מצב טיסה #74

  • אלבום חדש ל- Itasca שם הבמה של Kayla Cohen. ב-2016 היא הוציאה את Open to Change שנכנס לרשימת אלבומי השנה שלי ולפני כמה ששבועות הפתיעה עם Morning Flower שהוקלט במדבר בניו מקסיקו ויצא על גבי קסט במהדורה מצומצמת. מי שאחראית על העיצוב באלבום היא אמנית, משוררת ואקולוגית מויומינג בשם Gunnar Tchida.

  • לפני כשנתיים הוציאה היילי הנדריקס את Fish Eyes, אי.פי הבכורה שלה – מאז היא ניסתה להקליט את אלבום הבכורה אך התקשתה עם תהליך הנגינה באלפן ללא קהל והאנרגיה של הביצוע בהופעות חיות. לאחר כמה ניסיונות לא מוצלחים הוחלט להקליט את השירה והגיטרה שלה בלייב בעוד ששאר כלי הנגינה וקולות הרקע נוספו לאחר מכאן באולפן. בסוף השבוע היא הוציאה את אלבום הבכורה המלא שלה, I Need to Start a Garden, שכבר מסתמן כמו אחד האלבומים המעניינים של השנה.

  • ריילי ווקר חוזר עם אלבום חדש וחמישי! Deafman Glance יראה אור במאי. הנה Telluride Speed, הסינגל הראשון מתוכו.

  • בשבוע שעבר שמענו קטע מתוך האלבום, Hexadic III. באלבום משתתפים אמנים שונים שבחר בן צ’סני (Six Organs of Admittance). הם כתבו את שירי האלבום בשיטה מיוחדת שהוא פיתח שנקראת Hexadic ומבוססת על שימוש בקלפי משחק. השבוע שמענו קטע נוסף מתוך האלבום הזה, הפעם של צמד הפסיכדליה, Moon Duo.

קליפ חדש לרוברט ארל תומאס, חצי מהצמד Widowspeak, שהוציא לאחרונה את אלבום הסולו הראשון שלו, Another Age.

  • סינגל שני לקראת, A Love Sleeps Deep, האלבום החדש של ה-Moondoggies שיראה אור באפריל.

  • הוצאה מחודשת לאלבום השלישי של להקת Basa Basa (כאוס) מגאנה, שהוקלט במקור ב-1978. הלהקה החלה את דרכה בשנות ה-70 במועדונים של גהנה ואף שיתפה פעולה עם אבי האפרו-ביט פלה קוטי באלבום הבכורה מ-1975. מנה יפה של אפרוביט, דיסקו ומוזיקה אפריקאית שורשית עם חיבור לסינתיסייזרים וסאונד עתידני.

  • אלבום חדש ורביעי לבנו הצעיר ביותר של פלה קוטי, המוזיקאי שון קוטי שממשיך את דרכו עם Egypt 80 – להקתו המקורית של פלה, ששינתה את שמה מ-Africa 70. שמענו את שיר הנושא של האלבום, Black Times עם לא אחר מקרלוס סנטנה על הגיטרה.

  • גם השבוע שמענו קטע נוסף מאלבום האוסף, We Out Here שמספק הצצה יפה אל סצנת הג’אז הלונדונית הפורחת. שמענו את Ezra Collective עם קטע מאוד אפרוביטי בשם Pure Shade.

רביעיית הג’אז הלונדונית The Expansions יוציאו את האלבום, Murmuration, בשבוע הבא. בינתיים אפשר לשמוע שני קטעים מתוכו בעמוד הבנדקמפ שלהם.

הקלידן נעם חבקין האיש מאחורי Nomok בקטע אינסטרומנטלי יפיפה מתוך, Puzzles Vol. 3 אלבום האוסף החדש של הלייבל רו טייפס, שחוגג עשור של פעילות. בפנים תמצאו את אמיר ברסלר, סול מונק, ניתאי הרשקוביץ’, ספי ציזלינג, באטרינג טריו ועוד.

Tracklist:
1. Itasca – Hummingbird Migration
2. Haley Heynderickx – Jo
3. Red River Dialect – Cinders
4. John & Beverly Martyn – Would You Believe Me
5. Ryley Walker – Telluride Speed
6. Moon Duo – Square of the Sun
7. Dead Meadow – The Light
8. Robert Earl Thomas – Cryin’
9. Tom Petty – You Don’t Know How It Feels
10. The Moondoggies – Sick In Bed
11. The Twilight Singers – Be Invited
12. Basa Basa – Black Light
13. Sean Kuti & Egypt 80 with Carlos Santana – Black Times
14. Ezra Collective – Pure Shade
15. The Expantions – Cannonball
16. Khruangbin – Lady and Man
17. Nomok – Time to Kill
18. Gilroy Mere – Dunroamin’
19. Hintermass – The Rituals of Reversal
20. Cal Tjader – Somewhere in the Night
21. Roland Kirk – The Black and Crazy Blues
22. Holly Macve – All I Have To Do Is Dream

Photo by Fré Sonneveld on Unsplash

1 Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.