זיגי – ההסכת | 50 שנה לזיגי סטארדסט של דיוויד בואי

זיגי סטארדאסט

מופעי פנטומימה, סדרות מדע בדיוני, תקליטונים של ליטל ריצ’רד ושל אלביס, חלום ילדות להיות נגן סקסופון בהרכב ג’אז מודרני, ספרות הביט, אופנת המוד, והרכב אלמוני מניו יורק שהוציא אלבום אחד עם עטיפת בננה. כל אלה היו רק חלק מהחוטים הדקים שבעזרתם דיוויד בואי תפר את אחת הדמויות הבלתי נשכחות בתרבות שלנו. במסע שכולו עליות וירידות, כישלונות צורבים בזה אחר זה וחיפוש מתמיד של בית בעולם – ברגע אחד בשנת 1972 העולם פגש לראשונה את החייזר ממאדים, באלבום שעיצב מחדש את איך שאנחנו חושבים על מוזיקה. הצטרפו אלינו לדרך מבית הילדות של דיוויד ג’ונס הילד בפרברי לונדון, ועד ללידתו מחדש בתור האייקון החד פעמי עם הברק על המצח. 50 שנה ל-“עלייתו ונפילתו של זיגי סטארדאסט והעכבישים ממאדים”, הסכת חדש של נוגה קליין ושלי מבית כאן 88 הסכתים.

>>> להאזנה בספוטיפיי

זיגי | פרק 1 – האסטרונאוט

במסע מפותל ומלא בכשלונות דיוויד ג’ונס, הנער מהפרברים המנומנמים של לונדון, הופך לדיוויד בואי. את שנות השישים הוא מבלה בחיפוש אחר הכיוון המוזיקלי שלו ואחרי הצלחה, ונופל פעם אחר פעם. את הכיוון הנכון הוא מוצא רק בסוף העשור והרחק מחוץ לגבולות כדור הארץ.

זיגי | פרק 2 – חורים שחורים

אחרי רצף הכשלונות של שנות ה-60, ולמרות חוסר ההצלחה הראשוני של הסינגל ספייס אודיטי, דיוויד בואי ממשיך לחפש את הדרך שלו במקומות לא צפויים. דמות חדשה שמגיעה לעשות סדר בחיים שלו, וכמה אירועים מצלקים אבל מעצבים – עוזרים לו ליצור את האלבום הכי פנימי ומנוכר באוסף שלו, ולהתקדם צעד נוסף בדרך לזיגי סטארדסט.

>>> בונוס: ספיישל The Man Who Sold the World

זיגי | פרק 3 – הדרך למאדים

האלבום האישי והקשה The Man Who Sold the World מצליח לנקות קצת את דיוויד בואי מהקשיים הנפשיים שהוא סחב במשך תקופה. הוא גם פותח שער לתקופה חדשה של שינויים – בואי מבקר לראשונה בארצות הברית ופוגש כמה מדמויות המפתח בקריירה שלו. בעזרתן הוא מתחיל לבנות בראש רעיון חדש ומוזר – דמות של כוכב רוק מכוכב אחר.

>>> בונוס: ספיישל האנקי דורי

פרקים נוספים בקרוב…