מצב טיסה #151

מצב טיסה 151

  • גם השבוע וגם בשבוע שעבר פתחנו את התכנית עם המוזיקאית האירית אמיליה בייקר שמקליטה תחת השם Cinder Well. עם שורשים בעולם הפאנק היא יוצרת פולק מינימליסטי, אפל ומכשף והאלבום החדש שלה, No Summer, כבר מצטרף לרשימת אלבומי השנה שלי. השבוע שמענו את המחווה שלה לשיר הפולק הישן The Cuckoo ובשבוע שעבר שמענו את שיר הנושא של האלבום.

  • המוזיקאית הצרפתייה SoKo שיתפה פעולה עם אריאל פינק והקליטה עם ה-Brian Jonestown Massacre. לאחרונה היא הוציאה לאחרונה את אלבומה השלישי Feel Feelings. על הסינגל הרביעי מתוכו, !Oh, To Be a Rainbow, היא כתבה ביוטיוב: The gayest song i ever wrote just came out.

  • ג’רמי אייבי (Ivey) החל את קריירת הסולו שלו אחרי גיל 40, כשהוציא בשנה שעברה אלבום בכורה. עכשיו הוא בדרך להוציא אלבום חדש, תחת ההפקה של מרגו פרייס, מהקולות העולים בקאנטרי האלטרנטיבי בשנים האחרונות, וגם זוגתו. בסינגל הראשון מהאלבום, Someone Else’s Problem, הוא שר במחאה כנגד האדישות וחוסר האמפתיה. השיר מסתיים במילים: “אין כזה דבר בעיה של מישהו אחר” ולדבריו, “עד כזה שזו קלישאה כולנו אורגניזם אחד וקשורים זה לזה, ואנחנו צריכים לטפל בעצמנו בזמן שאנחנו דואגים זה לזה. האלבום המלא, Waiting Out the Storm, יראה אור ב-9 באוקטובר בלייבל -Anti.

  • גם את המוזיקאית האוסטרלית אמה סוויפט שמענו שבועיים ברצף בטיסה. יש לה אלבום חדש שנקרא Blonde on the Tracks שכולו מחוות לשירים של דילן – משנות השישים ועד I Contain Multitudes שיצא באלבום החדש, Rough and Rowdy Ways. מלווים אותה רובין היצ’קוק על הגיטרה ופט סנסון מ-Wilco שהפיק את האלבום ומנגן כמעט על כל הכלים. בשבוע שעבר שמענו את You’re a Big Girl Now והשבוע חתמנו את השעה הראשונה עם המחווה ל-Sad Eyed Lady of the Lowland השיר שחותם במקור את Blonde on Blonde מ-1966.

  • המוזיקאי הסקוטי Andrew Wasylyk בדרך להוציא את האלבום Fugitive Light And Themes Of Consolation ב-4 בספטמבר ואחרי הסינגל הראשון ששמענו לפני כמה שבועות והסינגל השני ששמענו אתמול, אני כבר ממש מחכה לשמוע את כל האלבום. אה, והוא גם רואה אור בלייבל Athens Of The North שהביאו לנו את Hampshire & Foat.

  • את הלהקה Helvetia מוביל ג’ייסון אלברטיני, שהיה חבר ב-Build to Spill ו-Duster. האלבום שלהם This Devastating Map ראה אור לאחרונה.

  • משום מה נזכרתי השבוע בהרכב הסול – Fאנק, The Olympians שהוציאו אלבום ב-2016 ולדעתי לא שמענו אותם בטיסה כבר שלוש שנים. אל הקטע אינסטרומנטלי שלהם חיברתי הרכב חדש שגיליתי בשם Holy Hive. רק כשהתחלתי לשבת על התחקיר לתכנית גיליתי שיש ביניהם קשר – המתופף הומר סטיינוויס, מהמייסדים של Holy Hive ניגן גם ב-Olympians וליווה מוזיקאים כמו איימי ויינהאוס, שרון ג’ונס ועוד רבים.

  • האמת צריכה להיאמר – What’s Your Pleasure אלבומה הרביעי של המוזיקאית הבריטית ג’סי וור, הוא אחד האלבומים הטובים שיצאו השנה. אחרי שהשמעתי אותה כמה פעמים בעריכות הלילה שלי ואחרי ש-Ooh La La המעולה נכנס לבחירות העורכים שלנו, הגיע הזמן לשמוע את וור גם במצב טיסה. חתמנו את התכנית עם Remember Where You Are השיר שחותם את האלבום – קטע סול מתוזמר ומפואר.

הפלייליסט של מצב טיסה בספוטיפיי – עם המון מוזיקה חדשה

Tracklist:
1. Cinder Well – The Cuckoo
2. Gillian Welch – Apalachicola
3. Gene Clark – Polly
4. Gene Clark – Train Leaves Here This Morning
5. Cool Sounds – Sleepers
6. Waxahatchee – Can’t Do Much
7. The Band – The Shape I’m In
8. The Band – All La Glory
9. Soko – Oh, To Be A Rainbow!
10. Snowgoose – The Making Of You
11. The Hanging Stars – I Woke Up in July
12. Jeremy Ivey – Someone Else’s Problem
13. Emma Swift – Sad Eyed Lady of the Lowlands
14. Ezra Feinberg – Letter to My Mind
15. Fools – Deefyfe
16. Andrew Wasylyk – Awoke In The Early Days of a Better World
17. Duo Brothers – Planet FAE
18. Mosses – Ahh Auspicious
19. Helvetia – Inverted
20. The Olympians – Apollo’s Mood
21. Holy Hive – Hypnosis
22. Kadhja Bonet – Honeycomb
23. Yussef Dayes – Love Is the Message
24. Jessie Ware – Remember Where You Are