מצב טיסה #59

השבוע בטיסה: האלבומים החדשים של דיוויד קרוסבי, Iron & Wine, ג’ק קופר ו- This is the Kit. אי.פי חדש למייקל נאו ואי.פי חדש בסדרה של מחוות מבית היוצר של אללה-לאס. ויש גם מחוות לקינקס ול-Sun Ra. הוצאה מחודשת נהדרת לאלבום משותף של המתופף הטורקי Okay Temiz והבסיסט הדרום אפריקאי ג’וני דייאני. עוד קצת היילו מרגיה לקראת ההופעה בחמישי הקרוב בבארבי וגם, הפרויקט החדש והמפתיע של לוקס טמפל מ-Here We Go Magic.

  • אי.פי חדש למייקל נאו, שכולל שירים שלא נכנסו לאלבומו האחרון Some Twist. חלק מהאלמנטים של השירים, לדבריו, נכנסו לאלבום בדרך זו או אחרת, אך כאן אפשר לשמוע את ההקלטות המקוריות. בשניים מהשירים מלווה אותו הזמרת נטלי פרס ובשיר ששמענו בתכנית, Sure it Can שרה לצדו זוגתו, וויטני מקגרו – בעבר השניים הקליטו ביחד תחת השם Cotton Jones.

  • סינגל ראשון ומבטיח לקראת אלבום חמישי ל-Gun Outfit. קאנטרי קוסמי חשמלי עם פסיכדליה עדינה שמטייל בין בין מרל האגרד לבירדס. האלבום המלא, Out of Range, יראה אור ב-10 בנובמבר.

  • אללה-לאס מוציאים את Covers #1 – אי.פי ראשון בסדרה של אלבומי מחוות. בחלק הראשון שיראה אור בנובמבר יש מחוות לג’ורג’ הריסון, Television ולזמרת הקאנטרי קתי היידמן, שהוציאה אלבום אחד בלבד ב-1976 בהדפסה פרטית. לפני ארבע שנים הוא יצא בהוצאה מחודשת.

  • סינגל ראשון לקראת אי.פי חדש להרכב האפרו-ג’אז הבריטי, Ezra Collective, שבחרו להוציא את המחווה שלהם לאחד הקטעים המפורסמים של סאן-רא, Space Is The Place. על המיקס אחראי סם שאפרד (Floating Points).

  • הוצאה מחודשת ראשונה לסשן שהוקלט באיסטנבול ב-1976 – שיתוף פעולה של המתופף הטורקי Okay Temiz והבסיסט הדרום אפריקאי ג’וני דייאני. ביחד הם יצאו למסע אקספירמנטלי מלא בגרוב ובשורשים שלהם, שכולל גם ביצוע שלהם ל-Elhamdulilhah Marimba של החצוצרן דון שרי, שהוא החוליה המחברת ביניהם – בתחילת שנות ה-70 הם הופיעו יחד והקליטו. בביצוע הזה דיאני מנגן על הפסנתר ושר. זו ההוצאה המחודשת הראשונה לאלבום שהודפס באלף עותקים בלבד בזמן אמת ואני מקווה להרחיב עליו כאן בקרוב.

  • לפני כמה שבועות שמעתי בספוטיפי קטע שנקרא Feeling Good About Feeling Good ושמרתי אותו בצד לאחת הטיסות. בינתיים קצת שכחתי ממנו עד שבשבוע שעבר שמעתי קטע נוסף של Art Feynman שכבר שלח אותי אל האלבום המלא Blast Off Through the Wicker. אחרי שהאזנתי לאלבום גיליתי שזה למעשה פרויקט של לוק טמפל מ- Here We Go  Magic. תחת הזהות החדשה הוא הולך לכיוון יותר דאבי עם השפעות של קראוטרוק ואפרו-ביט שמתמזגות לגרוב עדין וכייפי.

Tracklist:
1. Under Fixed Stars – Six Organs of Admittance
2. Sky Trails – David Crosby
3. All Written in Numbers – This is the Kit
4. Song in Stone – Iron & Wine
5. Sure it Can – Michael Nau
6. Lazy Old Sun – Jacco Gardner
7. Not Today – Molly Burch
8. Memphis, Lancashire – Jack cOOPER
9. Strange Insistence – Gun Outfit
10. The Earth Won’t Hold Me – Allah Las
11. Sleep a Million Years – Kathy Heideman
12. Laughter Turn to Blue – Compton & Batteu
13. Magnolia – Poco
14. City of Dreams – Bill Fay
15. Lanquidity – Sun Ra
16. Space is the Place – Ezra Collective
17. Woghenei – Heilu Mergia
18. Sark Gezintileri – Orient Trip – Okay Temiz & Johnny Dyani
19. Elhamdulilhah Marimba – Okay Temiz & Johnny Dyani
20 . Utopia and Visions – Don Cherry
21. Celestial Visions – Josef Leimberg
22. Slow Down – Art Feynman
23. 10,000 B.C Blues – We Are Ghosts
24. Sleepwalk – The Shadows
25. Funny How Time Slips Away – Willie Nelson

Photo by Joey Kyber on Unsplash

תגיות או לא להיות
0 replies on “מצב טיסה #59”