שעה לזכרו של ד”ר ג’ון

Dr. John

בסוף השבוע הלך לעולמו ד”ר ג’ון, אחד המוזיקאים האמריקאים הגדולים והלב של ניו אורלינס. וגם אחד הדברים הכי קוליים שהיו כאן. הוא חתום על למעלה מ-30 אלבומים ושישה פרסי גראמי והמוזיקה שלו היא גאמבו גדול וצבעוני של שירי מארדי גרא, וודו, בוגי ווגי, Fאנק, פסיכדליה וג’אז.

את אלבום הבכורה שלו הוא הוציא ב-1968, אבל הסיפור של הד”ר מתחיל שנים קודם לכן כנער ברחובות ניו אורלינס. בין אולפני הקלטות ומועדוני ההופעות בעיר, עם סיפורים שיכולים לספק חומרים לכמה סדרות בנטפליקס וכוללים – סחר בסמים, עבודות מפוקפקות, כישופים, קטטה שנגמרה בירי, מעצרים וכלא.

ד”ר ג’ון נכנס לעסקי המוזיקה בגיל כל כך צעיר שרק לאחרונה פורסם שהוא בכלל לא נולד בשנת 1940 כפי שנכתב ברוב המקורות (כולל באוטוביוגרפיה שלו) אלא בשנת 1941 – הסיבה לטעות הייתה ד”ר ג’ון עצמו שהוסיף שנה לגילו כדי שיוכל להתחיל לנגן במועדונים – הטעות המשיכה איתו. מוזמנים להאזין לשעה לזכרו ששידרתי אמש בכאן 88 עם המון גרוב.

Tracklist:
1. Gris-Gris Gumbo Ya Ya
2. Babylon
3. Wash Mama Wash
4. Iko Iko
5. Junko Partner
6. Right Place, Wrong Time
7. (Everybody Wanna Get Rich) Rite Away
8. Such a Night (From The Last Waltz)
9. You Swore
10. Revolution
11. Big Shot
12. I Walk On Guilded Splinters


סרטונים מומלצים

  • הד”ר מרביץ בוגי ווגי

  • ביחד עם ה-Meters ופרופסור לונגהייר, אחד המוזיקאים החשובים שיצאו מניו אורלינס ומי שהשפיע רבות על ד”ר ג’ון. ומי שעוד נמצא כאן הוא ארל קינג שחיבר את השיר הזה Big Chief.

  • למקרה שפספסתם את אחד הדואטים הכי יפים בעולם – ד”ר ג’ון ואטה ג’יימס מבצעים את I’d Rather Go Blind

https://www.youtube.com/watch?v=pyMd19sE6U4

  • במקום הנכון, בזמן הנכון – עם ג’וני ווינטר

https://www.youtube.com/watch?v=NxJahjVrczc

  • jock-a-mo fee na-né

  • הקליפ הרשמי של Revolution, מתוך האלבום Locked Down, שהפיק דן אורבך (The Black Keys)  – האלבום שזכה בפרס גראמי ב-2012 בקטגוריית אלבום הבלוז הטוב ביותר.

  • Till I Burn Up

 

תגיות או לא להיות
, , ,
0 replies on “שעה לזכרו של ד”ר ג’ון”