50 שנה לאלבום הבכורה של Quicksilver Messenger Service

זה היה רק עניין של זמן עד שנקדיש תכנית ל-Quicksilver Messenger Service. אלבום הבכורה שלהם חגג 50 שנה לאחרונה וזה היה התירוץ שחיכינו לו. הנה כמה מילים שאורי ב”ש מחנות התקליטים “השריטה” בקיבוץ מעברות, כתב עליהם לפני התכנית:

“שירות שליחי הכספית” הייתה הלהקה הגדולה האחרונה מסן פרנסיסקו שלמרות חיזורי חברות התקליטים לא מיהרה לחתום על חוזה ועובדה זו פעלה גם לטובתה (היא זכתה בחוזה גדול יותר מאשר כל חברותיה למהפכה!) אך במידה רבה הייתה גם בעוכריה, שכן היא “פספסה” את המפץ הגדול ואת הפרסום החינמי שכל שאר הלהקות זכו לו בתקשורת העולמית ב”קיץ האהבה” של 1967. ובכל זאת, אם יש להקה שהצליל הפסיכדלי של העיר זוהה איתה כבר בזמן אמת הרי שזו קוויקסילבר- להקה שהתנהגה אחרת, חיה אחרת ולא נשמעה כמו שום להקה אחרת עלי אדמות.

שתי הגיטרות המובילות של ג’ון צ’יפולינה וגארי דאנקן ניהלו דיאלוגים וחילופי תפקידים משלימים ברמה שתוארה לא פעם כ”כימיה טלפתית” ובין 1967 ל-1968 הם היו אולי ההרכב הכי עסוק בעיר, שהשאיר רושם שלא נמחה על כל מי שראה אותם.

בתוכנית נעקוב אחרי חברי הלהקה ואחרי התפתחותה ממקורותיה המרתקים בסוף 1964, דרך בתי סירות רעועים בסאוסליטו, בתי כלא, מנהל הזוי שהתעסק בתורת הנסתר, צירופי מקרים ביזאריים, הגניבה של חבר בהרכב (ספוילר: סקיפ ספנס!), שינוי הליין אפ וההופעה הראשונה תחת השם המוזר שבחרו לעצמם בחורף של 1965. נדבר גם על התקופה הרית’ם אנד בלוזית הקשוחה, על הסלידה מחברות התקליטים, על הבריחה המהירה מהעיר לגבעות של מחוז מארין ולחווה עצומה ונידחת בה חיו כקומונה עם חיות מחמד אקזוטיות, על נפגע אסיד אחד וגם על שנות הזוהר הפסיכדליות במועדונים הגדולים של סאן פרנסיסקו ועל הידידות ארוכת השנים עם הרכבים אחרים, ובראשם הדד- ידידות שהתבטאה גם במעשי קונדס מטורפים במיוחד שהם תכננו האחת לשנייה ושלא תמיד התפתחו לפי התוכנית. ומעל לכל- תהיה כמובן המוזיקה המדהימה שלהם, לא רק מאלבום הבכורה הנפלא, אלא גם מהופעות חיות, קטעים נדירים וסשנים נידחים- ככל שזמננו ירשה. אתם מוזמנים להאזין בלייב עם כוס יין או מיץ, עם או בלי שפיץ.

Tracklist:
1. Rare Avalon ballroon radio spot
2. Maiden to the Cancer Moon
3. Light Your Windows
4. Dino’s Song – June 7, 1968 – Fillmore East
5. The Brogues – I Ain’t No Miracle Worker
6. Walkin’ Blues – Feb 4, 1967- Fillmore Auditorium San Francisco CA.
7. Smokestack Lightning – June 7, 1968 – Fillmore East
8. If You Live – Monterey Pop Festivl. June 17, 1967
9. Babe I’m Gonna Leave You
10. Codine
11. Hamilton Camp – Pride of Man
12. Pride of Man
13. Too Long
14. Acapulco Gold & Silver (Early Take)
15. Gold & Silver
16. I Hear You Knocking (Demo)
17. The Fool (Early Version – Capitol Studios, San Francicso)
18. The Fool
19. Mona

 

 

0 replies on “50 שנה לאלבום הבכורה של Quicksilver Messenger Service”