מצב טיסה #108

  • במלאת 75 להולדתו של טאונס ואן זנדט, ביום חמישי ראה אור האלבום Sky Blue עם הקלטות שלו מ-1973. אחרי כמה שנים פוריות שהולידו שישה אלבומי אולפן, ב-1973 ביקר טאונס חבר עיתונאי ומוזיקאי באטלנטה והתיישב לנגן באולפן הביתי שלו. הוא ניגן שם שני שירים שמעולם לא ראו אור, אחד מהם הוא שיר הנושא של האלבום החדש, Sky Blue. חוץ מזה הוא ביצע שירים אחרים שלו כמו Rex’s Blues, Snake Song ואפילו את Pancho & Lefty שראה אור שנה קודם ולימים יהפוך לשירו המוכר ביותר. בשבוע הבא המוזיקאי דויד פרץ ואני נקדיש תכנית שלמה לסיפורו של טאונס ואן זנדט.

  • שמענו בתכנית שתי מחוות ל-Yo La Tengo. הראשונה היא המחווה האינסטרומנטלית של וויליאם טיילר ל- Tears Are In Your Eyes מתוך ה- Lagniappe Sessions של הבלוג Aquarium Drunkard. השנייה, היא המחווה של הלמונהדס ל-Can’t Forget מתוך אלבום הקאברים החדש שלהם Varshons II, שראה אור כעשור לאחר החלק החלק הראשון.

  • את סקוט הירש (Hiss Golden Messenger) אנחנו שומעים הרבה לאחרונה בתכנית עם אלבומו השני, Lost Time Behind the Moon, שראה אור רגע לפני ש-2018 הסתיימה. גם הירש התארח בסדרת הקאברים של הבלוג Aquarium Drunkard וביצע שם בין היתר את Ain’t No More Cane – שיר פולק עממי שמוכר מאוד בזכות הביצוע של בוב דילן והבנד מה-Basement Tapes. הבנד אף ביצעו אותו בפסטיבל וודסטוק.

The Lagniappe Sessions :: Scott Hirsch

  • ב-2017 הוציאה Bedouine את אלבום הבכורה שלה שגם נכנס לאלבומי השנה שלי. מאז היא הוציאה סינגל עם מחוות לאלטון ג’ון וללינדה פרהקס, והשבוע הגיע שיר חדש.

  • המוזיקאית SASAMI ניגנה על קלידים, בס וגיטרה בהרכבים Cherry Glazerr ו-Dirt Dress ואפשר לשמוע אותה גם בהקלטות של קרטיס הרדינג ו-Hand Habits. בסוף השבוע היא הוציאה את אלבום הבכורה שלה בלייבל Domino.

  • הגיטריסט כריס פורסיית’ בדרך להוציא את אלבומו החדש והכפול, All Time Present. מלווים אותו מוזיקאים שמנגנים עם Sunwatchers וריילי ווקר.

  • את Kokoroko שמענו בשנה שעברה עם השיר Abusey Junction שחתם את האוסף We Out Here והציג אותם לצד כמה מהשמות הבולטים של סצנת הג’אז בלונדון כמו נוביה גרסיה, מוזס בויד, שאבקה האצ’ינגס וג’ו ארמון ג’ונס. בסופ”ש הם הוציאו את אי.פי הבכורה שלהם.

מוזמנים לעקוב גם אחרי הפלייליסט של התכנית בספוטיפיי – עם המון מוזיקה חדשה

Tracklist:
1. William Tyler – Tears Are In Your Eyes
2. Townes Van Zandt – Sky Blue
3. Townes Van Zandt – Pancho & Lefty
4. The Be Good Tanyas – Waiting Around to Die
5. Karl Blau – If I Needed You
6. The Lemonheads – Can’t Forget
7. Scott Hirsch – Ain’t No More Cane
8. Bedouine – When You’re Gone
9. SASAMI – I Was A Window (feat. Dustin Payseur)
10. Kevin Morby – No Halo
11. William Tyler – Fail Safe
12. Hand Habits – jessica
13. Steve Gunn – Paranoid
14. Chris Forsyth – Mystic Mountain
15. KOKOROKO – Tide
16. Typical Sisters – To The Landing
17. The Louis Hayes Group – Little Sunflower
18. Combo Lulo – The Sieve & The Sand (Extended Mix)
19. Sopwith Camel – Sleazy Street
20. D.R. Hooker – Kamala
21. Beta Hector – Into the Light
22. The Soundcarriers – The Outsider
23. Brightblack Morning Light – Gathered Years
24. Shuggie Otis – Purple
25. Otis Rush – Reap What You Sow

Photo by Ivana Cajina on Unsplash