זמן חוץ מוחי: 20 שנה ל-Time Out of Mind של בוב דילן

נראה כאילו הוא יצא רק אתמול, אבל אמש מלאו 20 שנה ל-Time Out of Mind, אחד האלבומים הגדולים של דילן. אחרי משבר יצירתי ושבע שנים שבהן הוא לא הוציא חומרים מקוריים והקליט שני אלבומים עם שירי פולק מסורתיים, דילן חזר לכתוב ולעבוד עם דניאל לנואה, שכבר הוציא אותו מהבוץ בעבר כשהפיק את אלבומו Oh Mercy ב-89. מוקף בנבחרת גדולה של מוזיקאים מוכשרים ובניצוחו של לנואה – התוצאה היא אלבום עם אווירה מכשפת, קודרת וכבדה.  אהבות אבודות, החמצות, ריחוק, ניתוק והמוות שמרחף מעל הכל – זה עדיין לא חשוך, אבל בדרך לשם. העובדה שדילן אושפז אחרי ההקלטות ולפני יציאת האלבום תרמה להילה האפוקליפטית שלו. Time Out of Mind, זכה בשלושה פרסי גראמי, כולל אלבום השנה לשנת 1997 והוא עומד בשורה אחת עם האלבומים הקלאסיים של דילן.

אמש הקדשתי את מצב טיסה לאלבום כולל אאוט-טייקים שראו אור בחלק השמיני (והמומלץ מאוד) בסדרת הבוטלגים של דילן. את השם “זמן חוץ מוחי” לקחתי ממאיר אריאל ז”ל, שתרגם חלק קטן מהשיר Highlands שחותם את האלבום והוא גם השיר האהוב עלי מתוכו.

תגיות או לא להיות
,
5 replies on “זמן חוץ מוחי: 20 שנה ל-Time Out of Mind של בוב דילן”
 1. says: ורה

  היי גיל,

  המון הערכה לכל מה שאתה עושה, כמו תמיד 🙂

  יש לי שתי שאלות לגבי הבלוג שאני לא יודעת איפה לשאול, אז אני אשאל כאן.
  1- נראה לי שלא קיבלתי עדכון במייל מהאתר מאז מה-8.9.17. רציתי לבדוק שאין בעיה עם המנוי ולא מצאתי בכלל איפה נרשמים למנוי באתר יותר. התקלה אצלי או ששינית משהו?
  2- אתה לא מתכוון לעלות יותר פוסטים על התכנית השניה שלך- Oscillations? קיוויתי למצוא פה את רשימת השירים של התכנית האחרונה..

  1. says: גיל מטוס

   תודה ורה 🙂
   רק עכשיו ראיתי את התגובה שלך, בדרך כלל אני מקבל הודעות על תגובות באתר – אולי זה חלק מכך שעשיתי עדכון גרסה לתבנית לא מזמן וזה תמיד יוצר כל מיני באגים. לא שמתי לב בכלל שההרשמה לאתר נעלמה. אז אנסה להשיב אותה, אולי זה קשור לכך שלא קיבלת מייל.
   לגבי Oscillations – כדי לא ליצור עומס באתר, החלטתי להעלות רק תכניות מיוחדות / נבחרות לכאן. אתמול עדכנתי קטגוריה שמרכזת אותן https://www.gmatus.com/archives/category/%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%95/oscillations
   ובכל מקרה, אם לא פה, אז הטרקליסטים במיקסקלאוד: https://www.mixcloud.com/gil-matus/playlists/oscillations/

   לילה טוב

 2. says: שחר

  חלום , אני חורש פה וחוזר ושומע , חלום .
  בתור מאזין של 88 לא כל כך קלטתי אותך אבל עכשיו , צודק מי שכתב מאסטרפיס , על איך שהגשת את השירים תודה גיל .

Comments are closed.