טיסת בוקר #48

ככה בלי לשים לב טיסת בוקר חוגגת שנה באוויר ועל זה נאמר – הזמן טס. בשעה הראשונה של התכנית תוכלו לשמוע הרבה פולק עם שירים חדשים לבוב וויר, The Tyde, ג’ואן שלי ועוד. בשעה השנייה הצטרפנו לחגיגות ה- 40 ל- Songs in the Key of Life של סטיבי וונדר.

  • הגיטריסטים ג’ון ריינבורן ו-וויז ג’ונס נפגשו בשנות השישים המוקדמות באנגליה כשג’ונס היה ביטניק צעיר עם שיער פרוע שהסתובב ללא נעליים – מראה שהיה עדיין חריג באותן שנים. ריינבורן הקים את הרכב הפולק-רוק הפנטנגל (ביחד עם ברט יאנש) ובהמשך אף הפיק את אלבומו השני של ג’ונס מ- 1972. דרכיהם נפגשו מדי פעם ובשנים האחרונות הם חזרו לנגן ביחד ולהופיע עד למותו של ריינבורן במרץ 2015. אלבום חדש שייצא בלייבל Riverboat מרכז את ההקלטות שלהם – שהן למעשה התיעוד האחרון של ריינבורן וחלקן הוקלטו ימים ספורים לפני מותו. תוכלו לשמוע כאן גרסאות אולפן לצד הופעות עם מחוות שלהם ל- Buckets of Rain של דילן ול- Blues Run the Game של ג’קסון סי.פרנק, לצד ביצועים לכמה משיריו של ברט יאנש ולאמנים נוספים. האלבום Joint Control, שנקרא על שם המחווה לברט יאנש שחותמת אותו, הוא תיעוד מרגש של שני גיטריסטים גדולים – מהאבות של הפולק הבריטי בשנות השישים. פתחנו את הטיסה השבוע עם הביצוע שלהם ל- Buckets of Rain. לא מצאתי אותו ברשת.
  • מקבלים את הסתיו עם סינגל חדש ג’ואן שלי, יוצרת פולק מקנטקי וממשיכת דרכן של זמרות גדולות כמו סנדי דני ו-ושתי בניאן. באלבומה החדש מלווים אותה צמד הגיטריסטים ג’יימס אלקינטון ונתן סלסבורג שהוציאו בשנה שעברה אלבום אינסטרומנטלי משותף ויפה בשם Ambsace.

14361313_1302180509795243_7024421970014842288_o

  • בשבוע הבא (30.9) יראה אור אלבומו החדש של בוב וויר, גיטריסט ואחד מסולניה של הגרייטפול דד. זהו אלבום הסולו הראשון שלו עם חומרים מקוריים מזה 30 שנה, ומשתתפים בו כמה מחברי הרכב ה- National (שאחראים על Day of the Dead) לצד מוזיקאים כמו ג’ו רוסו וג’וש ריטר. הסינגל השלישי מתוכו Lay My Lily Down נשמע כמו שיר פולק עתיק שבו האב מספר על כך שהוא קובר את ביתו בבור שחפר באחו. כששמעתי את השיר הזה הרגשתי שהוא לא רק נשמע כמו שיר ישן אלא גם מתכתב עם אחד כזה, כפי שאפשר לשמוע בשירים רבים של הגרייטפול דד. וכך מצאתי גם השיר Dig a Hole in the Meadow של הרכב הבלוגראס The Lilly Brothers שהשמעתי לפני שירו של וויר. באתר של NPR תוכלו להאזין לאלבום המלא.

  • אלבומם החדש של הרכב הרוק מלוס אנג’לס, The Tyde, ראה אור בתחילת החודש לאחר הפסקה של עשור. לאחרונה המלצתי עליו כאן ולפני כמה ימים הגיע קליפ לשיר It’s Not Gossip If It’s True.

  • את ההרכב Whitney כבר שמעתם בלא מעט טיסות וב- 88 בכלל. מדובר בצמד המורכב מחבריUnknown Mortal Orchestra ו-Smith Westerns, שהוציאו השנה את אלבומם הבכורה שלהם Light Upon The Lake שמסתמן כאחד מהאלבומים הכייפים של השנה. לאחרונה ראה אור קליפ נוסף, הפעם לשיר Polly.


החלק האחרון של התכנית הוקדש לאלבומו הגדול של סטיבי וונדר, Songs in the key of Life שיחגוג יומולדת 40 בשבוע הבא. באמצע שנות השישים סטיבי וונדר כמעט פרש ואף חשב על מופע פרידה, אך אז הוחתם שוב על ידי הלייבל מוטאון בחוזה ענק של 37 מיליון דולר ל- 7 אלבומים. וונדר התיישב לכתוב את יצירת המופת שלו – לקח לו כמעט שנתיים להשלים אותה עם לא פחות מ- 130 מוזיקאים שהשתתפו בהקלטות. בלייבל כבר הוציאו חולצות עם הכיתוב We’re Almost Finished היות שזמן עבודה ארוך כל כך באולפן באותן שנים היה דבר די חריג. ב- 28 בספטמבר 1976 ראה אור אלבום כפול שהגיע עם אי.פי שמכילים 21 אחד שירים ולמעלה מ- 100 דקות של מוזיקה עם כמה משיריו הגדולים של וונדר כמו: Sir Duke, As, Another Stat, Isn’t She Lovely, I Wish ואחרים. אי אפשר להקדיש ספיישל לאלבום הזה בשעה אחת ובטח לא בשבע בבוקר ולכן החלטתי ללכת על שעה ברוח האלבום עם כמה שירים מתוכו, כמה מחוות, טיפה השפעות ומוזיקה של אמנים שהשתתפו באלבום כמו הרבי הנקוק, דורתי אשבי ובובי האמפרי.

ממליץ לקרוא את הביקורת שפורסמה עליו בפיצ’פורק לאחרונה ולהאזין לספיישל של אייל גולדמן בקצה.

https://www.youtube.com/watch?v=VcEmHuRa-pc

Tracklist:
1 . Buckets Of Rain – John Renbourn And Wizz Jones
2 . The Unhanted Williams – James Elkington And Nathan Salsburg
3 . Cost Of The Cold – Joan Shelley
4 . Let Me Loose – Jake Xerxes Fussell
5 . Dig A Hole In The Meadow – The Lilly Brothers
6 . Lay My Lily Down – Bob Weir
7 . Alone Together – Beachwood Sparks
8 . It’s Not Gossip If Its True – The Tyde
9 . Polly – Whitney
10 . Snow Queen – The City
11 . Operator – Jim Croce
12 . To Love Somebody – Karl Blau
13 . While I Play – Bee Gees
14 . Does Anybody Really Know What Time Is – Chicago

Part II – Songs in the Key of Life:
15 . If It’s Magic – Stevie Wonder
16 . Wax And Wane – Dorothy Ashby
17 . Like A Child – Ronnie Foster
18 . Summer Soft – Stevie Wonder
19 . You Are The Sunshine Of My Life – Bobbi Humphrey
20 . Have A Talk With God – East St. Louis Gospelettes
21 . Ebony Eyes – Stevie Wonder
22 . Sun Touch – Herbie Hancock
23 . The Light – Jordan Rakei
24 . The World Is Crowded – Unknown Mortal Orchestra
25 . I Wish – The String Cheese Incident
26 . As – Stevie Wonder

0 replies on “טיסת בוקר #48”