מצב טיסה #98

  • השעה הראשונה של התכנית נערכה בחלקה בהשראת סרטם החדש של האחים כהן “הבלדה על באסטר סקראגס“. שמענו את שיר הקאנטרי, Cool Water שפותח את הסרט לצד שירים של זמרי הקאנטרי מרטי רובינס ובובי בייר והמשכנו עם טום וויטס שמשחק בחלק הרביעי, ואחד הטובים, בסרט.

  • Mercury Rev בדרך להקליט אלבום מחווה ל-The Delta Sweete, אלבומה השני של זמרת הקאנטרי-פופ בוב ג’נטרי, שראה אור ב-1968. על סיפורה של בובי ג’נטרי אתם מוזמנים להאזין בתכנית מיוחדת שהקדשתי לה לאחרונה בכאן 88. באלבום המחווה החדש, שיראה אור בתחילת 2019, ישתתפו מוזיקאיות שונות שישירו את שיריה של ג’נטרי ביניהן: נורה ג’ונס, מריסה נדלר, פיבי ברידג’רס, לוסינדה וויליאמס והופ סנדובל (Mazzy Star). הנה הסינגל הראשון מתוכו, המחווה שלהם ביחד עם זמרת הקאנטרי מארגו פרייס לשיר Sermon שהוא למעשה מחווה של ג’נטרי לשיר שנקרא Run for a Long Time או God’s Gonna Cut You Down – שיר שזכה להמון ביצועים מג’וני קאש ועד מובי.

  • שיתוף פעולה חדש בין מג בירד, מלהקת Espers לבין נגנית הנבל Mary Lattimor. שתיהן מכירות כבר כמה זמן ומסתובבות באותן מעגלים ובתחילת החודש הן הוציאו ביחד את האלבום Ghosts Forests. תקשיבו לביצוע המכשף שלהן לבלדת הפולק הישנה Fair Annie.

  • אלבום ראשון מלא להרכב הג’אז הבריטי Maisha שמוביל המתופף ג’ייק לונג. בין ששת חברי הלהקה תוכלו לשמוע גם את הסקסופניסטית נוביה גרסיה שזכיתי לראות בפסטיבל גרין מן. את ההרכב תוכלו לשמוע גם באלבום האוסף We Out Here שיצא בתחילת השנה ומתעד את סצנת הג’אז הלונדונית הצעירה עם מוזיקאים כמו שאבקה האצ’ינגס, Ezra Collective, מוזס בויד ועוד. פתחנו את השעה השנייה של התכנית עם קטע הנושא של האלבום, There Is a Place – ספירטואל ג’אז באווירה אליס קולטריינית.

  • המוזיקאי ההולנדי יאקו גרדנר הוציא אמש את אלבומו השלישי, Somnium – האלבום האינסטרומנטלי הראשון שלו. בסרטון הדוקומנטרי הקצר שצולם באולפן הבייתי שלו בליסבון הוא מציג את הצעצועים האקלטרוניים שיצרו את הסאונד של האלבום.

  • חתמנו את הטיסה השבוע עם הגרסה המחודשת והמרגשת של מרייאן פיית’פול ל-It’s All Over Now Baby Blue של דילן.

https://youtu.be/uD_itOmX0Jg

Tracklist:
1. Guano Padano – El Divino
2. Tim Blake Nelson – Cool Water (The Ballad of Buster Scruggs)
3. Marty Robbins – They”re Hanging Me Tonight
4. Bobby Bare – He’s A Cowboy
5. Jennifer Castle – Angels of Death
6. Cut Worms – A Curious Man
7. Tom Waits – How’s It Gonna End
8. The Dead Weather – Will There Be Enough Water?
9. Mercury Rev & Margo Price – Sermon (Bobbie Gentry Cover)
10. Modern sTUDIES – Let Idle Hands
11. Espers – Cruel Storm
12. Meg Baird & Mary Lattimore – Fair Annie
13. Pearls Before Swine – Lepers & Roses
14. Maisha – There Is a Place
15. Pharoah Sanders – Thembi
16. The Gondwana Orchestra – Love Is Everywhere
17. L’Eclair – Taishi Koto Pt. 1
18. Skinshape – Metanoia
19. Jacco Gardner – Rain
20. Tinariwen – Imidiwan Ahi Sigdim
21. Cyril Cyril – Sayyara
22. Tony Joe White – Homemade Ice Cream (featuring Alif Tree)
23. Mammal Hands – Shimmer
24. Marianne Faithfull – It’s All Over Now, Baby Blue

0 replies on “מצב טיסה #98”