מצב טיסה #90

 • השמעתי אותה גם בשבוע שעבר ובינתיים הספקתי להתאהב ברוזלי ובאלבום החדש שלה. רוזלי מידלמן חיה ויוצרת בפילדלפיה ובאלבום השני שלה, Trouble Anyway, יש נבחרת מכובדת של אורחים כמו צ’ארלי הול המתופף של The War on Drugs, ניית’ן בוולס נגן הבנג’ו שגם מתופף בחלק מהשירים, והנבל של מרי לאטימור שאפשר לשמוע בשיר היפה הזה.

 • אלבום האוסף של הלייבל החדש Kith & Kin נקרא Freedom of the Press וכל ההכנסות מהמכירה שלו יתרמו לתמיכה בחופש העיתונות בארה”ב. בשבוע שעבר שמענו מתוכו את הצמד Trummors והשבוע הגיע תורו של Wooden Wand, עוד אחד מהשמות שמזוהים עם התכנית ועל האלבום שהוציא בשנה שעברה תוכלו לקרוא כאן. חוץ מזה תוכלו לשמוע שם גם רוזלי מההמלצה הקודמת, את The Weather Station, את ג’ון אנדרוס (Woods), את Sunwatchers ואת Garcia Peoples ששמענו בהמשך התכנית.

 • את השם אנה סיינט לואיס אני שומע כבר כמה זמן והשבוע היא הוציאה את Understand, סינגל ראשון לקראת אלבום הבכורה המלא שלה, If Only There Was a River. האלבום המלא יראה אור ב-12 באוקטובר בלייבל Mare של קווין מורבי (שיושב תחת הלייבל Woodsist של הלהקה הקודמת שלו, Woods). מורבי גם אמון על ההפקה לצדו של קייל תומאס (King Tuff) ורק טוב יוצא מזה.

 • הרכב הקאנטרי רוק האמריקאי Last of the Easy Riders (עם שם כזה אי אפשר לעשות מוזיקה אחרת) הוציא לאחרונה מחווה לבירדס. במקור מתוך אלבום הקאנטרי-רוק המכונן שלהם Sweetheart of the Rodeo שיחגוג בסוף החודש 50 שנה. מי שכתב את השיר הוא גראהם פרסונס שהצטרף ללהקה באלבום והתשוקה שלו למוזיקת קאנטרי משכה את הבירדס ללכת לכיוון הזה ולהקליט את האלבום בנאשוויל. יש עוד הרבה מה לספר על Sweetheart of the Rodeo ובעוד חודש אקדיש תכנית מיוחדת לאלבום בספיישל של חצות – תכנית הספיישלים של כאן 88. המחווה החדשה אגב, זמינה להורדה חינמית בבנדקמפ.

 • קוראים להם Garcia Peoples ואתם יכולים לנחש לאיזה גרסיה הם מתכוונים. בשבוע שעבר הם הוציאו את אלבום הבכורה שלהם Cosmic Cash ואם אתם אוהבים את הדד, האולמנים ו-Little Feat תעצרו הכל ותקשיבו להם.

 • מת’יו הוק הלא הוא Phosphorescent חוזר אחרי חמש שנים עם אלבום חדש ושביעי, C’est la vie. בזמן הזה הוא הספיק להתחתן, להביא שני ילדים ולעזוב את ניו יורק לנשוויל שם הוא בנה את האולפן החדש שבו הוקלט האלבום שיראה אור ב-5 באוקטובר. זה הסינגל הראשון מתוכו. מוזמנים לקרוא עוד בראיון שפורסם בפיצ’פורק בתחילת החודש.

 • על אלבום ההופעה החדש של ה-Allman Brothers Band חתום מי ששנות השישים היו נראות ונשמעות אחרת בלעדיו. למרות שהקהל הרחב לא מכיר את שמו, את התרומה של אוסלי סטנלי הידוע בכינוי The Bear לתרבות הנגד אי אפשר לכמת. אוסלי היה יצרן הלסד הגדול ביותר בשנות השישים וכמעט כל מי שלקח אסיד באותן שנים לקח את מה שהוא רקח. במקרים רבים הוא חילק את זה בחינם ואפילו ג’ון לנון שלח מישהו לפסטייבל מונטריי רק כדי שיחזור משם עם החומר של אוסלי. פרט להיותו כימאי מדופלם אוסלי גם היה סאונדמן ובעל חזון לאופן שבו צריך לתעד הופעות ומי שאוהב את הגרייטפול דד מכיר הופעות רבות שעליהן הוא חתום אך אוסלי הקליט עוד הרכבים רבים. לאחר מותו ב-2011 נמצאו למעלה מ-1300 סלילים של הקלטות וארגון ללא כוונת רווח בשם The Owsley Stanley Foundation מתחיל לעבוד על ההקלטות האלו לפני שהסלילים המקוריים יהרסו. ההוצאה השנייה שלו היא ההופעה של ה-Allman Brothers Band במועדון הפילמור איסט בפברואר 1970 (שנה לפני הופעות המיתולוגית שלהם שהוקלטו לאחד מאלבומי ההופעה הגדולים בכל הזמנים). את ההופעה הם פתחו עם הקטע הג’אזי האינסטרומנטלי In Memory of Elizabeth Reed וזו גרסת הלייב המוקדמת ביותר של השיר.

 • את השעה השנייה של הטיסה פתחנו באווירה אמביינטית עם Floating World הסינגל החדש של Hammock.

 • הבסיסט והיוצר פטריק מרפי מאוקלנד קליפורניה. מקליט תחת השם Sitka Sun ואלבום הבכורה שלו מטיס את פלה קוטי לחלל. ג’אז, אפרוביט וג’אמים שמיימיים.

 • להקת הפוסט-רוק הישראלית, “מאובן” תוציא השבוע (15.8) את אלבום הבכורה שלה עפר ותשיק אותו ב-23.8 בבסקולה בתל אביב. זכינו להשמיע בטיסה בהשמעת בכורה את Smash Things מתוכו. בינתיים, צפו בקליפ של הסינגל השני מתוכו The Future Is Behind You.

 • ההרכב L’Eclair משוויץ בדרך לאלבום חדש שהוקלט באולפן של הטכנאי Jasper Geluk (שעבד עם אללה לאס ויאקו גרדנר). Polymood שיראה אור בספטמבר הוא אלבום שלדברי הלהקה מושפע מוויליאם אוניבור, מהצמד Air, מהמלחין האיטלקי Piero Picioni, מסלי סטון ומהרכב הקראוט רוק הגרמני Can.

Tracklist:
1. Brigid Mae Power – So You’ve Seen My Limit
2. Rosali – If I Was Your Heart
3. Wodden Wand – Hall of Mirrors
4. Michael Nau & The Mighty Thread – Funny Wind
5. Anna St. Louis – Understand
6. Last of the Easy Riders – 100 Years from Now
7. Gram Parsons – A Song for You
8. The Skiffle Players – Dearest
9. Cass McCombs – There Can Be Only One
10. Garcia Peoples – World’s Illusion
11. The Blank Tapes – Let Yourself Get Down
12. Phosphorescent – New Birth in New England
13. The Allman Brothers Band – In Memory of Elizabeth Reed (Fillmore East, 1970)
14. Cool Maritime – Dropping In
15. Hammock – Floating World
16. Sitka Sun – Yes Yes Forward
17. L’eclair – Sisi La Fami
18. Meuban – Smash Things
19. Nino Ferrer – Moses
20. The Soundcarriers – Low Light
21. Astronauts, Etc. – Visitor
22. The Lewis Express – Love Can Turn a Man
23. Papa Mali – Do Your Thing
24. Isaac Hayes – Walk On By

Photo by Janko Seboek on Unsplash