פינק פלויד – הצד האפל של הירח | פודקאסט חדש

The Dark Side of the Moon

במלאת 50 שנה לצד האפל של הירח, תומר מולוידזון ואני חזרנו אל הסיפור מאחורי אחד מאלבומי הרוק הגדולים והנמכרים בכל הזמנים, ואל הדרך הארוכה שפינק פלויד עשתה אליו – מלהקת שוליים אל לב המיינסטרים.

פינק פלויד – הצד האפל של הירח | פרק 1 – אנחנו והם

לפני שהפכה לאחת מלהקות הרוק הגדולות והמצליחות בעולם ולפני שרוג’ר ווטרס ודיוויד גילמור לקחו את המושכות לידיים, פינק פלויד הייתה הטריפ של סיד בארט. הוא היה האיש והחזון, הכוח היצירתי שהוביל את הלהקה בתחילת דרכה. אבל אחרי אלבום אחד בלבד הכל השתנה – מצבו הנפשי של בארט התדרדר וחבריו נאלצו לקבל החלטה כואבת – החלטה שתלווה אותם לאורך כל הקריירה ותעצב את המוזיקה של פינק פלויד בשנים הבאות.

פינק פלויד – הצד האפל של הירח | פרק 2 – במנוסה

אף אחד בסביבה של פינק פלויד לא האמין שהיא תצליח לשרוד ללא סיד בארט, אבל רוג’ר ווטרס, האדריכל, התחיל לקחת את הפיקוד והלהקה יצאה למסע של חיפוש מוזיקלי. הם התנסו בכתיבת מוזיקה לסרטים, שרפו מאות שעות באולפנים על אלתורים וניסויים בסאונד והתנסו במייצגים ויזואליים על הבמה. תו אחד פרץ את הסכר והוביל את פינק פלויד לכתוב את אחת היצירות הגדולות שלהם – זו שתוביל את דייוויד גילמור למרכז הבמה.

פינק פלויד – הצד האפל של הירח | פרק 3 – לנשום

רגע לפני העשור הרביעי בחייו, רוג’ר ווטרס רצה להתנתק מהתדמית של פינק פלויד כלהקת ספייס רוק. בפגישה במטבח בביתו של המתופף ניק מייסון הוא הציג לחברי הלהקה את הרעיון החדש שלו – אלבום קונספט שיעסוק בלחצים ובחרדות בעולם המודרני. השירים החדשים נכתבו תוך זמן קצר ובתוך סיבוב הופעות שנועד בכלל לקדם את האלבום Meddle, פינק פלויד כבר התחילה לנגן את האלבום החדש שלה במלואו – יותר משנה לפני שהוא הגיע לחנויות.

פינק פלויד – הצד האפל של הירח | פרק 4 – ליקוי חמה

אחרי כמה חודשים שבהם פינק פלויד ניגנו את דארק סייד בהופעות הגיע הזמן להיכנס לאולפני אבי רוד להקליט את האלבום. יוצאים למסע מוזיקלי עם הסיפורים מאחורי השירים באלבום. מסע בין שלבי החיים – מהנשימות הראשונות של אוויר העולם ועד שהחיים מסתיימים בליקוי חמה.

פינק פלויד – הצד האפל של הירח | פרק 5 – כסף: אפילוג

איזה שיר נסתר אפשר לשמוע בסוף של דארק סייד ומה קורה כשמנגנים את האלבום במקביל לסרט הקוסם מארץ עוץ? מדוע הלוגו החדש של פינק פלויד עצבן מעריצים ברחבי העולם? מי מחברי הלהקה הקליט את האלבום מחדש? ומדוע האלבום שנשאר 15 שנה במצעדי המכירות והפך לאחד האלבומים הנמכרים בכל הזמנים, הוא גם האלבום שעתיד לחסל פינק פלויד?


* האזינו להסכת גם בספוטיפיי

תגיות או לא להיות
, , , ,
0 replies on “פינק פלויד – הצד האפל של הירח | פודקאסט חדש”