מצב טיסה #58

השבוע במצב טיסה: המחוות החדשות של גרג אולמן ו-Weyes Blood, אלבום סולו ראשון לג’ק קופר (Ultimate Painting), ההוצאה המחודשת והנהדרת של Lal & Mike Waterson, סינגל חדש להרכב הפולק הישראלי Forest, והחדשים של The National ולוקאס נלסון. השעה השנייה עם הסול של קרטיס הרדינג, אוסף עם הקלטות מסומליה, ג’אז ממצרים, אלבום חדש למתופף טוני אלן (פלה קוטי) ועוד קצת היילו מרגיה לקראת ההופעה בארץ.

 • אחרי שהוציאה בשנה שעברה את אלבום המהפנט, Front Row Seat To Earth, חוזרת נטלי מרינג (Weyes Blood) עם שתי מחוות חדשות לשירים מסוף שנות השישים. האחת ל- A Certain Kindשל ה-Soft Machine והשנייה ל-Everybody’s Talkin’ – שירו של פרד ניל שהתפרסם בביצוע של הרי נילסון לסרט קאובוי של חצות.

 • בסוף השבוע ראה אור, Southern Blood, אלבומו האחרון של גרג אולמן, שהוקלט בחודשים האחרונים לחייו וראה אור כארבעה חודשים לאחר מותו. בין המחוות לבוב דילן ולגרייטפול דד ועוד נמצאת המחווה הזו לאחד משיריו היפים של טים באקלי, Once I Was, במקור מאלבומו השני -Goodbye and Hello שחגג לאחרונה 50 שנה. החיבור בין שתי המחוות האלו של Weyes Blood וגרג אולמן שהוא שבאקלי העריץ את פרד ניל שהיה מקור השראה גדול עבורו, ואף ביצע את שירו The Dolphins ששמענו בתכנית.

 • אלבום סולו ראשון לג’ק קופר, חצי מהצמד הבריטי Ultimate Painting. הוא הקליט את האלבום Sandgrown על טייפ ארבעה ערוצים, בעירת החוף בלקפול שבצפון מערב אנגליה. האלבום כולו נכתב בהשארת בלקפול – עם הזיכרונות והסיפורים של קופר על אותו חלק מוזר ומרוחק באנגליה והטיפוסים שהוא פגש שם.

 • סינגל ראשון להרכב הפולק הישראלי Forest לקראת אלבום הבכורה שיראה אור בקרוב. ב-13 בספטמבר הם יופיעו בבארבי ויחגגו שנתיים של פעילות

 • סינגל חדש לקרטיס הרדינג לקראת האלבום Face Your Fear שיראה אור בקרוב. Danger Mouse על ההפקה והתוצאה היא הסול המהפנט הזה. והוא לא נקרא על שם קרטיס מייפילד.

 • אלבום אוסף חדש עם הקלטות של מוזיקה אבודה מסומליה בשנות ה-70-80. במהלך מלחמת האזרחים כמה אנשי רדיו אמיצים החליטו להציל את הארכיון של המוזיקה הסומלית וארזו אלפי סלילי הקלטות של מוזיקה שפוזרו במדינות שכנות כמו ג’יבוטי, קניה ואתיופיה. הסלילים נקברו מתחת לאדמה כדי שישמרו תחת התקפות אוויריות ובשנים האחרונות הן רואות אור.

 • ההוצאה המחודשת של Bright Phoebus אלבומם של האחים Lal and Mike Waterson מ-1972 היא כנראה ההוצאה המחודשת המוצדקת של השנה. מאמין שבקרוב אכתוב עליה בהרחבה. בינתיים, הנה הביקורת בפיצ’פורק.

Tracklist:
1. Everybody’s Talkin’ – Weyes Blood
2. The Dolphins – Fred Neil
3. Once I Was – Gregg Allman
4. Morning Glory – Tim Buckley
5. A Portrait of Jason – Ultimate Painting
6. North of Anywhere – Jack Cooper
7. Go and Leave – Kacy & Clayton
8. Fine Horseman – Lal & Mike Waterson
9. To the Sea – Forest
10. Just Like Love – Margo Price
11. Dark Side of the Gym – The National
12. I Just Can’t Let You Say Goodbye – Willie Nelson
13. Set Me Down On a Cloud – Lukas Nelson & Promise of the Real
14. Wednesday Morning Atonement – Cutris Harding
15. Xuduud Ma Leh Xubigaan (This Love Has No Boundaries) – Iftiin Band feat. Mahmud Abdalla “Jerry” Hussen & Maryan Naasir
16. Yemanesh Ayinama – Hailu Mergia & Dahlak Band
17. Dawn – Salah Ragab & The Cairo Jazz Band
18. Life Is Beautiful – Tony Allen
19. Africanos/Latinos – Ritual Trio (Spiritual Jazz #7)
20. Objects to Place in a Tomb – Portico Quartet
21. Riga Black – Chuck Johnson
22. All Washed Up – Hampshire & Foat
23. Stormbringer – John Martyn

Photo by Irene Dávila on Unsplash

2 replies on “מצב טיסה #58”
 1. ממש לא התכוננתי ולא התכוונתי שיקרה כך, גיל, אבל מה שהיה זה שאני אורז דירה וסיימתי עכשיו 3 האזנות רצופות לזה, כלומר 3 פעמים השעתיים הללו שזה 6 שעות ברצף. לא בטוח למה אבל כנראה שהתכנית מעולה וזה זרם לי בנונשלנטיות מקסימה ומלבבת. זה למה. מודה לך על עריכה נהדרת ושבת טובה שיש לי תודות לזה. שנה טובה

  1. says: גיל מטוס

   תודה רבה שרון – משמח מאוד לקרוא 🙂 מקווה שהכל יסתדר עם המעברים ושתהיה שנה טובה.

Comments are closed.