מצב טיסה #89

  • טיי סיגל ול-White Fence (טים פרסלי) חוזרים לשתף פעולה באלבום החדש Joy. פתחנו את הטיסה השבוע עם My Friend הבלדה היפה שחותמת את האלבום.

https://www.youtube.com/watch?v=khvOsWavJ7g

  • אלבום שני לזמרת רוזלי מידלמן מפנסילבניה, מלווה בנבחרת רצינית של מוזיקאים וחברים, ביניהם נתן בולס (סטיב גאן), נגנית הנבל מרי לאטימור, צ’ארלי הול (The War on Drugs) ועוד.

  • הסקיפל פליירס היא הסופר גרופ העכשווית הכי טובה שאתם לא מכירים, עם חברי מלהקת Beachwood Sparks ביניהם הגיטריסט ניל קאסל (The Chris Robinson Brotherhood) והסינגר סונגרייטר קאס מקומבס. בתחילת 2016 הם הוציאו את אלבום הבכורה שלהם ובשבוע שעבר ראה אור האי.פי Piffle Sayers עם כמה שירים שלא נכנסו אליו.

  • את הצמד Trummors גיליתי בשנה שעברה עם האלבום Headlands, שגם נכנס לרשימת אלבומי השנה שלי כאלבום פולק יפה עם סאונד של Cosmic Americana. השיר החדש שלהם, Peacock Angel, פותח את אלבום האוסף Freedom of the Press שראה אור בסוף השבוע. ההכנסות מהאלבום יתרמו לעמותה שמגנה על חופש העיתונות בארה”ב uבין המשתתפים תוכלו למצוא כאן את The Weather Station, ג’ון אנדרוס, Wooden Wand, Sunwatchers ועוד.

בשנה שעברה ראתה אור הוצאה מחודשת ל- Mulatu of Ethiopia מ-1972, האלבום הראשון של המוזיקאי האתיופי מולאטו אסטטקה שלוכד את הסאונד המיוחד שלו שהוא כינה אתיו-ג’אז. למי שרוצה לחזור אל המקורות, לאחרונה ראתה אור הוצאה מחודשת של העבודות המוקדמות שלו באמצע שנות השישים באתיופיה, באלבום הכפול Afro Latin Soul.

  • אלבום חדש למתופף ולמפיק, Te’Amir Sweeney שפועל בלוס אנג’לס ועבד עם כמה מהשמות המוכרים של הג’אז העכשווי שמגיע משם, מקמאסי וושינגטון, דרך המפיק דקסטר סטורי ועד לקדייה בונט.

  • ניקולה גודה, חצי מהצמד Air, כתב את פסקול העונה השנייה של הסדרה הצרפתית “שירות חשאי מאוד”, שעוסקת במרגלים בשנות השישים. הפסקול הוא גם מחווה לפסקולים של שנות השישים במיוחד לכאלה שעוסקות בריגול, כמו “משימה בלתי אפשרית”.

  • אלבום חדש ורביעי ל-Vinyl Williams שם הבמה של ליונל וויליאמס  – פופ פסיכדלי קיצי לחובבי טיים אימפלה ו-Morgan Delt.

  • טריו הג’אז מלונדון, Szun Waves בדרך לאלבומם השני, New Hymn To Freedom, שיראה אור בסוף אוגוסט. האלבום מורכב משישה קטעים מאולתרים שהוקלטו לייב ללא עריכות או תוספות לאחר מכן.

  • לקראת נחיתה חזרנו לצרפת עם לורל הלו, שהוציאה לפני שבועיים את האלבום Raw Silk Uncut Wood – אלבום אמביינטי שנפתח עם קטע הנושא, עשר דקות מדיטטיביות עם סינתיסייזרים ונגינת הצ’לו של אוליבר קואטס, שבין היתר ניגן עם רדיוהד.

מוזמנים לעקוב גם אחרי הפלייליסט של התכנית בספוטיפיי – עם המון מוזיקה חדשה

Tracklist:
1. Ty Segall & White Fence – My Friend
2. Rosali – Who’s to Say
3. The Skiffle Players – A Blessing In Disguise
4. Trummors – Peacook Angel
5. Tony Joe White – The Migrant
6. Tony Joe White – I’ve Got a Thing About You Baby
7. Hiss Golden Messnger – Wish I Had Not Said That
8. Joan Shelley – Magnolia (Feat Julia Purcell)
9. J.J. Cale – Mona
10. J.J. Cale – Cherry
11. J.J. Cale & Leon Russell – Lies
12. Jerry Garcia Band – After Midnight (Garcialive vol.7)
13. Cave – San’Yago
14. Otis Rush – Double Trouble
15. Mulatu Astatke & His Ethiopian Quintet – One For Buzayhew
16. Lokkhi Terra meets Dele Sosimi – Cubafro
17. Te’Amir – Habesha
18. Nicolas Godin – Quartier General
19. Astronauts, Etc. – 9 Fingers
20. Vinyl Williams – Lansing
21. Szun Waves – Temple
22. Emanative – Sandhyavandanam
23. Laurel Halo – Raw Silk Uncut Wood
24. תומר ישעיהו – חיוך גדול

Photo by Nikola Knezevic on Unsplash