מצב טיסה #174

מצב טיסה

  • לפי חודש הקדשתי כאן תכנית מיוחדת לקווין מורבי במלאת חמש שנים לאלבום האדיר שלו Singing Saw. לפני כמה ימים מורבי שחרר את Dumcane, שיר שהוקלט במקור לאלבום הזה אך נשאר בחוץ משום שלא התאים בוויב לשאר השירים. קייל תומאס (King Tuff) הקליט את מורבי בגרסה אקוסטית לשיר ולאחרונה הוא מצא את ההקלטה הזו.

  • כשדן אורבך מהבלאק קיז פגש את טוני ג’ו וויט ב-2009 בפסטיבל באוסטרליה הם דיברו על האפשרות לשתף פעולה, אבל זה לא קרה. ב-2018 וויט הלך לעולמו בגיל 75. לאחר מותו, בנו ג’ודי העביר לאורבך הקלטות דמו של וויט שמעולם לא פורסמו. יחד עם להקה של מוזיקאים מנשוויל הם מלווים את הדמויים של וויט באלבום החדש, Smoke From The Chimney, שראה אור בסוף שעבר. בתכנית שמענו את השיר Del Rio, You’re Making Me Cry וכאן קליפ לאחד הסינגלים הראשונים מהאלבום.

  • המוזיקאי ממאלי Toumani Diabaté, שפועל משנות השמונים המאוחרות, זכה בגראמי בקטגורית מוזיקת עולם מסורתית על האלבום המשותף שלו עם עלי פארקה טורה מ-2006 וניגן גם עם טאג’ מאהל ועם ביורק. את השעה השנייה של התכנית פתחנו עם Kôrôlén האלבום החדש שלו יחד עם התזמורת הסימפונית של לונדון.

  • המוזיקאית Arooj Aftab נולדה בפקיסטן וחייה ויוצרת כיום בברוקלין. האלבום החדש והשלישי שלה, Vulture Prince, כבר נכנס לרשימת אלבומי השנה שלי ל-2021 עם צלילים חלומיים ומינימליסטיים ושילוב מיוחד של פולק, ג’אז ומוזיקה קלאסית של צפון הודו. זה אלבום מרפא שנחוץ מאוד בימים כאלה.

  • המוזיקאית האוסטרלית מולי לואיס היא שרקנית מקצועית – היא זכתה בתחרויות שריקה, השתתפה במופע מחווה למלחין האיטלקי אניו מוריקונה וגם שיתפה פעולה עם קרן או מה- Yeah Yeah Yeahs. בקרוב היא תוציא את האי.פי הראשון שלה ו-Oceanic Feeling הוא הסינגל הראשון מתוכו, באווירה של מוזיקה אקזוטית משנות החמישים.

Tracklist:
1. Marisa Anderson & William Tyler- Lost Futures
2. Kevin Morby – Dumcane
3. John Andrews & The Yawns – Try
4. Cass McCombs – Confidence Man
5. Fiver – June Like a Bug
6. Tony Joe White – Del Rio, You’re Making Me Cry
7. Hiss Golden Messenger – If It Comes in the Morning
8. Cassandra Jenkins – Crosshairs
9. Ryley Walker – Rang Dizzy
10. Will Stratton – Tokens
11. Indigo Sparke – Everything Everything
12. Becca Mancari – Annie
13. Phosphorescent – Song For Zula
14. Toumani Diabaté And The London Symphony Orchestra – Haïnamady Town
15. Arooj Aftab – Mohabbat
16. Arooj Aftab – Saans Lo
17. Sun Ra – Lanquidity – Alternate Mix
18. Yazz Ahmed – She Stands On The Shore
19. Tomaga – Intimate Immensity
20. El Michels Affair – Lesson Learned
21. Arrangement – Sway
22. Molly Lewis – Oceanic Feeling
23. Green-House – Nocturnal Bloom
24. The Incredible String Band – Air

Photo by Mahdi Soheili on Unsplash

0 replies on “מצב טיסה #174”