קונקשן: חומר טוב בין הטיסות #1

מדור חדש באתר: מדי פעם אפרסם כאן קישורים לכתבות מעניינות, ראיונות, סרטונים, פודקאסטים ודברים טובים שאני נתקל בהם. מוזמנים לעקוב וגם לעדכן אותי בדברים טובים.

  • מחר ימלאו 50 שנה לאלבומה I Never Loved a Man the Way I Love You של אריתה פרנקלין. כתבה ב-NPR על הגרסה המהפכנית שלה ל-Respect של אוטיס רדינג שהפכה להמנון פמיניסטי וגם על התגובה שלו לביצוע שלה.
  • שני ספרים חדשים וסרט (המבוסס על אחד מהם) עוסקים בנשים מכנופיית צ’ארלס מנסון ובפער שנתפס בציבור האמריקאי בין המראה ההיפי והתמים למעשי הרצח שביצעו. [עברית]
  • העיתונאי והסופר הניגרי, Odafe Atogun, כותב יפה על פלה קוטי ועל כוחה של המוזיקה שלו ככלי פוליטי. סיפור חייו של פלה קוטי היווה השראה לספרו החדש, Taduno’s Song.
  • לרובי רוברטסון מה-Band יש אוטוביוגרפיה חדשה והוא התראיין לפודקאסט המפורסם, WTF של מארק מרון. למי שמכיר היטב את הסיפור של הלהקה זה לא יחדש הרבה והמראיין יכול היה לעשות תחקיר טוב יותר, ובכל זאת נחמד לשמוע את רוברטסון מדבר על הביג פינק, ההופעות עם דילן, המפגש הראשון שלו עם פול באטרפילד ועל הימים הראשונים בדרכים עם רוני הוקינס. >>> עוד על הבנד
  • ממשיכי הדרך של סאן-רא: פיצ’פורק בסקירה של אמני הג’אז הקוסמי העכשווים, מהארקסטרא שהמשיכה לאחר מותו של סאן-רא והמוזיקאי הוותיק אידריס אקמור ועד לסקסופוניסט המוערך קאמאסי וושינגטון וה-Heliocentrics.
  • ממשיכים עם הג’אז הקוסמי. לכבוד יום האישה הבינלאומי העלו ה-BBC תכנית רדיו דוקומנטרית על אליס קולטריין. בין המרואיינים בתכנית הם קרובי משפחתה של אליס, בנה ראווי קולטריין ואחותה מרילין מקלוד. המוזיקאי קרלוס סנטנה, שהקליט איתה אלבום ב-1974 ומתארח כאן, מסכם את זה יפה: “צריך להשמיע את המוזיקה של אליס במעליות, בקניונים ובחניונים מכיוון שהמוזיקה הזו תעזור לאנשים להיות פחות אלימים […] הסאונד של אליס קולטריין בין אם זה בפסנתר, בנבל או באורגן הוא צליל ישיר מאלוהים”. להאזנה. ואם כבר הזכרנו את אליס, אז בקרוב יראה אור אלבום חדש שמרכז הקלטות מתחילת שנות השמונים ועד אמצע שנות התשעים שנערכו באשרם שלה בקליפורניה. ההקלטות ראו אור על קלטות באופן עצמאי ונמכרו דרך האשרם על מנת לגייס כספים, האוסף הראשון מההקלטות יראה אור בלייבל Luaka Bop. לקריאה נוספת. >>> עוד על אליס קולטריין

  • ביקורת מעמיקה וטובה על אחד מאלבומי הפולק הגדולים של שנות השישים. אלבום המחאה I Ain’t Marching Anymore של זמר הפולק והעיתונאי פיל אוקס שראה אור ב- 1965.
  • אמנות הריגול: צילומי נוף שנראים כאילו נלקחו מהמאה ה-19 נלקחו למעשה ממצלמות תנועה ומזג אוויר שהוצבו במקומות שנתפסים כמבודדים. לצפייה.
  • פיצ’פורק מנסים לסקור את Blood on the Tracks של דילן ב-4 דקות

תגיות או לא להיות
, , ,
One reply on “קונקשן: חומר טוב בין הטיסות #1”

Comments are closed.