מצב טיסה #53

  • אלבום הבכורה של Bedouine, שכבר המלצתי עליו כאן לפני כמה שבועות מסתמן כאחד מאלבומי הפולק היפים שיצאו השנה וכזה שמלווה אותי הרבה בשבועיים האחרונים. הסינגל הראשון מתוכו, Solitary Daughter, הוא מעין שיר הלל לבדידות ולטיפוח העולם הפנימי.

  • אלבום חדש למוזיקאי Sam Amidon וראשון שמורכב כולו מחומרים מקוריים. באלבום מתארח מתופף הג’אז מילפורד גרייבס, ובשיר ששמענו בתכנית, Juma Mountain מתארח על הפרקשיין ג’ומה סולטן, שניגן עם ג’ימי הנדריקס.

  • השבוע גיליתי את אלבומה החדש והשמיני(!) של טרה ג’יין אוניל. האלבום שנושא את שמה הוקלט בחלקו באולפן של וילקו בשיקגו ובאולפנה הביתי של אוניל בקילפורניה. בין האורחים באלבום הם מארק גריינברג (The Coctails), הגיטריסט ג’יימס אלקינגטון (שהוציא לאחרונה אלבום בכורה שכבר שמענו בתכנית), ג’ואן שלי ו-ג’ים ג’יימס.

  • בסוף החודש תראה אור הוצאה מחודשת לאלבום Elements של נגן הסקסופון ג’ו הנדרסון שיצא במקור ב-1974. באלבום מנגנת איתו אליס קולטריין על נבל ופסנתר וצ’ארלי היידן על הבס ויש בו ארבע רצועות על שמות ארבעת האלמנטים: אש, אוויר, מים ואדמה.

  • אם עדיין לא שמעתם את אלבום האוסף החדש של אליס קולטריין, אז עצרו הכל ותגיעו לשם. Alice Coltrane: World Spirituality Classics 1, מרכז הקלטות מאוחרות, מזמורים, שהיא הקליטה עם תלמידיה באשראם שלה בקליפורניה. ההקלטות האלו יצאו על גבי ארבע קלטות מ-82 ועד אמצע שנות ה-90 וניתן היה להשיג אותן רק דרך האשראם. בהמשך הן כמובן דלפו לרשת והשנה לראשונה חלקן ראו אור באוסף החדש הזה. מוזמנים לקרוא עוד האלבום בכתבה של בן שלו בהארץ ולהאזין לספיישל שיוחאי וולף ואני הקדשנו לאליס קולטריין לפני כמה חודשים.

Tracklist:
1. Day Is Done – Nick Drake
2. Solitary Daughter – Bedouine
3. Pinnacle Mountain Silver Mine – Jake Xerxer Fussell
4. There’s a Rugged Road – Judy Sill
5. Juma Mountain – Sam Amidon
6. Blow – Tara Jane O’Neil
7. House of Earth – Lucinda Williams
8. Dry Your Eyes – Kevin Morby
9. Visions of Your Reality – Ultimate Spinach
10. Spoonful – Ten Years After
11. Long Haired Doney – North Mississippi Allstars
12. Mona (Stony Brook College, New York 1970) – Quicksilver Messenger Service
13. Writer in the Sun – Donovan
14. Three King Fishers – Gabor Szabo
15. Mojave Dervish – Clutchy Hopkins & Fat Albert Einstein
16. Shadow Boxing – El Michels Affair
17. Earth – Joe Henderson Featuring Alice Coltrane
18. Er Ra – Alice Coltrane
19. The Warm Shoulder – Mary Lattimor
20. Lost in Thought – Jon Hopkins
21. The Distance – Gaussian curve
22. How Can You Mend a Broken Heart? – Al Green

Photo by: Michał Parzuchowski