחד מהם הוא Vagabond Saint אלבום הבכורה של Angelina. גם היא מגיעה מאנגליה, מהאי וויט, אך הלב שלה נמצא באמריקה והיא נשמעת כמו מי שלכלכה את ידיה בדרום. הקול החם והסדוק שלה מזכיר לעיתים את קרן דלטון או את וונדה ג’קסון.

 • את השיר הבא גיליתי בזכות הסרט Hell or High Water (באש ובמים) – ניאו מערבון שראה אור בשנה שעברה של הבמאי דייוויד מקנזי ובהשתתפותם של ג’ף ברידג’ס, כריס פיין ובן פוסטר. את המוזיקה המקורית לפסקול כתבו ניק קייב ווורן אליס מה-Bad Seeds. חוץ ממנו אפשר לשמוע שם את טאונס ואן זנדט, Waylon Jennings ועוד דבים טובים כמו השיר הזה של כריס סטייפלטן שחותם את הסרט. מבקר המוזיקה והסופר האמריקאי גרייל מרקוס כתב על השיר לאחרונה שמדובר ברעידת אדמה שמכסה את המפה האמריקאית לפחות כמו השיר Promised Land של צ’אק ברי. הוא הוסיף שכמעט כל הדמויות במערב טקסס בסרט הן לבנות וזוהי הארץ של טראמפ כפי שמתואר בשיר – מקנטקי לאלבמה וממערב וירג’יניה לריו גרנדה. הוא התמקד בשורה: Yeah there’s people all across the land/From New York out to old San Fran’/Just don’t give a damn all the time.” כתיאור למצביעי טראמפ שלא מחפשים אחר שינוי או מישהו שייצג אותם, אלא רוצים לראות את כל ההצגה מתפוצצת.

 • סינגל חדש לזמרת הבלוז-גוספל מטנסי, ואלרי ג’ון, מתוך האלבום The Order Of Time שיראה אור בעשרה במרץ.

 • הרכב האלט-קאנטרי הקנדי, The Sadies חוזרים עם סינגל חדש. קורט וייל חימם אותם פעם בשנות ה-90 ואחרי היכרות ארוכה הם סוף סוף זוכים לשתף פעולה ביחד. האלבום Northern Passages יראה אור ב-10 בפברואר.

 • עוד אלבום שיצא לקראת סופה של 2016 הוא, Heart Song אלבומה השני של הזמרת הטקסנית ג’ס וויליאמסון. השיר Say It ששמענו בתכנית פותח את האלבום בדרמטיות עם אווירה אפלה, ריוורבים וההגשה האינטימית והמיוחדת של ווילאמסון

 • פאזים מהיבשת השחורה: פתחנו את השעה השנייה עם אלבום אוסף שיצא בשנה שעברה וחוזר לאפריקה בשנות ה-70. רוק פסיכדלי וגראג’ של להקות מזמביה, ניגריה וזימבבואה שהושפעו מהרוק המערבי של הסיקסטיז. שמענו את שיר הנושא של האוסף Can’t You Hear Me של המוזיקאי Paul Ngozi מזמביה וקטע נוסף מהאלבום.

https://soundcloud.com/nowagainrecords/eye-q-making-life-out-of-music-cant-you-hear-me-70s-african-nuggets-and-garage-rock

 • Elektro Hafiz הוא שם הבמה של Demir Kerem, מוזיקאי טורקי ונגן סאז שפעל באיסטנבול וכיום חי בגרמניה. בעברו חלק מלהקת הרוק הטורקית Fairuz Derin Bulut. אלבום הבכורה שלו, שראה אור בשנה שעברה, משלב בין מוזיקה טורקית המסורתית ורוק אנטולי שצמח בשנות השישים לבין פאנק, ג’אז, דאב ואלקטרוניקה בהפקה עצמאית ובשיתוף פעולה עם מוזיקאים ממדינות שונות.

 • סינגל חדש מבית היוצר של אנטון ניוקומב מנהיג להקת בריאן ג’ונסטאון מסאקר לקראת אלבום שיראה אור בקרוב. פאזים מרחפים, תופים כבדים ושירתה של טס פארקס ביחד עם ניוקומב – Groove Is In The Heart

 • כבר כמה שנים שדור קורן, בסיסט להקת Tree מקליט מוזיקה בביתו ומעלה אותה לבנדקמפ. עכשיו יש אלבום בכורה רשמי תחת השם Bigfoot שרואה אור בלייבל הגרמני, It’s A Gas. באלבום עצמו דור מנגן על הגיטרות, בס, גיטרת סטיל, בנג’ו, סיטאר וכלים נוספים ואת התופים תופס אחיו והחצי השני בחטיבת הקצב של טרי – נווה. לאחרונה הוא שב מסיבוב הופעות קצר באירופה עם להקתו החדשה: שירה דושי (קלידים וקולות רקע), יאיר קוצר (בס) והילה לויט (תופים). מוזמנים לעקוב אחריהם בפייסבוק ולתפוס אותם בארץ, היום (רביעי) הם בבר הספריה ב-M הדרך.
 • עוד גילוי מאוחר מ2016, היוצרת והמולטי-אינסטרומנטליסטית Marielle V. Jakobsons מאוקלנד, קליפורניה וחברת ההרכב Date Palms (שגם אותם שמענו אמש). באוגוסט היא הוציאה את האלבום Star Core שבו היא משתמשת בקולה לראשונה כחלק מהאווירה המכשפת שהיא יוצרת עם שילוב של סינתיסייזרים אנלוגיים, חליל וכינור. אלבום יפה ומטריד.

 

Tracklist:
1 . Memphis In Winter – Michael Chapman
2 . Dark Heart – Angelina
3 . Stuck In The South – Adia Victoria
4 . Outlaw State Of Mind – Chris Stapleton
5 . Lonesome On’ry And Mean – Waylon Jennings
6 . Shakedown – Valerie June
7 . Catacombs Cow Cow Boogie – Cass Mccombs
8 . It’s Easy (Like Walking) – The Sadies feat. Kurt Vile
9 . The Great Unwind – William Tyler
10 . Libre – Opez
11 . Say It – Jess Williamson
12 . L’envol – Tara King Th.
13 . Can’t You Hear Me – Paul Ngozi
14 . Fwe Bena Zambia – 5 Revolutions
15 . Focus On The Middle East – Ishfahan Farid
16 . Gunahkar Helvasi – Elektro Hafiz
17 . Groove Is In The Heart – Brian Johnstown Massecre
18 . Carnival – Bigfoot
19 . Astral Traveling – Pharoah Sanders
20 . I Could See The Smoke – Seabuckthorn
21 . Yuba Source Part 1 – Date Palms
22 . First In An Innocent World – The Pattern Forms
23 . White Sparks – Marielle V Jakobsons
24 . The River – Tim Buckley

תגיות או לא להיות
,
0 replies on “מצב טיסה #40”