50 שנה לאלבום הבכורה של Country Joe and the Fish

את השם קאנטרי ג’ו אתם וודאי זוכרים מהסצנה המפורסמת בפסטיבל וודסטוק, שבה הוא שר לבד עם הגיטרה בליווי הקהל הנלהב את Fixin’ to Die, משירי המחאה הגדולים של שנות השישים נגד המלחמה בווייטנאם עם השאלה הישרה: “על מה אנחנו נלחמים?”. אותו ג’ו מקדונלד, שנקרא על שמו של ג’וזף סטלין וגדל להורים קומוניסטים שהאזינו לוודי גאת’רי ולפיט סיגר, חתום על אחד מאלבומי הפסיכדליה החלוציים והגדולים שיצאו בשנות השישים, כזה שהשפיע על מוזיקאים רבים וביניהם גם פינק פלויד, שלושה חודשים בלבד לפני אלבום הבכורה שלהם.

כמו מוזיקאים רבים בני דורו, מוזיקת הפולק הייתה התשתית שעליה הונחו הכלים החשמליים ובמאי 1967 הוציאה להקתו, Country Joe & the Fish את אלבום הבכורה Electric Music for the Mind and Body ולא, לא תמצאו בו אפילו גיטרה אקוסטית אחת. כך נשמע הפסקול של תרבות הנגד ב-1967 והוא מגיע מחוץ לסן פרנסיסקו. דווקא החבר’ה מברקלי הצליחו ללכוד באולפן את רוח התקופה בצורה מקורית ונועזת יותר מהאלבומים של החברים בהייט-אשבורי כמו הגרייטפול דד ו- Big Brother and the Holding Company. אלבום הבכורה של קאנטרי ג’ו אנד דה פיש הוא חגיגה מוזיקלית חסרת גבולות – בלוז חשמלי, טריפים קברטיים, טיולים אינסטרומנטליים ארוכים במעמקי התודעה, הומור, אהבה ומחאה.

במלאת 50 שנה לאלבום (ב-11 במאי 1967) היה לי את העונג לארח בתכנית את החבר והמורה אורי ב”ש מחנות התקליטים השריטה (בקיבוץ מעברות) לשעתיים מיוחדות עם הסיפור של האלבום, ה-EP’s העצמאיים והחלוציים שקדמו לו ועוד סיפורים על אהבה, מלחמה ומרחיבי ותודעה.

Tracklist:
1. The Masked Marauder
2. So Long It’s Been Good To Know You (Woody Guthrie) – Country Joe
3. Superbird (Rag Baby EP)
4. Feel Like I’m Fixin’ To Die Rag (Rag Baby EP)
5. Thing Called Love (2nd EP)
6. Bass Strings (2nd EP)
7. Section 43 (2nd EP)
8. I Like Marijuana (Live @Fillmore)
9. Flying High
10. Not So Sweet Martha Lorraine
11. Pat’s song
12. Janis
13. Grace
14. Death Sound Blues
15. Porpoise Mouth
16. Section 43
17. Bass Strings

 

תגיות או לא להיות
, ,
0 replies on “50 שנה לאלבום הבכורה של Country Joe and the Fish”