מצב טיסה #43

השבוע בטיסה ים מוזיקה חדשה: אמריקנה עם Son Volt, ה-Sadies וצ’אק פרופט, בלוז מדברי ואפרו עם Tinariwen ו-Sinkane, טריפים חדשים מבית היוצר של Brian Jonestown Massacre, King Gizzard & the Lizard Wizard & ו-Grails, מתחממים לקראת ההופעות של Follakzoid ו-Morgan Delt, ארבעים שנה לביצוע הראשון של הדד ל-Estimated Prophet, סרטי אימה מבוליווד, ניסויים אלקטרוניים מאלג’יריה, ביטים מטורקיה ודיסקו חללי. הכל כאן.

  • המוזיקאי צ’אק פרופט, איש להקת האלט-קאנטרי, Green on Red הוציא את אלבום הסולו הראשון שלו, Bobby Fuller Died for Your Sins. בובי פולר היה מוזיקאי מטקסס שזכור בעיקר בזכות הלהיט, I Fought the Law. בקיץ של 1966 הוא נמצא ללא רוח חיים במכוניתו בהוליווד, בן 23 בלבד. סיבת מותו נותרה בגדר תעלומה למרות שבאופן רשמי נקבעה כהתאבדות ויש מי שסבורים שהוא נרצח. פרופט סיפר שהוא חי בקליפורניה כל חייו והסיפור על בובי פולר משקף את הצד האפל של המדינה המוזהבת.

  • גם אם לא אהבתם אלבום מסוים של King Gizzard & the Lizard Wizard אפשר להתנחם בכך שתוך כמה חודשים יגיע עוד אחד. זה מה שקרה לי עם אלבומם הקודם Nonagon Infinity שיצא בשנה שעברה. למעט שיר או שניים הוא היה לי דחוס מדי ולא הצלחתי להתחבר אליו. לאחרונה הצהירו חברי הלהקה שהם מתכננים להוציא 5! אלבומים בשנה הקרובה ובסוף השבוע האחרון הם עשו את הספתח עם Flying Microtonal Banana. לרגל האלבום, הגיטריסט סטו מקנזי התחדש בגיטרה חשמלית שיוצרה במיוחד על מנת לנגן מוזיקה מיקרוטונאלית ואפרה ללהקה להתקשט בגוונים פחות מערביים. אחד הקטעים שבלטו במיוחד בהאזנה הוא Melting שמשלב מקצבים אפריקאים ומלא בגרוב וכיף לשמוע שגם בקצב האינטנסיבי שבו הם עובדים הם עדיין מצליחים להישאר רעננים. אגב, זה אלבום ממש טוב כדי להגביר את הקצב בהליכות.

  • גם בתכנית הזו שמענו מהאלבום החדש של Mood Duo. ובתחילת השבוע הגעתי למיקסטייפ שערך גיטריסט ההרכב, ריפלי ג’ונסון. יש פה כמה חומרים מתור הזהב של המוזיקה הטורקית, מוזיקה מאפריקה ושני שירים של Kikagaku Moyo להקת פסיכדליה יפנית עכשווית ששמענו בטיסות האחרונות. אחת מהבחירות שהעיפו לי את המוח לקוחה מאלבום האוסף Bollywood Bloodbath מבית היוצר של הלייבל Finders Keepers. אסופה של מוזיקה שנכתבה לסרטי אימה של בוליווד.

  • השבוע מלאו 40 שנה לשניים מהשירים המיוחדים של הגרייטפול דד, שכמו מרבית משיריהם, נחשפו והתגבשו בהופעות לפני שהגיעו לגרסת האולפן (אם בכלל). ב-26 בפברואר, 1977 בסן ברנרדינו ניגנו הדד לראשונה את Terrapin Station ואת Estimated Prophet, כעבור כמה חודשים, בקיץ של אותה שנה, שניהם יראו אור באלבוםTerrapin Station. אף על פי שים הופעות שלהם מ-77 ראו אור באופן רשמי ובקרוב יגיע עוד מארז מיוחד עם 4 הופעות מאותה שנה, ההופעה הזו עדיין מסתובבת כבוטלג. אמש העליתי את הגרסה הראשונה של Estimated Prophet לערוץ שלי ביוטיוב.

  • בימים האחרונים אני דבוק לאלבום המהפנט של הרכב הפוסט-רוק הוותיק, Grails. כתבתי עליו כמה מילים גם למדור הרשימה המשותפת באתר של 88 – מוזמנים לבקר שם ולמצוא עוד המלצות על דברים חדשים שכדאי לשמוע. בתכנית שמענו את שיר הנושא שפותח את האלבום.

  • לבריאן ג’ונסטון מסקר יש אלבום חדש בשם Don’t Get Lost והוא נשמע מגוון ומרענן עם משיכה למוזיקה אלקטרונית. תקשיבו לביט הזה.

  • אלבום מחווה לאחד מהקולות הגדולים של המוזיקה הטורקית והרוק האנטולי, ארקין קוראי. זה לא אלבום חדש אבל הגעתי אליו בזכות המוזיקאי והחבר מטורקיה, מטין קוסמן. האלבום הזה יצא תחת הקולקטיב הטורקי M4NM – Music for non-Musicians  שנוסד ב-2009 ונקרא על שם ההצהרה המפורסמת של בריאן אינו שטען שהוא לא מוזיקאי. הלילה (רביעי) ב-22:00 בקול הקמפוס תוכלו להאזין לסט שמטין רקח לתכניתי “בוספורוס סשן” עם עם חומרים של אמני הקולקטיב – מוזיקה אקספירמנטלית, אלקטרונית והיפ-הופ מהסצנה האלטרנטיבית של איסטנבול. גם הקטע הזה יהיה שם.

  • הלייבל הגרמני, Habibi Funk, ממשיך לדלות פניני Fאנק וג’אז מהעולם הערבי. רק לפני יומיים הם העלו ליוטיוב ביצוע בערבית ל- It’s a Man’s World שנמצא באולפן הקלטות במרוקו וכפי הנראה מעולם לא ראה אור. נחזור להוצאה ששמענו בתכנית. בשנה שעברה הוציא הלייבל אלבום אוסף של המוזיקאי האלג’יראי, אחמד מאלק, שהלחין מוזיקה לעשרות סרטים, מופעים וסדרות וגם היה המנצח של תזמורת הטלוויזיה האלג’יראית. בסופ”ש ראה אור אלבום נוסף של אחמד מאלק, שהלך לעולמו ב-2008, הפעם הטריפ הוא אחר. בשנות ה-80 המוקדמות, בעשור השישי לחייו הוא גילה את הסינתיסיזריים והמוזיקה האלקטרונית והחל להתנסות בהם. הוא הקליט שעתיים של מוזיקה אינסטרומנטלית שמעולם לא ראתה אור ומתוכן נדלו הקטעים שמופיעים בהוצאה החדשה The Electronic Tapes שמציג צד אחר של מאלק.

  • לקראת הנחיתה צללנו עם הסאונד האמביינטי של המוזיקאי, המפיק והפסנתרן יחזקאל רז. בשבוע שעבר הוא הכריז על אלבומו för Nils ואפשר לנחש ששמו זו הקדשה לפסנתרן נילס פראהם. בעמוד הבנדקמפ שלו תוכלו להאזין לשני קטעים מתוך האלבום המלא שיראה אור בסוף מרץ

Tracklist:
1 . Awake – Martin Courtney
2 . The Elements Song – The Sadies
3 . Sinking Down – Son Volt
4 . Your Skin – Chuck Prophet
5 . Melting – King Gizzard & The Lizard Wizard
6 . System Of 1000 Lies – Morgan Delt
7 . Cold Fear – Moon Duo
8 . Sansani Khez Koi Baat – Henabt Bhole
9 . Hayati – Tinariwen
10 . Deadweight – Sinkane
11 . The Sun Comes Up A Purple Diamond – Scott Hirsch
12 . Estimated Prophet – Grateful Dead | 1977.2.26
13 . Diary – Weyes Blood
14 . Chalice Hymnal – Grails
15 . Melody’s Actual Echo Chumber – The Brian Jonestown Massacre
16 . Charmed, I’m Sure – The Brian Jonestown Massacre
17 . Tape 12 – Track 1 – Ahmed Malek
18 . Dar Gecit – I’mpty
19 . Ninety-nine – Föllakzoid
20 . Flow Motion – Can
21 . Lies – Asha Puthli
22 . Mermaid – Brian Bennet And Alan Hawkshaw
23 . White Dream – Yehezkel Raz
24 . St James Infirmary – Louis Armstrong

תגיות או לא להיות
0 replies on “מצב טיסה #43”