מצב טיסה #119

 • יוצרת הפולק ג’ואן שלי תוציא את אלבומה, Like The River Loves The Sea בסוף אוגוסט. Cycle, הסינגל השני מתוכו, פתח את התכנית השבוע.

 • צפו ב-Bedouine מבצעת בלייב את Sunshine Sometimes מתוך אלבומה השני, Bird Songs of a Killjoy.

 • להקת הפסיכדליה מלוס אנג’לס, Mystic Braves הפתיעו השבוע עם סינגל חדש. מחווה יפהפייה שלהם ל- I Can’t Grow Peaches On A Cherry Tree שיר משנות השישים של Just Us, שביצעה גם ננסי סינטרה.

 • בפינת השיר המדבק של השבוע זוכים Fruit Bats, עם A Lingering Love מתוך האלבום החדש שלהם Gold Past Life. יש עוד שירים טובים באלבום, אבל לא ברור איך השיר הזה לא נבחר לסינגל הראשון מתוכו או בכלל יצא כסינגל עדיין.

 • הצמד Whitney חתום על אחד מהאלבומים הטובים של 2016 והם חוזרים ממש בקרוב עם אלבום חדש ושני. Valleys (My Love) הוא הסינגל השני מתוכו. בעוד שלושה שבועות הם ב-Green Man 😊

 • ווילקו חוזרים עם אלבום חדש אחרי שלוש שנים וסינגל ראשון אוורירי ומלא בגוד ויבס. האלבום Ode to Joy יראה אור ב-4 באוקטובר.

 • ואם הזכרנו אז ווילקו אז שווה לעקוב גם אחרי מנהיג הלהקה, ג’ף טווידי וההפקות שלו. ביום שבו יראה אור האלבום החדש של ווילקו, יצא גם האלבום החדש של הצמד קייסי וקלייטון, בני דודים מקנדה שגדלו בעיירה קטנה ומבודדות ויוצרים פולק-קאנטרי קליל ומנחם. טווידי כבר הפיק את האלבום הקודם שלהם, The Siren’s Song שראה אור ב-2017 והוא אמון גם על האלבום הבא, Carrying On.

 • השבוע גיליתי את ג’ון ג’והנה וגם גיליתי שהוא חלק מהליינאפ של פסטיבל End of the Road באנגליה – השנה אבקר בו לראשונה. Seven Metal Mountains הוא אלבומו השני של המוזיקאי הבריטי ויש לו סאונד מכשף – תערובת של בלוז, גוספל ופסיכדליה. השיר Deep River ששמענו בתכנית הוא דוגמא יפה לאופן שבו ג’והנה לוקח ספירטואל ישן והופך אותו לשיר מקורי.

 • אחד השירים הכי יפים ממה שמסתמן כאחד מהאלבומים הטובים שיצאו השנה. Purple Mountains הוא הפרויקט של דיוויד ברמן (Silver Jews) שחזר אחרי למעלה מעשור. ואיזו חזרה מפוארת!

 

 • השבוע התבשרנו על אלבום חדש לאללה לאס – הלהקה שחתומה על אחת ההופעות הכי טובות שראיתי! LAHS יראה אור ב-11 באוקטובר ו-In the Air הוא הסינגל השני מתוכו.

 

 • בשנה שעברה אכלתי לכם את הראש על אלבום האוסף We Out Here שהציג את סצנת הג’אז הלונדונית הצעירה. הלייבל Brownswood חזר עם אלבום אוסף חדש, הפעם עם סצנת הג’אז של מלבורן אוסטרליה. זה הקטע שפותח אותו.

 • הטריו Khruangbin חוזר עם אלבום שלישי, Hasta El Cielo, שמציג למעשה גרסאות דאב לשירי האלבום הקודם שלהם, Con Todo El Mundo שיצא בשנה שעברה.

עקבו אחרי הפלייליסט של התכנית בספוטיפיי – עם המון מוזיקה חדשה

Tracklist:
1. Joan Shelley – Cycle
2. Bedouine – Sunshine Sometimes
3. Loving – Visions
4. Mystic Braves – I Can’t Grow Peaches on a Cherry Tree
5. Fruit Bats – A Lingering Line
6. Whitney – Valleys (My Love)
7. RF Shannon – Don’t Be Shy
8. Wilco – Love Is Everywhere (Beware)
9. Kacy & Clayton – The Forty-Ninth Parallel
10. John Johanna – Deep River
11. Purple Mountains – Snow Is Falling in Manhattan
12. Allah-Las – In the Air
13. Tony Joe White – Polk Salad Annie (50th Anniversary Edition)
14. Rose City Band – Me & Willie
15. Phil Stroud – Banksia
16. The Quiet Temple – Utopia & Visions
17. Jason McGuiness – Titans feat. Kamasi Washington & Tim Felton
18. Kutiman – LIne 2
19. Hector Plimmer & Pie Eye Collective – Stack
20. Menahan Street Band – Run It Back
21. Khruangbin – Sisters & Brothers
22. Vanishing Twin – You Are Not An Island
23. Four Tet – Teenage Birdsong
24. Carmen Villain – Observable Future
25. The Soft Cavalry – The Ever Turning Wheel

Photo by Paul Earle on Unsplash