טיסת בוקר #37

אחרי הפסקה קצרה של שבועיים טוב לחזור לאולפן. תתחילו בללחוץ Play. אחר כך נדבר.

  • פתחנו את התכנית באיחור אופנתי עם Greens of June מתוך האלבום החדש של הטריו Case/Lang/Veirs.

  • השמעת בכורה לסינגל השני של ריילי ווקר, Roundabout מתוך Golden Sings That Have Been Sung שיראה אור באוגוסט. מי שהיה בהופעות שלו בארץ כבר שמע את השיר הזה.

  • ביוון מצאתי את הזמן להישאב אל אחד מהספרים הטובים שקראתי לאחרונה. Small Town Talk מאת מבקר המוזיקה ואיש המגזין מוז’ו, בארני הוסקינס, חוקר את  העיירה וודסטוק שהפכה למוקד של יצירה בשנות השישים והשבעים והתפרסמה (ויש יאמרו שגם קצת התמסחרה) לאחר הפסטיבל המפורסם שהתקיים לא רחוק ממנה. עשרות מוזיקאים הגיעו אל העיירה, שנמצאת במרחק שעתיים בלבד ממנהטן, כדי לקבל השראה וליהנות מהשקט ומהאווירה הקסומה לנוף הרי ה- Catskill. הדמויות המרכזיות בספר הן אלברט גרוסמן, המנהל האגדי והשנוי במחלוקת של דילן, ג’ופלין ואחרים שקנה שם את ביתו הראשון, לצד דילן והבנד שהקליטו בביג פינק ולמעשה יצרו את המיתוס סביב העיירה וגררו אחריהם מאות סקרנים. הוא עובר דרך אמנים רבים שהגיעו לוודסטוק לחפש את עצמם, חלקם גרו שם, חלקם באו לבקר מדי פעם – ג’ימי הנדריקס, ג’ניס ג’ופלין, ואן מוריסון, ג’ורג’ הריסון, פרד ניל, טים הרדין, ג’ון מרטין, פול בטרפליד, קרן דלטון, ג’קסון סי פרנק ועוד רבים ועד לדור הצעיר יותר שהגיע להקליט באולפנים של גרוסמן כמו Mercury Rev, R.E.M וג’ף באקלי. בקרוב אכתוב ביקורת מעמיקה יותר, בינתיים, הנה השיר שעל שמו נקרא הספר. מתוך אלבומו של בובי צ’ארלס שהוקלט בסשנים בוודסטוק ביחד עם כמה מחברי הבנד, ד”ר ג’ון ועוד מוזיקאים מקומיים ומעביר היטב את הסאונד של וודסטוק.

  • סינגל שני מתוך Mangy Love, אלבום חדש לקאס מקומבס ואלבומו הראשון בלייבל Anti- שיראה אור באוגוסט. מצפה מאוד לשמוע אותו. בינתיים, אתם יכולים להאזין לשיתוף הפעולה שלו עם חברי ה- Beachwood Sparks באלבום של ה- Skiffle Players שיצא בתחילת השנה. וגם הוא היה חלק מהפסקול שלי ביוון.

  • בשבוע שעבר הלך לעולמו Mick Rice שכתב את השירים Mustang Salley ו- Respect Yourself, אחד מהלהיטים הגדולים של הסטייפל סינגרס. אחריו שמענו את הרכב הפולק-גוספל, ה- Eagle Rock Gospel Singers. לאחר אלבום הבכורה שלהם משנה שעברה הם הוציאו אי.פי עם מחווה לסטייפל סינגרס.

  • אלבום חדש בסדרת ההופעות GarciaLive שמתעדת את הפרויקטים של ג’רי גרסיה מחוץ לגרייטפול דד, בעיקר עם הג’רי גרסיה בנד. החלק השישי חוזר אל 1973 להופעה שהתקיימה ב- 5 ביולי ב- Lion’s Share בסן פרנסיסקו עם הקלידן מרל סונדרס. ההופעה הזו מצטרפת ל- Keystone Encores  ולהופעות נוספות שלהם שראו אור, חלקן תחת שם Legion of Mary – המון גרוב, Fאנק – Motown כמו הביצוע שלהם ל- I Second That Emotion שאיתו חתמנו את התכנית. היות שהוא לא זמין ברשת, קבלו את Finders Keepers מאותה הופעה.

 

Tracklist:
1 . Greens Of June – Case/lang/veirs
2 . The Roundabout – Ryley Walker
3 . Night Wander – Steve Gunn
4 . Moonchild – Garden Gate
5 . Comin’ Fulfilled – Casey Burge
6 . New Partner – Bonnie Prince Billy 
7 . Rubin And Cherise – Bonnie Prince Billy
8 . One Day At A Time – Don Gibson
9 . Woman (Sensuous Woman) – Karl Blau (Don Gibson Cover)
10 . Everybody’s Talkin’ – Bill Withers (Fred Neil Cover)
11 . Cocaine – Fred Neil
12 . All La Glory – The Band
13 . Small Twon Talk – Bobby Charles
14 . And It Stoned Me – Van Morrison
15 . Chompy’s Paradise – Badbadnotgood
16 . Shooting Star – Richard In Your Mind
17 . Cause I’m A Man – Tame Impala
18 . Rock With Me – Michael Jackson
19 . Too Sweet – Nigel Hall
20 . Idlewild Blue – Outkast
21 . Run Sister Run – Cass Mccombs
22 . Don’t Cry Sister – Eric Clapton & J.J. Cale
23 . Respect Yourself – Staple Singers
24 . Hammer And Nail – The Eagle Rock Gospel Singers (Staple Singers Cover)
25 . You Gotta Have Love In Your Heart – Supremes & Four Tops
26 . I Second That Emotion – Jerry Garcia And Merl Saunders

תגיות או לא להיות
0 replies on “טיסת בוקר #37”