מצב טיסה #141

מצב טיסה

 • פתחנו את התכנית עם Hand Habits (מג דאפי) שהעלתה לבנדקמפ שלה הקלטה ביתית אינסטרומנטלית. דמו שאולי יום אחד היא תקליט מחדש.

 • סאן טיילור (ארנון נאור) במחווה חדשה ל-True Love Will Find You In The End של דניאל ג’ונסטון, שהלך לעולמו בספטמבר האחרון.

 • קשה לעמוד בקצב היצירה של (Wooden Wand (James Toth. הוא משחרר לבנדקמפ חומרים בקצב מטורף, אלבומים שעולים לכמה ימים ונעלמים, הקלטות דמו, קטעי הופעות ושלל הפתעות. בתחילת החודש הוא הוציא את (Wooden Wand Steals The Covers (Volume 1, אסופת מחוות שהוא הקליט מאמצע שנות ה-90 ועד 2019. היא נפתחת עם מחווה ל- Beat It On Down The Line של ג’סי פולר, שיר שמוכר גם בזכות הביצועים של הגרייטפול דד. למעשה המחווה הזו הוקלטה ב-2016 במיוחד עבור אלבום האוסף Songs To Fill The Air שיזם שדרן הרדיו האמריקאי ג’ף קונקלין כדי לגייס כסף לתחנה WFMU.

 • תחשבו שאין חמסין בחוץ ויש עננים בשמיים וסופה שמתקרבת – ועכשיו תקשיבו ל”שמש”, השיר החדש של איתמר בק ופקידי הקבלה.

 • שיר וקליפ חדשים בהפתעה מקאס מקומבס. הוא כתב על השיר:
  The Wine of Lebanon’ is a song that centers around the line: ‘what can I offer you?’ It is about ritual offerings to the departed and wine as allegory for life.

 • הסינגל הראשון לקראת האלבום החדש של Jenny O שיראה אור בעוד חודש.

 • באמצע שנות ה-70, בתקופה יצירתית פורה מאוד, מערכת היחסים של ניל יאנג והשחקנית קארי סנודגרס, אם בנו הראשון, הסתיימה. זו הייתה סנודגרס שיאנג שר עליה בשירו המפורסם A Man Needs A Maid ב-Harvest. מ-1974 עד תחילת 1975 כתב יאנג את אחד האלבומים האישיים והעצובים שלו, אלבום פרידה שהוא בחר לגנוז. הוא הוציא את On the Beach ביולי 1974 ובהמשך את Tonight’s the Night שהוקלט עוד קודם לכן, אבל האלבום Homegrown נשאר מאחור והפך לאחד הגביעים הקדושים בארכיון הגדול של יאנג. בשנים האחרונות דיבר יאנג על האפשרות שהאלבום הגנוז יראה אור וסוף סוף זה קורה, ב-19 ביוני אחרי למעלה מ-40 שנה. לאחרונה הוא אף התנצל שהאלבום לא יצא קודם והסביר שהוא פשוט לא יכול היה להאזין לאלבום העצוב הזה, ולכן החליט לשמור אותו לעצמו. בינתיים, חלק משירי האלבום ראו אור בהוצאות אחרות וחלק מהשירים בוצעו בהופעות. עד שיגיע האלבום המלא הנה Try, הסינגל הראשון מתוכו, עם אמילו האריס על קולות הרקע וליבון הלם מהבנד על התופים. לקריאה נוספת ולרשימת השירים.

 • כבר כמה פעמים הזכרתי כאן את ריפלי ג’ונסון מ-Wooden Shjips וחצי מהצמד האהוב Moon Duo. בשנה שעברה הוא שחרר אלבום ראשון תחת פרויקט חדש בשם Rose City Band – על שם פורטלנד באורגון שבה הוא חי ויוצר. בסוף השבוע הוא הוציא את האלבום השני, Summerlong, שדי ממשיך את הקו של הקודם עם הרבה קאנטרי רוק שעטוף בצלילים פסיכדליים חלליים. בסרטון שעלה באינסטגרם של Rough Trade בתחילת החודש הוא חושף פנינים מאוסף התקליטים שלו – כמה דברים טובים ונדירים שמרכיבים את ה-DNA של Rose City Band.

 • את השעה השנייה של הטיסה פתחנו עם הסינגל החדש של BADBADNOTGOOD יחד עם ג’ונה יאנו.

 • האלבום הכי טוב ומיוחד ששמעתי לאחרונה מגיע דווקא מכיוון פחות צפוי עבורי. The Soft Pink Truth הוא פרויקט צד של המוזיקאי דרו דניאל שהולך לכיוונים של מוזיקת האוס. הטרקים באלבום מרכיבים יחד את שמו ?Shall We Go on Sinning So That Grace May Increase. מומלץ לשמוע ברצף כפי שהוא הוקלט – יש לו כוחות מרפאיים.

 • את הסינגל החדש של Khruangbin כבר שמענו בתנודות לפני כשבועיים ועכשיו הוא הצטרף גם לטיסה. הם אמנם התרחקו מהסאונד המיוחד שאפיין אותם בתחילת הדרך לפני כ-5 שנים, במיוחד באלבום הראשון, אבל הם עדיין שומרים על גרוב טוב ומהודק וכמובן עושים את זה עם המון סטייל. האלבום החדש שלהם Mordechai ייצא ב-26 ביוני. בינתיים, הם יצרו מעין מחולל פלייליסטים בשם Shelter In Space, שמאפשר לך לבחור את הפעילות הביתית שאתה מבצע, את משך הזמן שלה ולקבל פלייליסט במתנה שאפשר לשמור בספוטיפיי או באפל מיוזיק.

Tracklist:
1. Hand Habits – sunroom
2. Sun Tailor – True Love Will Find You In The End
3. Wooden Wand – Beat It On Down The Line
4. איתמר בק ופקידי הקבלה – שמש
5. Waxahatchee – Arkadelphia
6. The Barr Brothers – Saint Cecilia
7. Cass McCombs – The Wine of Lebanon
8. The Electric Soft Parade – Saturday
9. Jenny O. – God Knows Why
10. Mr. Husband – The Warm Things in Your Heart
11. Neil Young – Try
12. Phosphorescent – Heaven, Sittin’ Down
13. Phosphorescent – I Don’t Care If There’s Cursing
14. Rose City Band – Wildflowers
15. Moon Duo – Flying
16. BADBADNOTGOOD – Goodbye Blue
17. The Soft Pink Truth – Shall
18. The Soft Pink Truth – We
19. The Soft Pink Truth – Go
20. Deep Space Duo – Ibex Ribbon
21. Flying Lotus – Black Balloons Reprise – Instrumental
22. Sven Wunder – Magnolia
23. Greg Foat – Symphonie Pacifique
24. Soul Supreme – Lyrics to Go
25. Big Yawn – Skinrat
26. Khruangbin – Time (You and I)
27. Monophonics – Last One Standing
28. Arlo Parks – Paperbacks

Photo by Markus Spiske on Unsplash