ספיישל Sly & The Family Stone

Sly & The Family Stone - Fresh

על העטיפה של Fresh, האלבום השישי של Sly & The Family Stone, אפשר לראות את סליי סטון קופץ באוויר ומחייך – ויש לו סיבות לשמוח, בתחילת שנות ה-70 הוא היה בפיק היצירתי שלו. האלבום Fresh שממשיך את הקו של Riot (בצורה יותר מלוטשת וקומוניקטיבית), הוא אחת הפסגות המוזיקליות של סליי – אבל הוא גם מסמל את סוף המסיבה.

החיים של סליי באותם ימים היו כאוטים ודומים יותר לסיפור על גנגסטרים – הוא גר באחוזה בבל אייר, עשה כמויות לא הגיונית של סמים – במיוחד קוק, החזיק מספיק כלי נשק כדי לארגן מבצע של יחידת צבאית והתחיל לפתח פראנויות שמישהו מתכנן לרצוח אותו. עד כדי כך, שאחד החשודים היה חברו הבסיסט לארי גראהם שנזרק מהלהקה ובנס נשאר בחיים. מעט אמרגנים בארצות הברית הסכימו לעבוד עם סליי כי בתחילת שנות השבעים הוא הבריז מהופעות באופן סדרתי או שהוא עלה לבמה מחוק מדי בשביל להופיע. והמוזיקאים בלהקה שלו התלוננו שהוא לא משלם להם מספיק – וזה לא שלא היה כסף, הוא פשוט נגמר במהירות על אורח החיים הקיצוני של סליי.

שנה אחרי ש-Fresh יצא סליי התחתן עם הדוגמנית קתי סילבה – מי שהייתה בת הזוג של חברו המוזיקאי בילי פרסטון, שיום אחד מצא אותם יחד במיטה. החתונה שלהם, שהתקיימה כחלק מהופעה על הבמה במדיסון סקוור גארדן בניו יורק מול קהל של יותר מ-20 אלף איש, זכתה לסיקור תקשורתי נרחב – כולם רצו להיות שם. אבל מי שהכיר את סליי מקרוב, ידע שלנישואים האלה אין סיכוי. סילבה, שסיפרה שסליי התעלל בה נפשית ופיזית, אזרה אומץ לעזוב אותו חמישה חודשים בלבד אחרי החתונה הגרנדיוזית – היא עזבה עם הילד הקטן שלהם שכמעט נהרג בתקרית מחרידה אחרי שנלכד בשיניו של הפיטבול של סליי. זו הייתה תחילתה של התדרדרות ארוכה שבסופה ואחרי כמה עשורים – הגאון המוזיקלי שחי באחוזה מפוארת, נזרק מביתו ועבר לגור בקרוואן.

הסיפור של סליי סטון הוא סיפור של מוזיקאי יצירתי ופורץ דרך שהוביל את אחת הלהקות החשובות שצמחו בשנות השישים – להקה שהיו בה נשים וגברים ומוזיקאים שחורים ולבנים – להקה שבקיץ אחד הופיעה בפסטיבל הלבן של שנות השישים – וודסטוק וגם בתשובה השחורה לוודסטוק, פסטיבל הסול בהארלם. זה סיפור על אחת הלהקות שיצרו את המוזיקה הכי שמחה בשנות השישים ובתוך זמן קצר הפכה לפרויקט קודר של איש אחד.

Tracklist:
1. Let Me Have it All
2. Family Affair
3. Dance to the Music
4. Everyday People
5. Don’t Call Me Nigger, Whitey
6. Just Like a Baby
7. Luv N’ Haight
8. Thankful N’ Thoughtful
9. I Don’t Know (Satisfaction)
10. Doris Day – Qué Será, Será (Whatever Will Be, Will Be)
11. Qué Será, Será (Whatever Will Be, Will Be)
12. If It Were Left Up to Me
13. Skin I’m In
14. In Time
15. David Bowie – Right
16. Frisky (alternate mix)
17. Frisky
18. Billy Preston and Sly Stone – Can’t She Tell
19. If You Want Me to Stay
20. Red Hot Chilli Peppers – If You Want Me to Stay
21. Babies Making Babies
22. Mother Beautiful
23. Time for Livin’
24. Keep on Dancin

One reply on “ספיישל Sly & The Family Stone”

Comments are closed.