50 שנה ל-Bradley’s Barn של ה-Beau Brummels

התכנית האחרונה של מצב טיסה ל-2018 הייתה תירוץ טוב לחגוג 50 שנה ל-Bradley’s Barn של ה-Beau Brummels, אחד האלבומים האהובים עלי בשנים האחרונות. הגעתי אליו דרך ראיון שקראתי עם סטיב גאן (מי שגם ליווה את קורט וייל) שהזכיר אותו כאלבום שנתן לו השראה גדולה כגיטריסט ובכלל איך להקליט סאונד של גיטרות.

ה-Beau Brummels היו אחת הלהקות הראשונות והמצליחות שיצאו מסן פרנסיסקו וגם אחת התשובות האמריקאיות הראשונות לפלישה הבריטית. היו מי שחשבו שהם בכלל לא אמריקאים בגלל הסאונד שלהם והעובדה שהם נקראים על שמו של הג’נטלמן הבריטי מתחילת המאה ה-19, בו ברמל. העובדה ששלוש האותיות הראשונות של שמם זהות לשלוש האותיות הראשונות בשמם של ה-Beatles הציתה תיאוריה שהם עשו את זה בכוונה כדי שהתקליטים שלהם יוצבו בחנויות בסמוך אליהם. ואם אתם רוצים עוד פרט טריוויה, אז את ההקלטות המוקדמות שלהם הפיק לא אחר מ-Sly Stone.

דרך ההיסטוריה הקצרה של הבו ברמלס אפשר לספר את הסיפור של שנות השישים – כמו הבירדס גם הם עברו דרך הפולק-רוק, הפסיכדליה והגיעו לקאנטרי-רוק. כמו הבירדס, גם הם הצטמצמו ונשארו רק שניים ב-68, המייסדים והחברים, רון אליוט – הגיטריסט וכותב השירים, והסולן סאל ולנטינו. וכמו הבירדס, מינוס יחסי הציבור, גם הם הגיעו ב-68 לנאשוויל. הם מצאו את עצמם מחוץ לעיר באולפן של אוון ברדלי, בחוץ היו שדות רחבים וחווה, ובהפסקות בין ההקלטות מוזיקאים היו יוצאים החוצה, שולפים אקדחים ויורים בפחיות ובכל מה שאפשר לירות. רון וסאל קיבצו סביבם מוזיקאים מקומיים, ביניהם קני בוטרי שתופף ב-Blonde on Blonde וב-John Wesley Harding של דילן וילווה אותו גם בהמשך, וביניהם גם הגיטריסט והשחקן ג’רי ריד, מי שחתום על השיר Guitar Man, שאלביס יבצע. הם כל כך אהבו את התוצאה הסופית והחליטו לקרוא לאלבום החמישי והאחרון שלהם (עד לקאמבק באמצע שנות ה-70) על שם האולפן – Bradley’s Barn. העטיפה היא בעצם ציור שלו שמבוסס על צילום.

בניגוד לבירדס שעשו מעין הומאז’ למוזיקת קאנטרי ב-Sweetheart of the Rodeo, ל-Bradley’s Barn קצת קשה לקרוא אלבום קאנטרי – כמעט כולו מורכב משירים מקוריים והקאנטרי עובר כאן דרך הפילטרים של Beau Brummels. ובכל זאת, כדאי לעצור גם בתחנה הזו כשמספרים את הסיפור של הקאנטרי-רוק. מוזמנים להאזין לשעה שהקדשתי לאלבום, כולל חומרים מההוצאה המחודשת שראתה אור ב-2011 וכוללת הקלטות שלא נכנסו לאלבום.

Tracklist:
1. The Beau Brummels – Laugh, Laugh
2. The Beau Brummels – Just a Little
3. The Beau Brummels – Magic Hollow
4. The Beau Brummels – Nine Pound Hammer
5. Bob Dylan – I Dreamed I Saw St. Augustine
6. The Byrds – Hickory Wind
7. Loretta Lynn – Don’t Come Home A-Drinkin’ (With Lovin’ on Your Mind)
8. The Beau Brummels – Turn Around
9. The Beau Brummels – Deep Water
10. The Beau Brummels – Little Bird
11. The Beau Brummels – I’m a Sleeper
12. The Beau Brummels – The Loneliest Man In Town
13. The Everly Brothers – Ventura Boulevard
14. The Beau Brummels – Love Can Fall A Long Way Down
15. The Beau Brummels – Down in the Flood
16. The Beau Brummels – Long Black Veil
17. Ron Elliott – Deep River Runs Blue
18. Steve Gunn – Milly’s Garden

תגיות או לא להיות
, ,
0 replies on “50 שנה ל-Bradley’s Barn של ה-Beau Brummels”