מצב טיסה #64

  • ווילי ווטסון מלהקת Old Crow Medicine Show, הוציא לאחרונה את האלבום הסולו השני שלו, Folk Singer Vol. 2. יש בו מחוות לשירי פולק כמו The Cuckoo Bird, When My Baby Left Me, John Henry וגם The Gallows Pole המפורסם שאיתו פתחנו את הטיסה השבוע. את האלבום הפיק הגיטריסט והיוצר דיוויד רולינגס, שותפה של גיליאן וולש. הקיץ הוא הוציא את אלבום הסולו השלישי והנהדר, Poor David’s Almanack ושמענו מתוכו את Airplane, אחד השירים היפים באלבום.

  • Out of Range, האלבום החדש של Gun Outfit מביא איתו רוח מדברית קסומה ומצייר נופים שאתה רוצה ללכת לאיבוד בתוכם.

  • ניל יאנג חגג השבוע יום הולדת 72 ובישר על פתיחת הארכיון הענק שלו בחינם באחד בדצמבר. לכבוד יום הולדתו קיבלנו מחווה חדשה מבית היוצר של הצמד Widowspeak שגם הוציאו לאחרונה את האלבום, Expect the Best. פשוט ויפה.

  • עברו שלוש שנים מאז אלבומה האחרון של הזמרת הקנדית פרייזי פורד (The Be Good Tanyas) שהוציאה את Indian Ocean ב-2014. ועד שיגיע האלבום הבא שלה, היא הפתיעה אותנו עם When We Get By, מחווה ל- D’Angelo.

  • “עכשיו” אלבום הבכורה של בן גולן (Tree, Cut Out Club) בחוץ ואפשר להאזין כאן לכולו. באלבום משתתפים המתופף נווה קורן שמגנן לצדו ב”טרי”, רועי חרמון מלהקת “ארמון” שגם הפיק את האלבום, אמיר שדות ודורון טלמור מ”ג’יין בורדו”. האלבום יושק באוזןבר ב-30.11 (חמישי) ובהופעה יתארחו דורון טלמון ותומר ישעיהו. בינתיים, הנה ראיון של בן גולן לטיים אאוט עם נדב נוימן.

  • לפני שנה, ב-18 בנובמבר, הלכה לעולמה זמרת הסול שרון ג’ונס לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. בסוף השבוע האחרון ראו אור החומרים האחרונים שהיא הקליטה עם ה-Dap Kings להקת הבית של הלייבל Daptone, שאיבד בשנה אחת שניים מהקולות הגדולים שלו – את שרון ג’ונס ואת צ’ארלס ברדלי. שמענו בתכנית את Call on God, השיר שחותם את האלבום, Soul of a Woman. ג’ונס מנגנת כאן על הפסנתר וזה השיר היחיד באלבום שהיא כתבה.

  • את החלק האחרון של השעה הראשונה חתמנו עם טביעת האצבע של ג’ף טווידי. התחלנו עם הצמד קייסי וקלייטון שאנחנו שומעים בתכנית כבר כמה שבועות – את אלבומם הרביעי הפיק טווידי והוא הוקלט באולפנים של ווילקו בשיקגו. משם חזרנו אל אלבום הבכורה של ווילקו, A.M מ-1995 שיראה אור בקרוב במהדורה מחודשת ומורחבת לצד אלבומם השני, Being There. סיימנו את השעה הראשונה עם אלבומה החדש של מייביס סטייפלס, If All I Was Was Black. באלבום הזה היא חזרה לעבוד עם טווידי שכבר הפיק שניים מאלבומיה וגם את האלבום האחרון של אביה, פופס סטייפלס. ביניהם, גם You Are Not Alone שזכה בגארמי בקטגוריית האמריקנה לשנת 2010. גם כאן מייביס ממשיכה להפיץ מסרים של אחדות ותקווה ולבנות גשרים במציאות שמעודדת לפרק אותם. (בימים אלה אני מעביר הרצאות על הסטייפל סינגרס ומייביס סטייפלס במסגרת סדרת ההרצאות בלוז על הבר – מוזמנים לבקר).

https://www.youtube.com/watch?v=gRESyLnIhq0

  • אלבום חדש לנגן העוד אנואר ברהים ביחד עם דייב הולנד, ג’ק דז’ונט וג’נגו בייטס. האלבום Blue Maqams ראה אור לאחרונה בלייבל ECM והשבוע התבשרנו על כך שהלייבל החליט לפתוח סוף סוף את הקטלוג העצום שלו להאזנה בשירותי סטרימינג. הנה כמה המלצות על אלבומים של הלייבל בניו יורק טיימס.

  • את אלבום הבכורה של הטריו Khruangbin שמעתם מלא בטיסות עם הגרובים האינסטרומנטליים המיוחדים והיפים שלהם שמשלבים בין Fאנק, סרף למוזיקה תאילנדית באווירת לייד בק. אחרי שנה עמוסה בהופעות כולל טור עם Father John Misty באירופה והופעות עם Chicano Batman בארצות הברית, הם עצרו להקליט אלבום שני. Con Todo El Mundo יראה אור בתחילת 2018 והוא שואב השראה גם ממוזיקה אירנית. הקליפ של הסינגל הראשון מתוכו, Maria También, מספר את סיפורן של הנשים האירניות לפני המהפכה ב-1979. בקליפ מוצגות זמרות, רקדניות ואמניות אירניות שהוגלו מאיראן או הושתקו מאז המהפכה האסלמית.

  • ג’ים ג’יימס, סולן וגיטריסט My Morning Jacket בדרך להוציא את האלבום, Tribute To 2 עם מחוות לדילן, ווילי נלסון, אמרסון לייק אנד פאלמר סוני אנד שר ועוד. הסינגל הראשון מתוכו הוא גם השיר שפותח את האלבום – הקאבר שלו לביץ’ בויז.

Tracklist:
1. Gallows Pole – Willie Watson
2. Airplane – David Rawlings
3. Primacy of Love – Gun Outfit
4. It’s a Dream – Neil Young
5. Harvest Moon – Widowspeak
6. When We Get By – Frazy Forf
7. You Would Have to Lose Your Mind – The Barr Brothers
8. קטיפה – בן גולן
9. Call on God – Sharon Jones
10. Up on the Mountaintop – The Deep Dark Woods
11. The Light of Day – Kacy & Clayton
12. I Thought I Held You – Wilco
13. Build a Bridge – Mavis Staples
14. La nuit – Anouar Brahem, Dave Holland, Jack DeJohnette & Django Bates
15. Knowledge – Kamasi Washington
16. Face Your Fear – Curtis Harding
17. Maria También – Khruangbin
18. The Philosopher – Ezra Collective
19. Brushfire – Ikebe Shakedown
20. Kingdom Of Thunder – Sun Ra & His Myth Science Arkestra
21. He’s Like You – Patrick Cowley
22. Remembrance – Yussef Kamaal
23. Breathe – Gaussian Curve
24. I Just Wasn’t Made For These Times – Jim James

Photo by Billy Williams on Unsplash

0 replies on “מצב טיסה #64”