קונקשן #4 – חומר טוב בין הטיסות

כתבות, ראיונות, סרטונים, פודקאסטים וקישורים מעניינים שאני אוסף במשך השבוע. נתקלתם במשהו טוב שיכול להתאים למדור – אתם יודעים איפה למצוא אותי.

  • מייביס סטייפלס מתארחת בפודקאסט, Sound Opinions, עם Jim DeRogatis וגרג קוט, מחבר הביוגרפיה הנפלאה, I’ll Take You There עליה ועל וה- Staple Singers. שעה של שיחה זורמת וכיפית על התחנות השונות בחייה של מייביס כולל התקופה שבה עבדה עם פרינס. בהמשך השנה יעלה פרק נוסף שיעסוק בקשר של הסטייפל סינגרס לתנועה לזכויות האזרח ולמאבק שהנהיג מרתין לותר קינג. מומלץ מאוד להאזין
  • ביוני הקרוב נחגוג 50 שנה לאמא ולאבא של פסטיבלי הרוק – פסטיבל מונטריי שהתקיים ב-16-18 ביוני 1967 עם הופעות הפריצה של הנדריקס וג’ניס ג’ופלין, החשיפה של ה-Who וראווי שנקר לקהל האמריקאי והופעתו הראשונה של אוטיס רדינג בפני קהל שרובו לבן. לכבוד חגיגות ה-50 יתקיים הקיץ פסטיבל מונטריי במיקומו המקורי. בין המשתתפים יהיו אריק ברדון ופיל לש (בסיסט הגרייטפול דד) שהשתתפו באירוע המקורי לצדם של כמה מהמוזיקאים המוכשרים שפועלים היום כמו: ג’ים ג’יימס, קורט וייל, Father John Misty, רגינה ספקטור, נורה ג’ונס, Hiss Golden Messenger, צ’ארלס ברדלי, גארי קלארק ג’וניור, ליאון ברידג’ס ועוד. בניו יורק טיימס כתבו על הפסטיבל וראיינו את המפיק האגדי לו אדלר שנמנה בין המפיקים של מונטריי, את די-איי פנבייקר שתעד את האירוע לסרט המפורסם, את פיל לש, ג’ים ג’יימס ועוד.
  • המגזין קנאביס בראיון מיוחד עם טים סקאלי, מיצרני ה- LSD המפורסמים של שנות השישים ומי שהיה תלמידו של אוסלי סטנלי. בפנים יש גם קישור לסרט התיעודי, The Sunshine Makers, שנעשה עליו ועל שותפו ניק סאנד. לקריאה
  • כתבה יפה בגרדיאן על המוזיקאית האתיופית והפסנתרנית, אמהוי צגה-מרים גברו, שבשלושים השנים האחרונות גרה במנזר האתיופי בירושלים. את המוזיקה השמימית שלה אפשר לשמוע בסדרת האוספים אתיופיקס.
  • הצצה אל הפדלים של שלושה גיטריסטים אהובים: סטיב גאן, פיל קוק (מגאפון) ו-מג דאפי (Hand Habits) שגם ניגנה עם קווין מורבי. רוב הפוסט הזה עוסק באפקטים ופונה לגיטריסטים אך בין איורי הפדלים יש גם המלצות על מוזיקה על טובה.
  • כיצד משתמשות מהדורות החדשות הטלוויזיוניות בסאונד? הדר לוי, דוקטורנטית במחלקה לתקשורת ועיתונאות באוניברסיטה העברית בירושלים, ערכה מחקר שנקרא “חדשות מרעישות: מופעיו המוסדיים והחתרניים של הסאונד במהדורת החדשות הטלוויזיונית”. לוי התראיינה לתוכנית הרדיו של העין השביעית וקול הקמפוס, “קול העין” לשיחה על מחקרה. לקריאה
  • הרכב הבלוז המדברי, Tinariwen, הוציא לאחרונה את האלבום Elwan השבוע עם התארחו לסשן בתכנית, Morning Becomes Eclectic, ברדיו KCRW בסנטה מוניקה. לסשן המלא.

  • ביום חמישי הקרוב יתקיים באונ’ הפתוחה יום עיון שיוקדש ליצירה של דיוויד בואי. מבעים ומבטים טקסטואליים ביצירתו; אלימות, אוריינטליזם, כישלון: גילומים של מיניות ביקורתית ביצירתו של דיוויד בואי וגם המורשת התרבותית שהותיר בואי אחריו אחריו. בסוף ההרצאות והפאנלים יוקרן הסרט The Last Five Years של ה-BBC. לתכניה המלאה.
0 replies on “קונקשן #4 – חומר טוב בין הטיסות”